Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anulu

    félisten

    válasz ddekany #24 üzenetére

    ahelyett, h lenne 3-4, azt ennyi. valaki, aki személyeskedés nélkül el tudná nekem magyarázni, hogy miért jó kis(?)millió változat, annak nagyon örülnék. akár privátban is jöhet. az, hogy az egyikben "a" rls van benne, a másikban "c" de mellé +2 akármi van csomagolva számomra nem érv. csak áttekinthetetlen lesz az egész.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • #16820480

    törölt tag

    válasz ddekany #36 üzenetére

    ha már felhozták a főzős példát, szerintem elég jól szemlélteti a témát. kb olyan ez, mintha mondjuk a lecsót csak készen kaphatnád meg. kolbásszal meg szlonnával, meg csípőspaprikával. és nem tudsz belenyúlni, mert már össze van főzve, pedig a csípős helyett az enyhébb ízű vagy édes jobban ízlene. vagy nem szereted a szalonnát, de így legfeljeb kipiszkálni tudod csak. ellenben ha van egy recepted/elképzelésed, akkor az alapanyagokbl összeteheted magadnak is, pont úgy, ahogy ízlik. nem véletlen főznek a legtöbben maguknak, mert egyrészt gazdaságosabb, és finomabb is sokszor. aki pedig nem tud főzni, annak ott a menza még mindig :)

    én örülök neki, hogy nem csak egy DE létezik. mi lenne, ha eldöntenék, hogy márpedig csak gnome van és pont. ha most nem jön be a gnome3 alá betolt gnome-shell, akkor megszívtad. ez történik amúgy most kicsit a metro UI esetében is. nem nagyon van alternatíva, nem tudod kiszedni, lecserélni. én amikor kijött a unity, akkor átváltottam gnome-shell-re, amikor az sem jött be, akkor kde-re. és ugyanúgy tudom használni a gépem, mert van választás. metro UI esetén mi a választás? használod a régit. ez volt az XP esetében is, remek eredménye volt, hogy 11 évvel kiadás után is jelentős felhasználói bázisa van.

  • jFox

    őstag

    válasz ddekany #43 üzenetére

    Na de Window$-ból is azért lett több féle, mert rájöttek, hogy ha csak egy változatot adnak ki amiben minden benne van és jó drága akkor az átlag júzer nem fogja megvenni az otthoni gépére. Inkább csináltak "lecsupaszított" verziókat, amit olcsóbban adnak mint a full verziót, de otthoni, kisebb üzleti felhasználásra pont jók. Tehát itt is arról van szó, hogy a júzer választhat, hogy neki mire van szüksége.
    A Linux-nál is így van ez. Ha specifikus feladatra kell (pl. tűzfal, router, médiacenter, szerver, stb.) arra vannak specifikus verziók, ha desktop-nak kell, na abból van igazán sokféle, de az alapja mindnek a linux kernel. Tehát az alap parancsok ugyan azok, csak a körítés lehet más, egy-két egyedi programmal, megoldással ami valakinek vagy bejön vagy nem. Erre mondod, hogy fragmentált. De továbbra sem értem, hogy miért baj ez? Esetleg a supportnál lehet probléma, de olyan distró-t kell választani aminek van jó támogatottsága, és a közösség is favorizálja és akkor ez sem gond.

    [ Szerkesztve ]

    --==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

  • lapa

    veterán

    válasz ddekany #51 üzenetére

    most nem izélgetésből, de ha nem írod be a disztró / release nevét egy gugliba, akkor a wines megoldásokat is kidobja.

    a természetes evolúció hatékonyságára a legjobb bizonyíték a föld. egyszerűen rossz időtávban próbálod értelmezni a hatékonyságot. a monokultúrák is hatékonyak, az első durva betegségig. olyankor a monokultúrát csinálók éhen döglenek, ezzel relatíve nagyot zuhan az össz hatásfok.

  • lapa

    veterán

    válasz ddekany #54 üzenetére

    dehogynem mondja meg. a felhasználók (természetes kiválasztódás). meg azért annyira kevés fejlesztő hülye, hogy értelmetlenül és csakazértis párhuzamosan fejleszt.

    ez a találok megoldást vagy nem meg olyan dolog, hogy akinek gugli kell a linuxhoz (mint én), az úccse az xyz hardcore cuccal kezd, hanem pont azért olyan mainstreammel, amihez sok a találat (legrosszabb esetben debian / redhat). amelyik disztróknál ezek a fallbackek sem segítenek, azok nem a guglizó lelkesamatőröknek valók. akik mégis bevállalják így jártak, de a terv akkor rossz.

  • lapa

    veterán

    válasz ddekany #56 üzenetére

    akkor most már ezerből kettő lett. a kettő is hatékonytalan?

    szerintem akkor fogja tovább nyomni, amíg értelme van. a gyakorlatban valamivel tovább, de aztán feladja. ugye jellemzően nem egyetlen fejlesztőről van szó, szóval a kevésbé elfogultak meggyőzik.

    ha nem, akkor annak személyes okai vannak (ez a megoldás a hobbija), és akkor eleve nem a hatékonyságról van szó.

    amúgy meg amelyik fejlesztő annyira irracionális, hogy nem látja be a megoldása feleslegessé válását az amúgy is jobb ha csak magának prüntyög. problem solved.

    egyébként a know-how (algoritmusok) még ilyen esetekben sem feltétlenül vesznek el.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák