Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hegyimorc

    senior tag

    válasz Magnat #64 üzenetére

    "Ezt a csodát több eszközről is lehet vezérelni?"
    Igen

    "fel tud kapcsolódni a villany ha érzi h hazaért a tulaj, de vajon tudja ezt több eszközzel is vagy ha az asszony vagy a gyerekek érnek haza hamarabb, azoknak nem jár automata villanykapcsolás?"

    Miért ne járna?

    "És ilyenkor hogy lesz, csak az előszobában kapcsol fel vagy az egész lakás fényárban úszik?"

    Azt kapcsolja be amit beállítottál a telefonon. Ha több családtag van, lehet úgy is, hogy mindenkinek más lámpát kapcsol be a telefonja amikor hazaér.

    "És ha csak az előszobában, akkor azt utána telefonról le kell kapcsolni vagy honnan tudja h már bementem a szobába?"
    Nem tudja

    "(Majd lesz anyázás, amikor anyuka reflexből a kapcsolóval kapcsolja le, apunak meg így nem kapcsolódik fel automatice amikor ő is hazaér :) )"

    Ezt tényleg szokni kell, vagy olyan helyre bedugni ami nem kapcsolható villanykapcsolóval.

    Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

  • rudi

    nagyúr

    válasz Magnat #64 üzenetére

    Lehet több eszközről is vezérleni. Nem foglalkoztam a LIFX API-val, de úgy tűnik nekem, hogy a több lámpa állapotát meghatározó profilok az okostelefonon voltak tárolva. Tehát nekem lehet egy "király útja a trónra" beállításom a telón, ami a WC felé vezető tutat világítja meg, az asszonynak meg lehet egy "főzzünk fényárban" a tabletjén amik egymástól teljesen függetlenül működnek. Persze, az is lehet - és ez egyelőre problémaforrás szerintem - hogy az asszony leoltja nekem a "trónterem" lámpáját, amikor már egy órája benn töltöm az időt. És igen, a fizikai kikapcsolás megöli a mókát, ezt szintén meg kell még oldani valami maradék áramellátással.

    Szerintem ez a dolog még nagyon az útja elején van, de nézd csak meg, hová jutott a mobiltelefon az utóbbi 10 év alatt. Mondjuk Tajvanon már 2009-ben olyan (ott középkategóriásnak számító) szállodában laktam , ahol volt egy A5-ös lap méretű, részben érintésérzékeny távirányító, amivel minden lámpa és a fürdőkád/zuhany is vezérelhető volt időzítős beállítással. Ezekhez a lámpákhoz és okos érzékelőkhöz is ilyen lesz majd.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák