Új hozzászólás Aktív témák

  • Magnat

    veterán

    Ezt a csodát több eszközről is lehet vezérelni? Kíváncsi lennék, hogy muzsikálna a gyakorlatban egy olyan háztartásban ahol kísérleti jelleggel akár az egész lakásban ilyenek lennének és be lenne állítva mindenféle feature amit a rendszer most támogat ... pl ok, hogy fel tud kapcsolódni a villany ha érzi h hazaért a tulaj, de vajon tudja ezt több eszközzel is vagy ha az asszony vagy a gyerekek érnek haza hamarabb, azoknak nem jár automata villanykapcsolás? És ilyenkor hogy lesz, csak az előszobában kapcsol fel vagy az egész lakás fényárban úszik? És ha csak az előszobában, akkor azt utána telefonról le kell kapcsolni vagy honnan tudja h már bementem a szobába? (Majd lesz anyázás, amikor anyuka reflexből a kapcsolóval kapcsolja le, apunak meg így nem kapcsolódik fel automatice amikor ő is hazaér :) ) Vagy mi van ha elmegy az ember sörözni, akkor a rendszer a család otthon maradt részét sötétbe borítja? Potenciál egyébként biztos van ebben a cuccban, de tapasztalatom szerint az emberek nagyon kis százaléka áll neki egy ilyen rendszert felparaméterezni úgy, h tényleg kényelmesebb legyen annál a tök egyszerű mozdulatnál, h felkapcsolod a villanyt és azoknak is a nagyobb része többnyire vagy a rendszer korlátai, vagy a bonyolultsága vagy a saját lustaságuk/beidegződött reflexeik miatt végül hagyja a francba az egészet és visszatér a régi módszerekhez ... arról nem is beszélve, h egy igazán komoly rendszert összehozni az kell, h ebből a 30k-s cuccból több darab is legyen, plusz a lent említett budi felé rohanós példához az is, h legyen egy profi megfigyelőrendszer ami tud üzenni a lámpának, h kapcsolódjon fel ... sztem ilyen még nálunk szerencsésebb helyzetben lévő országok háztartásaiban sem jellemző. Azt el tudom képzelni persze, h játszani/ismerősöknek villantani megvesznek majd a tehetősebbek 1-2 darabot, de az ebből épített komplex rendszereket sztem nagyítóval kell majd keresni. Aztán ha az újdonság varázsa elmúlik, valszeg a demózásra megvett 1-2 darabok jó része is közönséges lámpaként fog tovább élni és ezzel egy időben feltűnnek az aukciós oldalakon töredék áron. Akkor még az is lehet, h én is veszek majd egyet - szigorúan csak játszani :)

    [ Szerkesztve ]

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Új hozzászólás Aktív témák