Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz Magnat #64 üzenetére

    Lehet több eszközről is vezérleni. Nem foglalkoztam a LIFX API-val, de úgy tűnik nekem, hogy a több lámpa állapotát meghatározó profilok az okostelefonon voltak tárolva. Tehát nekem lehet egy "király útja a trónra" beállításom a telón, ami a WC felé vezető tutat világítja meg, az asszonynak meg lehet egy "főzzünk fényárban" a tabletjén amik egymástól teljesen függetlenül működnek. Persze, az is lehet - és ez egyelőre problémaforrás szerintem - hogy az asszony leoltja nekem a "trónterem" lámpáját, amikor már egy órája benn töltöm az időt. És igen, a fizikai kikapcsolás megöli a mókát, ezt szintén meg kell még oldani valami maradék áramellátással.

    Szerintem ez a dolog még nagyon az útja elején van, de nézd csak meg, hová jutott a mobiltelefon az utóbbi 10 év alatt. Mondjuk Tajvanon már 2009-ben olyan (ott középkategóriásnak számító) szállodában laktam , ahol volt egy A5-ös lap méretű, részben érintésérzékeny távirányító, amivel minden lámpa és a fürdőkád/zuhany is vezérelhető volt időzítős beállítással. Ezekhez a lámpákhoz és okos érzékelőkhöz is ilyen lesz majd.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák