Új hozzászólás Aktív témák

  • b4rn3y

    csendes tag

    Sziasztok!

    Péntek óta nyúzom a szerzeményt, gondoltam beszámolok róla azoknak, akik még gondolkodnak rajta. Eddig egy Nokia 5.1 plus-om volt, előtte pedig Redmi 4X, hát azokhoz képest egy hipertérugrás.

    Méret. Először én is úgy voltam vele, hogy hatalmas, de most már majdnem minden telefon közel ekkora, úgyhogy bevállaltam. Nem bántam meg. Nincs nagy kezem, de nem okoz különösebb gondot a használata.
    Én gombokkal használom a navigációs sávot, mert nem jön be a legyintgetés, de így legalább be tudom oda szúrni az értesítési sáv lehúzása parancsikont, sokszor hasznos.
    Működik a főoldalról való lefelé húzásra lenyíló értesítési sáv is, úgyhogy kb sosem kell a telefon tetejéig tornázni az értesítések és kapcsolók miatt.
    Tok. Sima átlátszó szilikon tokot vettem rá, mert az volt a boltban. Írták a tesztben, hogy csúszós a telefon, szerintem pont ugyanannyira az, mint a többi üveg hátlapos csoda. Szilikon tokkal teljesen rendben van. Ha mégis ki akarna esni az ember kezéből, akkor a nagy méret miatt könnyebb elkapni :))
    Kijelző. Számomra gyönyörű, kalibrálható színek (nem szeretem a túltelítettséget), bármilyen szögből látható, nagy fényerejű, felbontás is teljesen elég (én nem látom a pixeleket), stb. Csak jót tudok elmondani róla.
    Az érzékenysége számomra tökéletes (értsd mindig úgy működik, ahogy elvárható), és van benne érzékenységet növelő funkció is, pl fóliához.
    AOD. Nálam szépen működik az időkorláttal együtt, 22-től 6-ig ki van kapcsolva. Értesítési led hiányában jó szolgálatot tesz, nagyon alacsony fogyasztás mellett.
    Ujjlenyomat olvasó. Azért jó, hogy a kijelző mögött van, mert valamelyik ujjammal úgyis mindig kézre esik, de azért sebességben és pontosságban nincs ott, ahol egy jó hagyományos olvasó. Mégsem zavar, meg lehet szokni hamar. A leolvasás eltart kb fél-egy másodpercig, de utána késlekedés nélkül megjelenik a képernyő tartalma.
    Akku. 4300 mAh ekkora kijelző mellett már nem olyan nagy, de a készenléti fogyasztás alacsony (aod-vel együtt is), és használat közben is elég takarékos. 17 órája töltöttem, 8 óra 14 perc kijelzőidőnél járok 22%-os töltöttségi szint mellett. Volt benne minden, játék, youtube, navigáció, böngészés, kamera, telefonálás, levelezés, tényleg szinte minden. Számomra ez bőven túlteljesíti az elvártakat. Persze max fényerőn valami pazarló navigációval gondolom hamarabb lemerülne, de ezt még nem tudtam tesztelni.
    GPS. Kell kb 5 másodperc a gps fixhez. Beltérben, tégla házban. Kb 30 km-t mentem vele eddig, azalatt tökéletesen végezte a dolgát. Meglátjuk, hogy mit csinál majd a nyári melegben, remélem nem lesz hülye, mint a 4X HD annak idején :)
    Hang. Sztereóban szól, nyilván nem egy atomrobbanás, de telefonhoz képest teljesen korrekt. A "3D hangmotor" rátesz egy kicsit a térhatásra, élvezhető produkciót ad.
    Van Jack, nincs quad dac, de ettől még az átlag jóskának (pl nekem) jó minőségben szolgáltatja a zenét.
    Kamera. Talán a legrosszabb része, bár ennyi pénzért nem vártam csodát. Igazából arra tökéletes, hogy a saját kijelzőjén nézegessem, vagy a kirándulásos képeket kilőjem a tv-re (face-ra meg aztán pláne, úgyis minden oldal mindent lebutít). Posztert nem ezekből fogok nyomtatni, arra ott van a fényképezőgép, minden másra szerintem elég.
    Szoftver. Nincs túlbonyolítva és túlcsicsázva, de rengeteg hasznos apróság van benne. Nem tudom, hogy mennyire lesz friss, gondolom annyira nem, mint az android one Nokia, de nem érdekel, ha egyébként mindene működik normálisan. Üzenem az LG-s fejlesztőknek, hogy nyugodtan találják meg az összes bug-ot, ráérnek akkor frissítést küldeni, amikor tényleg kész van.
    Teljesítmény. Gyors, fluid, melegedés is alig van (kíváncsi leszek rá nyáron), nincs rá panaszom.

    Igazából az egész termékre nincsen panaszom. Úgy voltam vele, hogy ha nem tetszik, akkor visszaviszem, de mindene jól működik, a hívásminőség is jó, a proximity is jó, a wifi térerő is, a szoftverben se találtam semmi problémát, NFC (mobilfizetés) is jó, a dupla kopp is működik 10-ből 10-szer, ott van az IP68 ígérete is, úgyhogy részemről ez egy tök jó telefon 140k-ért.

Új hozzászólás Aktív témák