Keresés

Aktív témák

  • Jag

    senior tag

    válasz izriot #60 üzenetére

    :C

    Azt is fel kéne fogniuk a digitális termékek gyártásával foglalkozóknak, hogy meg kell oldaniuk a védelmet.
    Nem elég csak egy szimpla kód mostanság. 15 éve még lehet, hogy elég volt, de mára már egy 5 éves is generál egy key-t, amire fél perc alatt talált rá a neten, minden szakértelem nélkül.

    Nem elég csak létrehozni a terméket, meg is kell tudni védeni.

    Kb. olyan, mintha olyan autót gyártanék, amiben nincs zár és csúnya lopós bandát kiabálnék, ha elviszik éjszaka. Persze nem azt mondom, hogy a lopás az normális, de az van, számolni kell vele. Az autó tulajdonosok még komoly összegeket költenek pluszba az autó védelmére, pedig gyárilag van benne ilyen-olyan megoldás.

    Megírja, felteszi a netre árulni aztán meg háborog, hogy ellopják a munkáját, meg feltörik.
    Hát kérem a mai világban áldozni kell a védelemre.

  • Jag

    senior tag

    válasz ollie #78 üzenetére

    Mondod ezt te 3 kilós pc-n pötyögve...
    Én sem értek egyet a megélhetési bűnözéssel, de a letöltés az más.

    Az emberek a warezt nem tekintik olyan lopásnak, mit egy tárgy eltulajdonítását.
    Hozzáteszem, én sem.
    Rengeteg oka van, a nagy részét leírták már a "kollégák" a hozzászólásokban.

    Van családom, lányom, akit nevelek, hivatalban dolgozom fizetem az adót, tb-t, lakáshitelt, súlyadót, kötelezőt, ecetera...
    Nem köpök senkit szembe az utcán, elengedem a gyalogosokat, nem száguldozok, előzékeny vagyok a hölgyekkel.
    Egyszóval normál állampolgár vagyok, aki néha letölt ezt-azt. Nem kereskedem vele, nem származik belőle bevételem, nem terjesztem.
    Mindjárt ugyan olyan bűnöző vagyok, mint aki autót lop?
    A fizetésem 99%-át a családomra költöm, a maradékból kaját veszek magamnak.
    Mondok egy példát:
    Két katt és letölthetem a Thomas dvd-t a gyereknek, amit amúgy meg nem vennék 3k-ért.
    Te nem töltenéd le? Őszintén! Hát dehogynem...

    Letöltök egy végtelen számban sokszorosítható digitális cumót, amivel nem lesz kevesebb a polcon, ha én letöltöm. Amúgy sem venném meg, amire meg annyira szükségem van, azt megveszem.

    Máshol volt már nem egy ilyen vita, ahol kiderült, hogy a legnagyobb ellenzők is szedegetnek ezt-azt. Ez az a téma, hol lehet bizonygatni a tisztességünket és magunkba beszélhetjük, hogy mi szentek vagyunk...
    Vagy az ellenzők 99%-a a szoftvergyártásból, vagy annak hozadékaiból gazdagodik meg.

    Első lépésben oldják meg, hogy ne tudjam, vagy ne tudja a nagyanyám is letölteni 3 perc netes ismeret után.

    [ Szerkesztve ]

  • Jag

    senior tag

    válasz ollie #82 üzenetére

    :-)
    Hát persze.

    Nem tudom feltűnt e, de írtam, becsületes állampolgár vagyok, (bár ezek szerint mégsem) aki fizet mindent, ellenben letöltök egy olyan dolgot, amiért amúgy sem fizetnék. Érted? Nem venném meg. Ergó nem károsítok meg vele senkit. Nem lesz -1db, nem lesz -5000 pénz, nem lesz hiány a kasszában...
    Sőt, veszek Artisjus-os matricával ellátott dvd-t.

    A hsz-ed többi része meg nem értem, hogy jön ide. Most te komolyan gondoltad, hogy aki letölt a netről ezt-azt, az sikkasztani fog, meg álnyugdíjas lesz?

    szerk.:

    "Mit mondanál annak az etióp éhezőnek, aki szeme láttára hal éhen a gyereke, és azt kéne megmagyaráznod, hogy miért nem vagy megelégedve azzal, amire telik a fizetésedből? Hogyan magyaráznád meg neki azt, hogy szoftvereket/filmeket töltesz le illegálisan és nem vagy boldog azzal, hogy van mit enni adnod a családnak, van hol laknotok, van ruhátok, munkahelyetek..."

    Megkérdezhetem, hogy mennyit adományoztál eddig a szegény etiópoknak?

    [ Szerkesztve ]

  • Jag

    senior tag

    válasz ollie #84 üzenetére

    Hát örülök, hogy megteheted. Én speciel a családomra fordítom minden energiámat nem számomra vad idegenekre, ha nem probléma és ezért nem nézel le.

    Egy részét ugye kifizetem Artisjus barátunknak', szal mindjárt nem is vagyok akkora szemét.
    Ő fizetettet elő a warezra. Előre beszedi a sarcot tőlem, előre meg vagyok bélyegezve, hogy szemét letöltő vagyok, ha veszek egy pendrive-ot, amin a saját szőrös seggemről készült képet tárolom. Hát hamár kifizettem...
    A másik feléért egy pötynyi lelkiismeret furdalásom sincs. Sokadszorra mondom, nem lesz kevesebb, ha én letöltöm, másrészt oldja meg, hogy ne lehessen...

  • Jag

    senior tag

    válasz bambano #113 üzenetére

    Sztem mindenki érti és érzi, hogy ti mire akartok rávilágítani, csak nem nagyon érdekli.
    Az "értem én, csak leszarom" tipikus esete.

    Ez van sajnos, ilyen világban élünk. 20 éve még nem így ment. Most már ha valaki boldogulni akar, akkor másokon áttiporva, csak a saját érdekeit szem előtt tartva tudja elérni a célját és ezt itt a baj.

    Ha én kis humbukkal tudok megszerezni egy tendert, amivel kenyeret adok a családnak, akkor megteszem szó nélkül. (persze ésszerű határok között) Nem fogom a lányomnak azt mondani, hogy ma nincs kaja, mert apa szín becsületes barom. Ilyen a világ. Én is sajnálom és nem érzem magam jól tőle. Mindenkinek meg vannak a maga kis stikliei, a maga szintjén, ebben biztos vagyok. Kell az életben maradáshoz, ebbe kényszerül bele.

  • Jag

    senior tag

    válasz bambano #119 üzenetére

    Tehát én vagyok a mumus, akivel beszélgetsz egy témában valamiről, aki meg le sem tojja a fejed, az a Jedi? Akkor minek írsz ide? Vagy csak egymás vállát akarjátok veregetni itt a topikban Olli-val, hogy milyen fa**a csávók vagytok, hogy nem töltötök? :-)
    Másik' oldal véleménye már nem fekszik?

    Nem mondtam, hogy nem törvény ellenes letölteni, csak nem akkora para, mint az ti vélitek.
    Vérig vagytok sértve, és mintha a véredet szívnám, mikor rányomok a download gombra.
    (Talán mert tényleg? 'Nem e esetleg e szoftver fejlesztő e vagy-e?' :-) )

    Azt se mondtam, hogy nekem jár, ezt a NEKEM JÁR dolgot honnan veszitek?
    Az az enyém, amit elveszek.

    A mottóm: Old meg, hogy ne tudjam!
    Ja, hogy arra áldozni kéne? Ja, hogy mingyá' nem akkora biznisz? Ja, hogy akkor vérpista nem tudná leszedni? Ja, hogy akkor az adathordozókat gyártó cégek lehúzhatnák a rolót? Ja, hogy akkor a HW ipar is menne a levesbe? Jaaaa...

  • Jag

    senior tag

    válasz bambano #124 üzenetére

    Te kezdtél idiótázni engem, akinek nem kéne egy szót sem szólnia, csak akkor nem értem, kivel beszélgetnél, úgyhogy az én hozzászólásomat te hiába idézed.

    #127:

    "Ezt írtad: "Én nem vagyok szent és nem is leszek az, ettől még nem vagyok se rossz ember se bűnöző." mintha azt írtad volna, hogy ölök, hazudok, lopok, angyal vagyok."

    Pont erről van szó. Sztetek ha letöltök egy végtelen számba sokszorosítható szoftvert, amivel egy cseppet sem lesz kevesebb senkinek, ha letöltöm, az egyenértékű azzal, mintha legyilkolnám a családod. Na ez a probléma...

    [ Szerkesztve ]

  • Jag

    senior tag

    válasz ollie #132 üzenetére

    Nincs rendben, kb annyira nincs rendben, mintha elpöckölöd a csikket az utcán, vagy gyorsabban hajtasz, mint a megengedett, vagy nem lyukasztasz egy jegyet...
    A dohányosok 99%-a elpöcköli, vagy kiba***a a kocsiból. Az emberek 99%-a gyorsabban megy, mint 50 a városban. Köztük te is valszeg, ha vezetsz...

  • Jag

    senior tag

    válasz ollie #134 üzenetére

    Úgy gondolom, hogy azt a pár gyorshajtást valami módon jóváteszed, akkor személyedben a tökéletes és követendő példát ismerhetjük meg.
    Kérlek, ha a jótékonyságra fordított időd engedi, tartsál korrepetációt nekünk, bűnös lelkeknek az életben való eligazodáshoz és hogy lelkünk megtisztuljon, mielőtt az enyészeté lesz porhüvelyünk, melynek segedelmével a mennyek kapuja nyílik meg, vétkes mivoltunk a múlt sötét árnyába veszvén kihunyjon bűnös gondolatokat tápláló sátáni eszménk.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák