Keresés

Aktív témák

  • izriot

    tag

    válasz Jag #70 üzenetére

    :C

    Örülök, hogy tetszett : ) Lehet itt bűvészkedni a számokkal, hogy mindjárt jelentéktelen összegnek és tuti kis biznisznek tűnjön a dolog, de attól még 20ezer forint az 20ezer forint, amit ott és akkor le kell rakni az asztalra, amikor megveszed a jószágot.

    (#71) janos1988
    "Az asva, bsa es tarsai (na meg a nagyobbak, riaa etc.) meg szinten nem a dolog kezelesere vannak, hanem csak megfelemlitesre."

    http://www.youtube.com/watch?v=xFB7k-Q7Btw
    Meg sikkasztásra. Nagyobb bűnöző bandák ezek, mint akármelyik.

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz Jag #80 üzenetére

    "Te nem töltenéd le? Őszintén! Hát dehogynem..."

    Nem. Létezik becsület.
    Vagy olyan nehéz elképzelni azt, hogy nem veszem el azokat a dolgokat, amelyek pénzbe kerülének és nincs rá pénzem? Ha igen, akkor sajnálom.

    Mellesleg volt már nagyon szegény korszakom, amikor még a számítógépet is eladtam. De manapság sem vehetem meg az összes játékot, ami megtetszik, és - meglepetés - le sem töltöm. Várok, amíg lemegy az ára elfogadható szintre, vagy végleg elfelejtem. Olyan nehéz ezt elképzeni?

    Azért tart Magyarország itt, mert mindenki ingyen akar mindent. Ne fogjuk a politikusokra, a parlamentbe is ugyanazok az emberek kerülnek, akikkel az utcán találkozunk. Mi vagyunk a rokkantak országa (lassan 1 millió rokkantnyugdíjas lesz, hát nem röhej? Mi vagyunk a fekete/szürkemunkások országa (ez is milliós nagyságrendű), mi vagyunk az adócsalók országa, mi vagyunk a segélyen élők országa. Mindenkinek igyen felsőoktatás kell, hatalmas nyugdíj, rengeteg segély és még sorolhatnám. Az adócsalók persze a közösséget lopják meg azzal, hogy nem fizetnek adót, jogosulatlan segély és rokkantnyugdíjat vesznek fel.

    És mindez valahol olyan kis dolgokkal kezdődik, mint a jogtalan szoftverletöltés.
    Hát nem röhej, hogy nagyjából 3 millió ember tartja el a 10 millió lakost? Nekem már rohadtul elegem van abból, hogy milliók élősködnek ebben az országban, miattuk egyre nehezebb a megélhetés, mert egyre magasabbra kell emelni az adókat, és pont ennek a rétegnek a legnagyobb a szája, ha valamit el akar vonni a hatalom.

    Mit mondanál annak az etióp éhezőnek, aki szeme láttára hal éhen a gyereke, és azt kéne megmagyaráznod, hogy miért nem vagy megelégedve azzal, amire telik a fizetésedből? Hogyan magyaráznád meg neki azt, hogy szoftvereket/filmeket töltesz le illegálisan és nem vagy boldog azzal, hogy van mit enni adnod a családnak, van hol laknotok, van ruhátok, munkahelyetek...

    [ Szerkesztve ]

    ***

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz Jag #83 üzenetére

    Ha jogtalanul letöltesz, törvényt szegsz és ez tény. Ez neked becsületes?

    Az adományozásról meg annyit, hogy havi rendszerességgel adományozok szegények javára, rendszeresen résztveszek jótékonysági tevékenységeken (nem gyűjtéseken, hanem konkrét munkákon, mint pl. egy szegény család lakásának felújítása), sőt, több mint 2 évet Albániában éltem, ahol humanitárius munkát végeztem. Egyéb kérdés?

    Ez a szegény téma meg úgy jön ide, hogy mi hajhásszuk az egyre nagyobb életszinvonalat (plusz még többet akarunk, mint amennyire telik), és ezzel is hozzájárulunk a globális szegénységhez.

    [ Szerkesztve ]

    ***

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz Jag #85 üzenetére

    Na ja, mindig meg lehet magyarázni a warezolást...

    Viszont nem is muszáj Magyarországon vásárolni szoftvert, zenét, pendrive-ot, megrendeled neten, és még a pk-val együtt is olcsóbb lesz.

    Az Artisjus szerintem is szemét banda, de hogy azért warezoljak...

    ***

  • bambano

    titán

    válasz Jag #85 üzenetére

    Artisjus lopott szoftver pályán nem focizik, Artisjus másolt film, zene pályán focizik.

    Ha te lopott sw-t másoltál artisjus matricás dvd-re, semmit nem tettél a lopásod kárának enyhítése érdekében.

    #83: ha lopott szoftvert töltesz le, *NEM VAGY BECSÜLETES ÁLLAMPOLGÁR*. ne ámítsd magad. A cselekedet törvényi jogállása nem változik meg attól, hogy te önigazoló elméleteket gyártasz hozzá.

    #80: "Én sem értek egyet a megélhetési bűnözéssel, de a letöltés az más.": valóban, a letöltés nem megélhetési, hanem sima bűnözés.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz Jag #116 üzenetére

    "Ez van sajnos, ilyen világban élünk. 20 éve még nem így ment. Most már ha valaki boldogulni akar, akkor másokon áttiporva, csak a saját érdekeit szem előtt tartva tudja elérni a célját és ezt itt a baj."

    Ez nem igaz!

    ***

  • bambano

    titán

    válasz Jag #116 üzenetére

    A normálisabb torrenthuszár (már ha lehet ilyen jelzős szerkezetet írni) tisztában van vele, hogy amit csinál, az milyen megítélés alá esik és mélyen csendben van. Az idióta torrenthuszár meg telekürtöli a fórumokat, hogy nem is bűn, amit csinál.

    Ha már annyit el lehetne érni, hogy saját maguknak ne hazudjanak az ilyenek, az is előrelépés lenne. Sokkal jobban megértem, aki csendben torrentezik és néha azt mondja, hogy sajnos nem futja rá legálisan, mint aki kiáll a topicban, hogy ő márpedig torrenthuszár és ez NEKI JÁR meg ez nem bűn.

    Az alkoholizmus gyógyításának is az az első lépése, hogy az alkoholista kimondja, hogy ő alkoholista. Amíg nem fogadja el a nyilvánvaló tényeket, addig nem tud előrelépni a javulás útján. Minden torrenthuszár fogadja el, hogy amit csinál, nem legális. Ez az első lépés. Az okos torrenthuszár azt is fogadja már végre el, hogy saját magával tol ki, ha mindig dobra veri, hogy ő mit csinál, ennyi esze sincs? Tényleg fel kell hívnia magára a hatóságok figyelmét, hogy mit csinál? Akkor miért nem megy be a helyi rendőrkapitányságra és jelenti fel magát? A sima tolvajnak miért van annyi esze, hogy befogja a pofáját, ha lopott, a szoftvertolvajnak miért nincs?

    Ha ez megvan, lehet elkezdeni azon dolgozni, hogy csökkenjen az illegális anyagok torrentezése.

    Alkoholisták vagytok. ENNYI.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Jag #129 üzenetére

    Senki nem állította, hogy a letöltés egyenértékű a gyilkolással, a gyilkolás példának került elő, szándék szerint túlozva, hogy jobban kidomborodjon a mondanivaló.

    A btk szerint sem egyenlő minden bűn, ez elég nyilvánvalóan látszik abból is, hogy a különböző tényállásokhoz különböző tételek vannak rendelve.

    A probléma pedig az, hogy nem akarjátok elfogadni, hogy szoftvert letölteni nem jószolgálati cselekedet és ha minden aspektusát figyeljük, sok bajt okozhat, nem csak azt, amit a torrentezők hisznek.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz Jag #129 üzenetére

    "Pont erről van szó. Sztetek ha letöltök egy végtelen számba sokszorosítható szoftvert, amivel egy cseppet sem lesz kevesebb senkinek, ha letöltöm, az egyenértékű azzal, mintha legyilkolnám a családod. Na ez a probléma..."

    Nem. A probléma a warezolás és hogy szeritetek ez rendben van. Teljesen mindegy mit gonolok róla, a probléma még megmarad. Az a baj, hogy ti nem látjátok ezt bűnnek.

    ***

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz Jag #133 üzenetére

    Soha nem dohányzok, soha nem lógok a tömegközlekedésen és hát bevallom, volt már, hogy egy kicsit többel mentem a megengedetnél. De ez nem egy kategória a szoftverletöltéssel, ugyanis itt nem sajátítom ki senki (szellemi) tulajdonát. Egyébként a KRESZ megszegése tudtommal szabály-, és nem törvénysértés. Javítsatok ki, ha tévedek.
    A dohányzás meg hát egy másik kategória, a dohányosok is rengeteg kárt okoznak az országnak, csak - sajnos - legálisan.

    ***

Aktív témák