Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz julius666 #37 üzenetére

    Ja, hogy Google Docs... arról tudni kell, hogy mint az összes weboldalba ágyazott "rich-text" szerkesztő, az is az u.n. designMode/execCommand technikán alapul. Tehát egy speciális részterület sebességét nézted. Én TinyMCE-ben meg CKEditor-ban is tapasztaltam, hogy néha az FF4 a gépelési sebességemet se tudja követni, szóval itt van valami gáz FF-nél. Megjegyzem, az egész designMode/execCommand cuccot én szívem szerint törvényben tiltanám és sóval felszántatnám. Ostoba és káros az egész koncepció. Anno Explorer-ben jelent meg, aztán sajnos a többi böngésző is lemásolta (na persze eltérésekkel). Így belátható időn belül nem lehet igényesebb/komolyabb szövegszerkesztőket készíteni JS+HTML+CSS alapon, mert mindenki valahogy összegányol inkább egy N+1. bóvli editort ezzel, aminek ugyanazok a betegségei mint a többinek... aztán a korszerű "szarunk mindenbe"/"jó lesz az a parasztnak" szemlélet alapján minden marad. Pedig ez az egyik sarokköve lenne az egész "Web 2"-nek. Ja, hát itt a PH!-n is ilyen BBCode szerű vacak van WYSIWYG helyett, talán nem véletlenül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák