Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz Rive #44 üzenetére

    "Szóval nyolcvanér' csak aluljáróban." – Hm. Nálunk nincs aluljáró egyáltalán. :N Faluvégen nem divat. Ennek ellenére vannak kis üzletek, boltok. Le lehet ellenőrizni. Itt például (telefonszám ott van) Maxell (sárga színű) DVD-R 4.7 GB, papírtokos lemez 80 Ft. Tavaly még 90 volt. Januárban csökkent 10 Ft-tal az ára.

    Nálunk az összes ilyen boltban (van belőle 3 egy 14000-es városban) + vagy 3 papír-írószer boltban mindenütt ugyanannyiba kerül az írható DVD-lemez. Esetleg 5-10 Ft eltéréssel +/-ban. Nem hinném, hogy egytől-egyig mind illegálisan, törvénytelenül forgalmazná őket.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • LGLuke

    őstag

    válasz Rive #41 üzenetére

    Azt honnan tudod, hogy a letöltendő szoftver illegális, amíg nem olvasod el telepítés előtt az EUAL-t? :U

    Bírósági szakértőtővel beszélgettem erről a témáról. Mutass egy bírót, akinél nem lehetne azzal védekezni, hogy én nem tudtam mit töltök le. Amíg nem telepítem, és nem használom, nem követhetek el törvénysértést.
    Aki lemásolta, elérhetővé tette az illegális másolatot, vagy cracket készített hozzá, nyilván törvényt sértett, de én aki letöltöm, és még tájékozatlan vagyok afelől, hogy ez egyáltalán fizetős program, hogy követhetek el törvénysértést???

  • anulu

    félisten

    válasz Rive #57 üzenetére

    teljesen mindegy, mi a neve a filenak. ameeddig nem telepited, es nem fogadod el az EULA-t, addig 850 millio TB alkalmazas is lehet nalad, senki nem b*xtathat miatta.

    "illegális a szoftver letöltése, tárolása"

    mar miert lenne? nem ellenkezik az EULA-val...

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • azbest

    félisten

    válasz Rive #87 üzenetére

    pedig ebben nincs igazad... rengeteg szoftver oldal van a neten. Ha rákeresel egy szoftver nevére, akkor sok esetben nem a gyártó oldala jön be, hanem egy gyűjtőoldalé. Sokszor hibásan vagy megtévesztően szerepelnek adatok, többször futottam már bele, hogy a free-nek jelölt program telepítése után derült, ki hogy shareware. Ugyanígy megeshet, hogy módosított programba futsz bele (tudomásom szerint ilyennel még egyszer találkoztam, mikor egy oldal tartalmát lefertőzték).

    Természetesen, ha kiderül a turpisság, akkor fel kell hagyni a szoftver használatával, mert ekkor már nem jóhiszeműségről van szó.

    A net egy nagy szemétdombra hasonlít már évek óta...

    Ezek szerint akkor is le kéne hogy sitteljenek, ha az autódba lopott alkatrészt szerelt be az autószerelő.

  • Rive

    veterán

    válasz Rive #89 üzenetére

    Helyesen: "legtöbbször nem igazán életszerű, hogy te tkp. áldozat vagy, nem jogtalan felhasználó."

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • dezz

    nagyúr

    válasz Rive #87 üzenetére

    Egyátalán nem hülyeség, amit mond!

    ps. fontos itt is és mindig mindenhol olyan stílust megütnöd, amitőt még kívülállóként is kinyílik a bicska az ember zsebében??? Kompenzáld a lelki problémáidat valami mással!

    [ Szerkesztve ]

  • anulu

    félisten

    válasz Rive #96 üzenetére

    nem. szerzői jogot tanultam anno, és hasonló dolgokat mi is felvetettünk az oktatónak (aki mellesleg pont az Artisjus egyik jogásza (még ma is az, ezért nem írok nevet)). amit a kolléga felvetett egyáltalán nem hülyeség, sőt, megfelelően indokolt esetben (nincs még több 10 tera másolt cucc, stb) még meg is eheti a bíróság.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • LGLuke

    őstag

    válasz Rive #101 üzenetére

    Jól mondod. Mentettek fel srácot azért, mert kollégiumi szobájában nem volt lejelszavazva a gépe, és többen is használták. A szakértő pedig ismerősöm volt, s minden kétséget kizáróan a bíróság nem tudta bizonyítani, hogy ő követte el a turpisságot. (Persze mindenkinek nyilvánvaló volt, hogy ő tette, de más az amit tudni vélünk, és más az amit bizonyítani is tudunk.)

    Nyilván, ha tudják, hogy mikor volt szervizben, akkor a létrehozás dátuma segíthet...
    Szakértő ezt megvizsgálja. Amennyiben többen is hozzáférhettek a számítógéphez, és a bíróság nem tudja kimondani, hogy egyértelműen Te követtél el valamit, akkor kénytelenek felmenteni Téged.

    Szerintem pedig olyan témában vitázunk, amiben nem igazán mérvadó tapasztalatod.
    A bíróság pedig igen is SZŐKE. Minden kérdésben szakértő véleményét kéri ki, és a bíráknak közük nincs a számítástechnikához az esetek 90%-ban, sajnos esetenként még user szinten sem. Tapasztalat.

  • LGLuke

    őstag

    válasz Rive #104 üzenetére

    Nem javaslok én semmit, egyszerűen felvetettem azt, hogyha egy bírósági perben engem azzal vádolnak, hogy illegális szoftver van a gépemen, akkor a bíróság nem zárhatja ki annak eshetőségét, hogy én jóhiszeműen töltöttem le azt a szoftvert, mondván ingyenes. Tehát én érvelhetek azzal, hogy nem voltam tudatában a letöltés pillanatában a program jogvédettségének. Ha még ráadásul telepítve sem volt ez a szoftver, vagy már nincs, s a bíróság minden kétséget kizáróan nem tudja bebizonyítani, hogy én teljes mértékben tudatában voltam a jogsértésnek, és szándékosan követtem el, akkor kénytelenek lesznek felmenteni.

    Természetesen ez sok más körülménytől is függ. Ahogyan anulu is írta, ha valaki TB-nyi illegális szoftvert tárol a számítógépén, valamint gyanús, hogy kereskedik is vele, akkor jóval nehezebb dolga van az illetőnek.

    Ráadásul én nem a jogsértőket védve mondtam, csak felvetettem eshetőséget, hiszen weboldalakon hasznos kis segédprogram gyűjteményeknél sem mindig derül ki, hogy freeware, shareware, normál fizetős szoftver, és mikor milyen célra. Tehát magán személy esetében free, de céges felhasználásra már fizetős... amennyiben nem a termék hivatalos oldaláról szeded.

  • LGLuke

    őstag

    válasz Rive #113 üzenetére

    A szándékosan szóba bele lehet kötni, csak itt megint visszautalnék arra, hogy a per tárgya az elkövetés. Én meg azzal védekezek, hogy nem követtem el. Neki meg azt kell bizonyítania, hogy minden adat a rendelkezésemre áll azzal kapcsolatban, hogy meggyőződhessek a szoftver legalitásáról, azaz szándékosan töltöttem le.

    Everest program: hülyeség amit írsz, már ne is haragudj. Ingyenes szoftver. Megvan 600 másik helyen, nem csak a készítő weboldalán, sőt rengeteg olyan program van, amit máshonnan lehet letölteni legálisan, nem a készítő oldaláról, mert nincs hozzá szerveres kapacitás. http://sourceforge.net/ ismerős??? de CCleaner szoftvert máris hozom példának.

    Amennyiben másik weboldalról szeded le, honnan értesülsz, hogy fizetős lett, főleg, ha eleve crackelt állományhoz jutottál hozz? Fel sem merül benned, hogy fizetőssé vált. Ezért nem is felelhetsz.

    Az EULA és a szoftver hitelességét felhasználóként nem kell vizsgálnod. Bármelyik szoftvert bárhonnan, bármikor letöltheted. Igazságügyi szakértő és bírósági dolgozók egybehangzó véleménye alapján. Megkérdeztem, igen most!

    Amíg nem telepítesz egy illegálisan beszerzett szoftvert, nem vagy büntethető, ez a bírósági joggyakorlat.

    Itt zárjuk le, mert felesleges győzködi egymást. Én hivatalos forrásból tudom, Ti meg okoskodtok.

  • LGLuke

    őstag

    válasz Rive #116 üzenetére

    Az a gond, hogy összetartozó részeket szétszedsz, és külön-külön reagálsz, ami már támadható.
    A verziószám a kutyát nem érdekli. Letöltötted, nem kér licenszet. Lehet előre telepített változat, pendrive-ról futtatható. Nem is érdekel, hogy ki csinálta.
    Kirabolnak egy bankot (rabló=hacker), futás közben eléd áll, és azt mondja, adok neked 100 millát. Elfogadod (letöltő). Jön a rendőrség és dutyiba fog zárni?
    Max megvizsgálják, hogy van-e közöd a rabláshoz, illetve az elkövetőkhöz, meg lefoglalják az összeget. De azért mégsem vagy elítélhető, mert valakitől elfogadtál 100 millió Ft-ot.

    Amíg nem telepítesz egy illegálisan beszerzett szoftvert, nem vagy büntethető,
    A mondat egyik fele beismerés, hogy illegális: aztán hozzáfűzöd, hogy nem büntethető?

    Külön téma, tovább mentem. Ha tudod, hogy illegális, akkor is letöltheted. Bármit letölthetsz, bármikor, és bárhonnan, amíg nem törsz be, tehát nyilvános helyről, vagy olyan privát helyről, melyhez Neked hozzáférési jogod van.
    Használni nem használhatod, nem telepítheted, amennyiben illegális.

    Én csupán annyit kérdeztem, hogy a letöltés büntethető-e. Erre a válasz az volt, hogy a magyar jog szerint bármiféle letöltés megengedett. Illegális szoftver használata viszont tiltott.

    Azért nem adnám ki a forrásomat, mert ez egy fórum, amin álnevekkel szerepelünk, az informátorom pedig egy kedves ismerősöm, aki nem sajtóreferens.

    Lehet kikérni perek ítéleteit, és az alapján meggyőződni, hogy mit minek minősítenek a bíróságok.

    [ Szerkesztve ]

  • remington2

    senior tag

    válasz Rive #104 üzenetére

    Nocsak, vajh miért van, hogy a "zárjuk rövidre" mindig valami olyan kontextusban szerepel a fórumon, hogy "hülyeséget mondtam, de nem ismerem be azért se, akkor se, sőt, soha se"?

    Azt meg, hogy megjelentek itt a (pénz)szerzői jogok fennkölt bajnokai . . . hát no comment. Mint néhány (na jó, kettő) microsoft-fanegér a windowsos topikokban, ahol a vége mindig az, hogy szaralinux.

    [ Szerkesztve ]

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

Új hozzászólás Aktív témák