Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alapz@j

    tag

    válasz Chapell #24 üzenetére

    "Meg kell érteni a Google üzleti modelljét. Bizonyos szolgáltatásokért pénzért fizetsz. El tudod dönteni, hogy megér-e neked annyit. A Google szolgáltatásaiért az adataiddal és esetleges hirdetésekkel fizetsz."

    Ez a lényeg. Vannak olyan e-mail/webtár/stb. szolgáltatók, ahol nincs reklám, nincs adatbányászat, viszont (a példa kedvéért) 40 dollár/év. El lehet dönteni, hogy pénzzel fizetsz vagy az adataiddal.

    Csak hogy legyen benne személyes vonal is: soha nem töltöttem fel a kontaktjaimat anno a Google kontómra, a már fentebb is melített okokból. Aztán elmentem egy fizetős szolgáltatóhoz, ott viszont simán, mert biztonságban éreztem őket, végül is ezért adtam ki pénzt.

    Választás.

  • alapz@j

    tag

    válasz Quasi_modo #73 üzenetére

    Amikor az adataidat beteszed a közösbe, mondjuk a Google rendszerébe, akkor kapsz érte cserébe 7 gigányi e-mail tárhelyet és egy szuper email szolgáltatást, 2 gigányi tárhelyet a képeidnek, online dokumentum-szerkesztési lehetőségeket, ezernyi más dolgot, és nem utolsósorban a jelenleg elérhető legjobb internetes keresőt.

    Az pedig, hogy csak egy igéretet kapsz, nem teljesen igaz. A TOS a szolgáltatóra ugyanúgy kötelező, mint rád, és ha azt megszegi, azért (ilyen vagy olyan) felelősséggel tartozik. Egy ingyenes szolgáltatónál a téged ért kár fogalma persze elmosódik, de ha egy fizetős (e-mail, tárhely, stb.) szolgáltatót választasz, akkor ennek kiemeltebb jelentősége van.

    Az általad kívánt teljes anonimitás pedig az internet jelen helyzetésben illúzió. Amíg nem minden létező adatforgalom titkosított, addig miről is beszélünk?

Új hozzászólás Aktív témák