Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr K

    senior tag

    válasz Timer #76 üzenetére

    Egyetlen programozó kollégámról sem tudom elképzelni, hogy adott esetben ne tudna részegységekből összerakni egy asztali gépet, vagy kicserélni egy merevlemezt egy laptopban (és a legtöbbről konkrétan tudom, hogy csinált már ilyesmit), arról nem is beszélve, hogy ne tudna feltelepíteni egy oprendszert vagy alkalmazásokat.

    Másik oldalról abban is meglehetősen biztos vagyok, hogy egy tapasztalt (pl. bolti) hardveres, vagy céges rendszertámogató, ezt sokkal hatékonyabban csinálja, ezért én pl. nem ítélném el, amikor egy cég az alkatrészenként konfigurált új gépeknél bolti szerelést kér. (Megjegyzem, hogy szegény programozók manapság már a saját szakterületüket sem képesek átlátni, mondjuk egy átlag java fejlesztő nem feltétlen van képben a CSS finomságaival kapcsolatban, vagy nem lenne képes kapásból összedobni egy egyszerűbb COBOL modult egy rendszer integrációs projekt részeként.)

    Pár megjegyzés az eredeti témához:

    1. Jelenleg már az oktatás minden szintjén a fiúk azok, akik lényegesen rosszabbul teljesítenek (beleértve a STEM tárgyakat is!), illetve akik kisebb számban vesznek részt az oktatás felsőbb szintjein. Ha a STEM területről is elkezdik kiszorítani a fiúkat, akkor az arány még rosszabb lesz, és nem teljesen világos, hogy ez társadalmi szempontból miért lesz annyira jó.

    2. Nem vagyok meggyőződve arról, hogy a programozói munkakör mindenben megfelelne a nők ideális munkahelyről alkotott képének. Erről pont a "payment gap" kapcsán lehet többet tudni, és ebből rögtön következik az is, hogy a magasabb fizetés sem feltétlen annyira vonzó számukra. (Nem értek hozzá, de feltehetően mások a társadalmi elvárások (legalábbis Magyarországon még mindig a férfiak feladata "eltartani" a családot), illetve lehet, hogy a nők kevesebbet keresnek, de a jövedelmek nagyobb része felett diszponálnak.) Ja, és Mo-n a programozói munkakör bérek tekintetében éppen relatíve leértékelődik, amennyire tudom.

    3. A kommunikációs készségek biztos nagyon fontosak, de a szakma iránt érdeklődők kedvéért jegyezzük meg, hogy programozóként egész jól el lehet boldogulni az "érkezéskor és távozáskor köszönjünk a kollégáknak" szabály abszolválásával. :)

    (#77) moleculez "De pl hálózati karbantartó alig."
    Ha itt fizikai karbantartást értünk, akkor ez nem annyira meglepő: fizikai munka + piszkos, ez két olyan dolog, amit egy átlag női munkavállaló inkább kerül (persze ha megteheti).

    [ Szerkesztve ]

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Új hozzászólás Aktív témák