Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buherton

    őstag

    válasz VaniliásRönk #28 üzenetére

    Érdekes, amit írsz és van benne okosság is. Pont az ilyen miatt van az, hogy nálam az okostelefon vásárlás több hónapig tartott, hogy eldöntsem tényleg szükségem van-e rá. Most karácsonykor vettem életem első okostelefonját, de nem bántam meg, mert tudtam, hogy vannak rajta olyan funkciók, amiket ki fogok tudni használni (navigáció, térképek, GPS, snapszer, mobil net a gmailnek, stb...) és a régi nem tudja. Igaz rögtön egy közép kategóriással kezdtem (Motorola Moto G), de egyáltalán nem bántam meg, annak ellenére, hogy nem lógok rajta egész nap.

    Ugyanígy voltam a home szerveremmel, ami 100k+-ba került. Azon is hónapokig mérlegeltem, hogy szükségem van-e rá, de kellett mert az SSD-n nincs elég hely, és amúgy is sok felé megyek és nagyon jó dolog mindenhol elérni az adataimat. Nem mellesleg torrent, DLNA, subversion szerverként is funkcionál. Ezt sem bántam meg és azóta is akítvan kihasználom.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • válasz VaniliásRönk #28 üzenetére

    Nálunk a feleségem tölti be ezt a szerepet, ő játssza az ördög ügyvédjét, és kérdezi meg tőlem, hogy valóban kell ez neked? És sokszor átgondolom, és tényleg nem veszem meg. Pl. e miatt nem vettem tabletet, pedig én is be voltam rá indulva, de aztán ráébresztett, hogy asztali gép, laptop és okostelefon mellé teljesen felesleges még ez is.

    Most már magamtól is képes vagyok ellenállni a kísértésnek, pl. négy éven keresztül nem nyúltam az asztali gépemhez, pedig korábban kéthavonta mindig lecseréltem valami alkatrészt. Most például új router vásárlásról beszéltem le magamat, mert hiába 5 éves már a Netgear WNDR3700, ettől függetlenül még tökéletesen teszi a dolgát. Csak megtetszett nekem a faternak vett Asus RT-N66U, és gondoltam magamnak is veszek valami hasonlót.

    Az a baj ezzel a kütyüzéssel, hogy elveszi az időt a fontosabb dolgok elől, például hogy a gyerekemmel játsszak, illetve feleslegesen költöm a pénzt.

    The Amiga, Born a Champion

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz VaniliásRönk #28 üzenetére

    Ilyen esetben lehet, hogy nem a kütyü (pl. tablet) a felesleges, csak egyszerűen rosszul választott és olyat vett, ami nem volt elég jó. Még ma is nagy lehet a különbség két tablet között és pár éve a korai android korszakban még nagyobb volt. Ez még jobban így van ha valaki nem "geek", nem szakember, vagyis átlagember módjára csak használni akar valamit. Ma egy embernek adsz egy tabletet és egy életre elmegy tőle a kedve, de ha másik fajtát adtál volna neki, lehet hogy egy életre megszereti, sőt talán legközelebb már nem vesz se PC-t, se notebookot, szóval 1-1 kütyüvel akár segíthet is abban, hogy kevesebb kütyüt halmozzon fel az ember.

    Nekem is van tabletem és azóta a PC-m "üzemideje" 90%-al lecsökkent, a villanyszámláról nem is beszélve és emellett hiába jelent meg ebből a tabletszériából már 3 újabb, semmi bizsergést nem érzek, hogy hú le kéne cserélni az újra, mert annak dupla/tripla a felbontása, a cpu/gpu ereje. 3 éve csont nélkül működik, imádom használni és ha holnap azt mondanák, hogy az új modellt leárazták a felére, akkor se jutna eszembe, hogy lecseréljem. Ez bevált, működik, és ez a legfontosabb.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák