Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunbi

    tag

    válasz Fecow #28 üzenetére

    "Amit inkább megkérdőjelezhetőnek tartok, az amit doc is leírt, vagyis, hogy aki 500, vagy 1000 Ft-tal támogat az nem kapja meg ingyen az appot, holott, ha elkészül az alkalmazás meg lennék lepve, ha az előbbi összegeknél lényegesen többe kerülne. Ha mégis több lenne, akkor én sikertelenségét előre borítékolnám."

    Valami hasonlót gondoltam én is, csak nem akartam már negatívkodni. :)

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Fecow #28 üzenetére

    Nagyon-nagyon durván túlbonyolítottad. Nem kell ide se saját szerverpark, se irodaház, se marketing, se multiplatform programozás. El kell indulni egy irányba. Android vagy iOS. Ezt a fejlesztő programozó eldönti. Aki valódi programozó, annak egy adatbázis létrehozása és kezelése a legegyszerűbb tevékenységek közé kell, hogy tartozzon. Ráadásul saját eszközök sem kellenek hozzá, mindent lehet bérelni párezer forintokért. Ez nem nagy befektetés, ha az ember hasznot akar. Dizájnerek és grafikusok? Mi a frásznak? Google Maps-re is rá lehet építeni a dolgot, a többit meg rábízni az Androidra vagy az iOS-re. Felesleges a menüelemeket agyoncsicsázni, mindenféle hülye animációt beletenni. Ez nem az a program lesz, ha elkészül. Ha igen, akkor baj van a fejekben.
    Az adatbázist meg fel lehet tölteni egyrészt interneten elérhető információk alapján, másrészt megnyitni egy weboldalt, ahol az érdeklődők beregisztrálhatják magukat (itt merülhetnek fel reklámköltségek, de azok miatt se kell igazán a zsebébe nyúlnia egy programozónak), harmadrészt pedig a lehetőség a felhasználók felé, hogy a helytelen információkat jelentsék.
    Innen kell indulni és ezzel ki is épül a "szolgáltatás". Ha később a bevételből a fejlesztő saját szervert akar építeni magának, az az ő dolga, ha saját maga akar megkeresni őstermelőket és "beinvitálni" őket az adatbázisba, az az ő dolga, ha más op.rendszerekre is meg akarja írni a programot, de nincs hozzá tudása, ezért másokat bérel fel, az az ő dolga (ez itt már a terjeszkedés fogalma egyébként), de hülye ötlet egyből a legnehezebb végén megfogni a dolgot. Főleg az óriási bukáskockázat miatt.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák