Új hozzászólás Aktív témák

  • shev7

    veterán

    válasz gtasystem #142 üzenetére

    "piszkosul nem mindegy, hogy szórakozásból küld valaki katonákat a halálba, vagy a haza védelmében..úgyhogy ezt szerintem gondold át mégegyszer.."

    Ugy latom tortenelmi ismereteid kisse hianyosak... Nem a katonakrol beszelek. Nem az halalba kuldott angol katonakrol, vagy az angol katonak altal legyilkolt nemet katonakrol.
    A nemet polgari lakossagrol beszelek. Azokrol az artatlan emberekrol akik meghaltak Drezda es a tobbi nemet varos terrorbombazasaban. Ha esetleg lusta lennel utananezni. A nyugati front mar osszeomloban volt, a nemetek folyamatosan vonultak vissza, egyertelmu volt hogy a haborut megnyerik a szovetseges erok, semmi szukseg nem volt Dresdaban (ahol nem is allomasozott jelentos katonai ero) akkora meretu pusztitast vegezni.

    "már megint kevered a diktátorral ennek a mondatnak akkor van értelme ha kicseréled a karizmatikust diktatórikusra, így nem látom értelmét hogy tovább vitatkozzunk feleslegesen..ez így sima általánosítás.. " leforditsam magyarra az idezet forrasokat? Megint lekomolytalanozod a forrast amit ideztem, de te megint nem hoztal semmit erveid alatamasztasara. Azt mondod, hogy nezzek utana, en megtettem, ezt talaltam, ha te is megtetted, es mas eredmenyre jutottal oszd meg velunk. Amig ezt nem teszed addig csak hasbol dobalozol olyan dolgokkal amikrol azt hiszed igazak, de allitasaidat azon kivul hogy "Marpedig te rosszul tudod nekem van igazam" semmi massal nem tudod alatamasztani, igy azok csak lognak a levegoben.

    Meg ugy alapvetoen hulyeseg amit irsz: azt mondod hogy az allitas igaz lesz ha kicserelem a karizmatikust diktatorikusra, hat nezzuk: "Minden diktatorikus rendszernek alaptezise, hogy az "alattvalok" feltetel nelkul hisznek a vezerben, a vezer megkerdojelezhetetlensegeben." Tenyleg ugy gondolod hogy ez igaz. Tenyleg ugy latod, hogy minden diktatorikus rendszerben az alattvalok feltetel nelkul hisznek diktatornak? Tenyleg azt allitod, hogy nem volt egyetlen olyan diktatura sem ahol a hatalom fenntartasahoz nem volt eleg csupan a diktator szemelye, hanem azt megfelemlites aran ertek el? Ha igy gondolod tenyleg felesleges tovabb beszelgetnunk, mert a vegkovetkeztetes ugyanaz mint az elejen, tortenelmi tenyeid hianyosak, valamint fogalmad sincs mi a kulonbseg egy karizmatikus vezeto altal iranyitott rendszer es a diktatura kozott.

    [ Szerkesztve ]

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

Új hozzászólás Aktív témák