Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz King Unique #39 üzenetére

    Én csak az OS-re gondoltam, nem a használt programokra. Igenis hogy Linuxon aki nem boldogul az asztali parancsikonokkal, a fájlkezelővel és a leállítással, ki kell rúgni. Az OS-ben ugyanis más dolga nincs a usernek. Nem mintha a háttérkép beállítása bonyolult lenne, Windows-on is megtanulták, de ugyebár ez nem szempont, ahogy az sem, ha az alap kurzor helyén a Windows-on eddig nála kismacska szaladgált.

    A megszokott Windows-os szoftver lecserélésénél pedig megint csak nem a user a szempont, bár komolyabb felhasználói programoknál értelemszerűen szükséges némi oktatás, de az OS kezelőfelületénél, és akár egy Libre Office-nál nem. Utóbbinál azért sem, mert az a pár funkció, amit a nagy többség használ, könnyen elérhető. Az Office leváltásánál a komolyabb felhasználás az, ami gátat szab. A felhasználói programoknál meg az pl., hogy egy rakás könyvelő, számfejtő, készletnyilvántartó, grafikai és pl. térképészeti szoftvernek nincs se linuxos verziója, se használható alternatívája. Állami szinten ezek egy része, főleg a gazdasági szoftverek megoldhatóak lennének, mivel elég sok az olyan fejlesztés, amit csak a közigazgatásban használnak, ezeknek pedig van aktív fejlesztője - hogy sok esetben milyen, hogy van az a program megcsinálva, és milyen a fejlesztő hozzáállása, az más kérdés.

    Ellenben az Active Directory egy nagyon jó dolog, mivel ennyire nem vagyok járatos a Linux témában, nem tudom, annak az alternatívái milyenek. Vannak, tudom, de hogy mennyire használhatóak, nem tudom.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák