Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Dilikutya #31 üzenetére

    Tudom, pont ezért furcsállom ezt a megoldást. Illetve akár még némi kavarodás is lehet (az elején) a fájltársítások miatt, ami megint kellemes tud lenni.

    (#32) fordfairlane: bár az MSO azért nagyobb tudású szoftver, de ugye ezt nem feltétlen használják ki. Viszont a megszokás (felület ismerete iskola, munkahely révén) nagy úr. Illetve itt a formátum is probléma lehet, mert hiába van benne mindkét szoftverben mindkét formátum támogatása, a gyakorlatban valójában egyik sem kezeli igazán jól a másikét. Viszont összességében az MS féle (OOXML) jóval elterjedtebb, mint az ODF, ami nem mellékes. Persze, ha teljesen átállnak utóbbira, netán mindent PDF-ben csinálnak, akkor ok a dolog, csak az a kérdés, hogy ez milyen mértékben, milyen gyorsan kivitelezhető?
    Az új OS-t pedig szokni / tanulni kell és emiatt akár átképzésre is szükség lehet. Valamint az irodai szoftver még ~ ok és helyettesíthető LO-val, de ha esetleg más programok is kellenek, amikből az eddig használt többnyire Windows only, akkor ott megint kompromisszumokat kell kötni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Dilikutya #36 üzenetére

    Ez csak részben igaz. Másik oldalról viszont nagyon is számít a usernek a megszokott felület, a már ismert kezelési mód stb. Ha pedig nincs lehetőség a már megszokott windowsos szoftver további használatára, akkor az újat megint tanulni kell. Persze az igaz, hogy nyilván nem feltétlen jelent különösebb akadályt utóbbi sem.

    (#37) fordfairlane: igen, az Office még úgy-ahogy ok lehet, de az OS + ráépülő programok végleges kukázása már komolyabb dolog. Nem lehetetlen, de azért jóval nagyobb falat. Hardver terén maga a gép még hagyján, de ugye nem ritka a nyomtató / szkenner probléma sem.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Dilikutya #42 üzenetére

    Azért, ha azt nézzük, hogy sok / több hivatalos helyre szánt Linuxnál a Unity-t és a GNOME 3-at erőltetik, akkor én köszönöm szépen, de nem akarnék egyikkel sem naponta órákat dolgozni. :N Ok, hogy nem a dolgozó dönt, de nekem azt ne mondja már senki, hogy ezeket Windows után olyan egyszerű megszokni és kényelmes rajtuk dolgozni. Utóbbit kifejezetten rühellem és számomra baromi kényelmetlen, szinte használhatatlan felület. Ami Windows után jó alternatíva az pl. egy Cinnamon, vagy KDE. Bár utóbbi nem mindenkinek jön be valamiért, én is inkább előbbit kedvelem jobban. Illetve a MATE, Xfce is inkább, mint az első kettő.

    Az Office esetében az alap dolgokat valóban viszonylag könnyű megtalálni a felületen, de azért az eltérő menürendszer, másfajta elnevezések meg tudják kavarni az embert. A szalagos menüt (ribbon) meg már régóta használja az MSO és professzionális, méregdrága tervezőszoftverek szintúgy. De szerencsére az LO fejlesztői is belátták, hogy hülyeség teljesen elzárkózni tőle és kizárólag a régit erőltetni. Állítólag majd valamikor az is megkapja (opcionálisan) az új menüt.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Dilikutya #44 üzenetére

    Ezt komolyan magyarázni kell, hogy a Windows felületi elrendezése után egy olyanon, ami több helyütt eléggé más, mit kell megszokni? Kíváncsi lennék, ha mindenhol csak a fentebb említett kettőt lehetne használnod, akkor mennyire tetszene? :D Még a sokat emlegetett város esetén is figyeltek arra, hogy legalább a dolgozók által addig megszokott rendszerhez (Win2000 / XP?) igazodjon kinézet terén a másik. De ennek ellenére mégis lehetett olyanokról olvasni, hogy bizony elégedetlenkedtek a dolgozók... Nem tudom most mit használnak, de gondolom nem valami egzotikus felületet.
    Illetve jó, hogy itt soroljuk a pro / kontra dolgokat, csak éppen itthon vsz (a közeljövőben) nem lesz a nagy átállásból semmi.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Dilikutya #53 üzenetére

    Akkor mi lesz, majd elbocsátanak sok dolgozót? :D Azért a megszokás nagy úr és ugye a többség nem ezeket tanulta a suliban sem és otthon sem ilyeneket használnak. Bár, mivel szerencsére elérhető több asztali felület, értelmesebb helyeken jó esetben egy fogyaszthatóbbat tesznek eléjük. Ahol azt a bizonyos kettőt erőltetik és kicsit nehézkes a dolgozóknak, én nem őket (utóbbi) hülyézném le feltétlenül... Majd, ha mindenhol "azokat" (is) fogják oktatni, akkor jogos elvárás lesz, hogy ne húzza a száját senki.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Dilikutya #56 üzenetére

    Igen, csak igazából annak a rendszernek / programnak a rugalmas kezelése várható el elsősorban, amit tanult / ismer is az ember. Álláshirdetésekben is nem hiába hangsúlyozzák ki sokszor elvárásként az adott szoftverek ismeretét és aki annak megfelel, az már előny. Persze ennyi erővel, ha valaki tudja egyiket kezelni, akkor egy másik hasonlót is jó esetben tudnia kéne. Viszont ezt használati adatokkal meg ugye nem lehet széles körben igazolni, mivel javarészt eleve az MS szoftverek dominálnak az adott területeken.

    (#57) bambano: azért ez elég merész kijelentés ilyen formában... ennyi erővel netán minden érintett állami / oktatási intézmény, hivatal, szervezet, valamint cég törvényt sértene? Nem hiszem. :N Hirtelen Office kapcsán az OOXML "szabványosítása" jut eszembe, amelynél voltak is (jogi) viták, viszont komolyabb szankció, vagy betiltás hivatalosan nem lett belőle. Ezután pedig felesleges tovább ragozni a témát. Ráadásul bekerült az ODF támogatás is a programba, telepítéskor rákérdez, melyik legyen az alapértelmezett és amúgy egyik sincs defaultként bejelölve. Másrészt, hogy egyes helyeken csak azért használnák a termékeiket, mert "lehaverkodtak", ezt megint nem lehet az egészre ráhúzni. Illetve ott vannak a cégek, akiknél több esetben épp a szoftveres, vagy akár hardveres támogatottság miatt használják az adott platformot.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Dilikutya #70 üzenetére

    Hallomások meg egyéni összeesküvés elméletek alapján nem lehet (hivatalos) tényként kijelenteni dolgokat...majd, ha hivatalosan le lesz papírozva, akkor majd lehet ujjal mutogatni. Meg az arra való célozgatás, hogy csak és kizárólag a "dobozos juttatások" miatt használnák mindenhol az adott szoftvereket, már önmagában nettó hülyeség, még véletlenül sem lehet egyéb oka...

  • davenport

    aktív tag

    válasz Dilikutya #74 üzenetére

    Mifelénk az ilyen termékeket központosított közbeszerzésből kell lehívni. Amennyiben nem versenyújranyitás, hanem konzultáció van egy szereplővel, akkor ő nem fog árat csökkenteni. Pl.: MS.
    A versenyújranyitás már más történet, ott azért mennek lefelé az árak.
    Egy eszköz beszerzése kb. 3-4 hónap onnan hogy igényként felmerül.

    + beszélhetünk itt akár nyílt akár nem nyílt szoftverekről, a kérdés az hogy mire rakom fel. Jelenleg a közigazgatásban hardverbeszerzési tilalom van, nettó 200.000 forint felett miniszterelnökségi engedély kell. A kivételt képező uniós projektek kifutottak, ebből nem lehet gépet beszerezni, a KEF mint ellátó meg hol küld gépet, hol csak memóriát bővít, de ez az ügyintézői gépekre vonatkozik.

    Az alapszintű ellátást, és a fejlesztési munkák jelentős részét csak a NISZ végezheti, aki egyedi szoftverfejlesztéshez alvállakozóként igénybe veszi az adott - nem dobozos szoftver - gyártóját, vagy kérésre kiad egy igazolást hogy ők ez nem tudják ellátni, és akkor jöhet külsős.

    [ Szerkesztve ]

    No money, no honey.

Új hozzászólás Aktív témák