Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Psych0 #246 üzenetére

    Ő a tanár, ő az alfahím a teremben óra alatt. Következésképp neki nincs szüksége arra, hogy csúnyán beszéljen vagy hisztériázzon. Sok egyéb, legális eszköz van a kezében a rend megteremtésére. Valakit, ha már nincs más megoldás, úgy is ki lehet küldeni a teremből, hogy az ne legyen korhatáros. Az erőszak a gyengék végső menedéke. lehet találgatni, ki mondta ezt. És persze ott van az az "apróság", hogy rajta kívül mindegyik tanárnak sikerül a dolgokat megoldani civilizáltan?

    "Az egyáltalán nincs a videókban, hogy az első órán elmondja, hogy nem tűri el, hogy rajta kívül más is beszél a teremben": de ezt el lehet úgy is mondani, hogy anális vegzálást ígér minden pusmogónak meg úgy is, hogy a többi tanuló érdekében kéri, hogy ne beszéljenek.

    "első órán üzeni a 75% nem jelenlevőnek, hogy ha nem járnak be akkor a vizsgára se jöjjenek el, mert úgyse fognak átmenni.": három hiányzás engedélyezett az egyetemen, átlagosan 14 oktatási hétből. Tehát az, hogy az első órán nincs ott valaki, nem oszt nem szoroz. pláne úgy, hogy a személyes tapasztalatom szerint az egyetemi adminisztráció nincs mindig a helyzet magaslatán, tehát a diák akár önhibáján kívül is képtelen lehet megjelenni az első órán. Engedd meg nekem, hogy ezt úgy általánosítsam, hogy feltételezem, a bme-n is lehetnek adminisztrációs nyűgök. Most tekintsünk el attól, hogy ha egy tanárnak vizsgán a hiányzással kell foglalkoznia, az már régen rossz. Egy igazi jó tanárnak az számít vizsgán, hogy tudod-e a válaszokat és ha mindenáron magas jelenlétet akar az előadásokon, akkor ott olyan plusz dolgokat mond, hogy vizsgán megbukjon, aki nem volt jelen és ezért nem tudja. De nem azért buktat, mert nem volt jelen, hanem azért, mert hiányos lesz a tudás.

    "Tehát a játékszabályok le vannak fektetve, egyesek mégsem képesek ezt a kettőt felfogni (aminek szerintem alapnak kéne lennie, nem kimondott szabálynak).": az is lefektetett játékszabály, hogy a tanár nem hisztérikus. szerintem alapnak kellene lennie, nem kimondott szabálynak.

    "Ez a két dolog, amit nagy pofátlanságnak tart orosz, és nem tolerál": ezt sem nem vitatom, sem nem bírálom. A teljesítmény minősítése a tanár joga, feltéve, hogy belefér az egyetemi tanulmányi és vizsgaszabályzatba.

    "akkor elborul Orosz agya és cifrán elzavarja szegény hallgatót, a többiek pedig szórakoznak." fentiek miatt akkor ebben az esetben Orosz vagy hisztérika, vagy színészkedik, hogy a többiek jól szórakozzanak. Viszont felmerül a kérdés, ha a tanárnak joga van a diákok szórakoztatására eltérni a tananyagtól, akkor a diáknak nincs?

    "Nekem az jött le, hogy manapság az egyetemen azt kell tolerálnia egy tanárnak, ami alsó tagozatban már alap kéne, hogy legyen, de ha nem tolerálja, akkor ő a hibás, őrült, állat.": oké, nincs azzal semmi gond, hogy te sem tudsz disztingválni, van ez így, még a tanárok között is, mit láthattuk.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák