Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tetsuo

    aktív tag

    válasz Alteran-IT #132 üzenetére

    Mindenkire értettem, aki személyeskedik. Először a #26-nál vettem észre, hogy elfogytak az érvek... Mindenesetre örülnék, ha logika mentén folyna bármilyen vita.

    Hogy nem fogadod el az én világképemet, az rendben van, de nekem miért kellene elfogadnom a tiédet?
    Nem én hozakodtam elő ezzel, hanem a haladár, progresszionista szemléletre válaszoltam csupán.
    Mindemellett pl. egy keresztény ember, aki valóban keresztény, az nem csak vasárnaponként az, hanem minden pillanatban. Számomra Isten teremtette a világot még kozmológiát tanulmányozva is (pláne akkor), de akkor is, ha a digitalizáció a téma. Miért kéne ezt vagy mást megtagadnom? Miért kötelező az ateista attitűd itt a fórumon?
    Ha nem lehet a vallásról beszélni, akkor az ateista hozzáállásról se lehessen.
    Én soha nem "kezdtem" a világnézeti témákat, illetve soha nem provokáltam.
    Ha valaki leírja, pláne ha természetesnek veszi, hogy "már hova jutott az emberiség" - mindezt csak úgy mellékesen egy IT topikban - , akkor arra bizony néha válaszolok.

    Ja, és ha megfigyeled, minden topik elkanyarodik más irányba egy idő után, mert az adott téma ki lett vesézve, illetve a beszélgetések soha sem csak egy témához kötődnek, természetes, hogy érintenek mást is. Mindenhol van off, neked személyesen csak ez a téma böki a csőrödet - úgy látszik -, talán mert érzelmi, dogmatikus alapon közelítesz.

    [ Szerkesztve ]

  • laposonly11

    senior tag

    válasz Alteran-IT #137 üzenetére

    A technokratizmus itt mint szellemi irányzat, hozzáállás, vallás, értendő! Az ilyen eltorzult nézet azt vallja, hogy az ember fejlődésének, megváltásának kulcsa, az eszközeinekk fejlődése. Az meg hogy ki és hogyan akarja ezt neked eladni, beadni, már részlet kérdés.

    Ordo est anima rerum.

Új hozzászólás Aktív témák