Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    nem értem, hogy egy ilyen vita kapcsán miért nem lehet gyakorlatilag egy értelmes kommentárt látni? ennyi marhaságot meg félrebeszélést még egy itteni linwin flémben sem láttam...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz DJS #20 üzenetére

    Ok, akkor elmondom, kerek perec egyértelműen tisztán és érthetően:
    kínai crackerek megtámadták a google szervereit, felhasználóit, infrastruktúráját. a google válaszul beintett kínának.
    most itt mindenki félrebeszél, hogy így átpolitizált meg úgy szabályok. Ha kína felszóllítja a google-t, hogy tartsa be a kínai törvényeket, akkor az lenne a tisztességes, ha a saját crackereit is felszólítaná, hogy ők is tartsák be a törvényeket.

    Ez a kettős mérce így álságos és hazug. Ennyit kellene leírni, nem többet. Amit te írtál, az minden bizonnyal igaz szakmailag, csak mellébeszélés, mert nem ehhez a témához tartozik.

    A google nem megszegte a kínai törvényeket, hanem *vissza*ütött. Kínának meg feladatul jutott a saját ház tájékán történő söprögetés. Ebben a balhéban csak a kínai hatóságok sárosak, akik meg a google-t fikázzák, azok tutyimutyik.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz DJS #27 üzenetére

    Én internet szolgáltatóknál dolgozom. Ha nekem egy ügyfelem megbombázza a guglit (függetlenül attól, hogy sikeresen vagy sem), *NEKEM* meaculpáznom *KELL*. És meg kell tennem a szükséges lépéseket az ügyfelek ellen. Ha ez a bombázás elér egy adott szintet, akkor már nem csak én fogok meaculpázni, hanem hivatalos szervek is.

    Én nem láttam hivatalos állami bocsánatkérést arra nézve, hogy kínai ip címekről tolták a guglira az illegális törési kísérleteket meg hogy ismert kínai emberek guglis postafiókjait nyomták fel. Emellett a gugli felhívta a figyelmet arra, hogy más országokban is kaptak a kínai crackerektől.

    Tehát amíg ezügyben nincs hivatalos állami bocsánatkérés, addig a crackerek állami utasításra, kínai állami elvárások szerint cselekednek. De lehet, hogy valamelyik nagy kínai internet szolgáltató vezérigazgatójának a bocsánatkérése is megfelelne.

    Ps: ha feltöröd a gugli szervereit és az én ügyfelem voltál, akkor a hatóságok elől lehet, hogy meglépsz, előlem nem:))

    De hogy a legelső konkrét kérdésedre is konkrét választ kapj: ha te magyar ip címekről megtöröd a gugli szervereit és a gugli szakemberei úgy ítélik meg, hogy nem voltál hajlandó megfelelően együttműködni velük, akkor minimum, hogy mindenféle amcsi törvényre hivatkozva beidéznek, és ha ez sem megy, akkor legalább akkora szenátusi meg képviselőházi picsogás lesz a dologból, mint a két új rádió körüli mizériából.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #16820480 #34 üzenetére

    Nem köteles senki értelmezni azt a részt a hsz-emből, hogyha egy internet szolgáltató címtartományából támadás ér valakit, akkor az internet szolgáltatónak vannak kötelezettségei. A világon nincs egyetlen cím sem, amihez ne lenne felelős rendelve, aki nem feltétlenül a végfelhasználó, még nem is feltétlenül a végfelhasználó internet szolgáltatójának illetékese (bár az optimális eset ez), lehet, hogy csak valamelyik nagy országos gerinchálózati szolgáltató illetékese.

    A guglinak nem kell kinyomoznia, kié az ip. Azt az illetékes kínai felelősnek, hatóságnak kell megmondania a gugli számára. Ha Kína együttműködött volna a guglival, nincs botrány.

    Egyébként ezt az egészet nem úgy mondom, mintha elhinném, hogy Kicsi Hong crackel a karosszékéből, hanem úgy, mint aki elhiszi a The New York Times hírét, miszerint kínai egyetemről meg egy szakközépiskolából törögettek.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz DJS #36 üzenetére

    Mondtam én valahol, hogy a gugli kivonul kínából? elég nagy marhaság lenne ilyet állítani, mivel ez nem történt meg.

    Annyit akartam mondani, hogy a gugli szerint Kína tojik a törvényekre, ettől a gugli feljogosítva érzi magát, hogy ő is ugyanezt tegye. Ennyi a történet. És szerintem van benne a guglinak igazsága.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #16820480 #40 üzenetére

    Azért az túlzás lenne állítani, hogy én elfogult vagyok a google irányába... Ha követnéd, amit írni szoktam, tudnád, hogy nagyobb gazembernek tartom őket, mint az ms-t. A saját listámon a gugli az első.

    "vagy szerinted az helyes lenne, hogy egy multi kérésére betekintést engednek a belügyeikbe, nyomozásaikba a kínaiak": mi lenne, ha elfogadnád végre, hogy minden tiszességes országban ezt TÖRVÉNYEK írják elő??? Minden tisztességes országban az internet használatához kitűzik azt a célt, hogy amennyiben valaki nem elfogadható módon használta a netet, úgy lennie kell a törvényben eljárásnak, amivel az illető kiléte felderíthető? Csak úgy kaphatsz ip címet, ha van hozzá felelős. Ha Kína nem akarja megtartani azokat a szabályokat, amiket az egész világon rajta kívül minden normális ország megtart, akkor ne csatlakozzon a netre.

    Kiderült hivatalosan, hogy honnan hekkelték a guglit? Nem derült ki. Ha jól értem, ezt állítod te is. Ez a tény önmagában bizonyítja, hogy Kína nem hajlandó követni azokat a szabályokat, amiket az internetes közösség többi része követ és kívánatosnak tart.

    Attól tartok, nem én vagyok gugli elfogult, te vagy kína mániás.

    A gugli nem hajlandó együttműködni Kínával? rotfl de nagyon rotfl. Eddig is cenzúrázta a találatait, méghogy nem működött együtt... A kínai keresést most is kínai felségterületen, kínai szabályoknak megfelelő szerverek végzik. Miben nem működik együtt? Másképp kérdezem, milyen lehetőségei vannak nem együttműködni? Hint: semmilyen.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Integra #42 üzenetére

    Ebben az a vicc, hogy ilyen nálunk is van és helyesnek gondolom. Vagy nem is vicc. Egyébként én ezt nem tartalomszolgáltatókról hanem domain regisztrátorokról olvastam.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Integra #46 üzenetére

    Annak érdekében, hogy egyéb szabályoknak meg lehessen felelni (és itt most kiemelten és kifejezetten célzok a spam elleni törvényekre), azonosítani kell tudni egy domain tulajdonosát. Azt a szokást, hogy pl. oroszoknál gyakorlatilag utánadhajigálták a domaineket, amikbe simát regisztrálhattál botnet vezérlő szervereket, majd nem lehetett kideríteni, ki a felelős érte, mostanában igyekeznek megszüntetni. Szerintem helyesen.

    Nem azért kérnek Magyarországon képet meg személyit, mert kell a képed nekik, hanem azért, mert polgári szerződés jön létre közötted meg a regisztrátor között, adott szabályrendszerrel, aminek része, hogy a szerződő feleket tudni kell azonosítani. Ehhez jogszerűen kérik el szemrevételezésre a személyidet, tehát oda kell adnod, hagynod kell, hogy megállapíthassa a személyazonosságodat és vissza kell kapnod. Az rossz szokás és az adatvédelmi ombudsman szerint nem is jogszerű (hacsak nem önként hagyod), hogy másolatot akarnak csinálni az igazolványról.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz DJS #48 üzenetére

    gyengébbek kedvéért: az internet nem azonosan egyenlő a webkettővel. a webkettő (ami egyébként is egy marketing bullshit), csak egy sarka az internetnek.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz DJS #50 üzenetére

    biztosan tudod te is, hogy nem csak webkettő és/vagy tartalomfeltöltés lehet célja/oka a törvénysértésnek...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz jerry311 #52 üzenetére

    fejlesztik a polgárok tudatosságát, önérzetét:)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák