Új hozzászólás Aktív témák

  • DJS

    tag

    válasz bambano #18 üzenetére

    Mert ez advanced ecology. Kína többet vásárolt be dollárból, mint Japán, pedig ők csak az utóbbi tíz-húsz évben kezdtek nagyra nőni, Japánnak meg ott volt fél évszázad. És közben Kína a saját céljára is használja a dollárt, azzal kommunikál a külvilágban. A törvények szerint jüant tilos kivinni az országból, bent meg a kormány annyit ír rá, amennyit jólesik neki, úgy tűnik.

    Húsz éven belül lehet, hogy teljesen megváltozik a világpolitikai helyzet, de az is lehet, hogy marad, amilyen most. Lehet, hogy Kína szakít a mostani pénzgazdálkodásával, de lehet, hogy nem. Lehet, hogy szakít vele, de csak még nemzetközibb lesz, mondjuk bevásárol az EU-ból is, vagy arab kötvényekbe fektet.

    Senki nem tud semmit, ezért nem lehet értelmesen vitatkozni.

    Egy példa: az USA államadóssága a GDP kb. 70%-át teszi ki. Amikor Magyarországon így állt a helyzet, 1988-ban, illetve 2008-ban, akkor hatalmas megszorítócsomagok jöttek, meg államcsőd. Görögországban most kiderült, hogy, ha jól emlékszem, a GDP 14%-a az államadósság, erre rögtön megbukott a kormány és az elemzők az euró sebezhetőségéről kezdtek beszélni. Közben az USA a maga 70%-ával vígan elvan, most vezettek be egy minden eddiginél drágább szociális programot.

    Az USA-ra, meg ezekre a nagyokra nem érvényesek az átlag közgazdasági elméletek sem, hát még az, amit mi össze tudnánk szedni.

Új hozzászólás Aktív témák