Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #32839680 #369 üzenetére

    Akad melléjük pár cég azért még, ami megérdemel hasonló lenézést :) De amúgy ezt írtam is, hogy elég sok cégnek üzlet a warez, és ha igazán nem akarnának warezt, akkor nem lehetne a termékeiket használni, ha nem vetted meg. Vagy annyira macerás lenne, hogy nem érné meg.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hommeros

    őstag

    válasz Polllen #394 üzenetére

    Szerintem ez is egyfajta szélsőség és általánosítás, hogy pusztuljon a tartalomgyártó. Most beszélhetnénk a netflix exkluzivitásokról, letöltöd, mert nem férsz hozzá. De hogy pusztuljon a tartalomgyártó!? Szerintem egy köztes értékből induljunk ki, hogy az emberek rendelkeznek alap intelligenciával és műveltséggel, és tisztában van azzal, hogy ha a tartalomszolgáltató vagy gyártó megszűnik, a kedvenc sorozata is félbe szakad...
    Nálunk kimagasló a warez!? Igen. Ahogy EU-ban itt a legtöbb szegény, itt a legkevesebb a munka és itt éhezik a legtöbb gyerek... Jól lakott ember könnyen elbeszélget az éhezővel és könnyen eshet abba a hibába az ember, hogy magaslóról osztogatja az észt. Okoskodni lehet, de mivel teljesen más a kulturális kép, amit lát a két oldalon álló alany, jó eséllyel a büdös életbe nem tudja átérezni az ő problémáját. (lásd a Zsiga Marcel nyilatkozata szerint meg lehet élni 47!? forintból) Felesleges ismételgetni, hogy de a jog a jog. A jog láthatóan nem segített ezeken az embereken, sőt, az 1 kulcsos adó és a szociális hálók megszüntetésével még le is nyomta a fejüket a víz alá. A jogvédők hazai eszement és gusztustalan mentalitásáról nem is beszélve. Nem hiszem, hogy ildomos ezt a témát feszegetni a jelenlegi gazdasági helyzetben. Majd ha lesz lecsó és nem az ország 30% tartja el a többit, akkor lehet a fejekben ködöt oszlatni, iskolákban prevenciós előadást tartani. De jelenleg sok iskolában még krétára sem telik, sőt a klikk azt nyilatkozta nekem, hogy nem kell a kisebb iskoláknak email cím és honlap, használjanak GMAIL-t. A kisebb iskolában ezért javarészt warez windóz és egyéb került fel az OKJ-s rendszergazdák közreműködésének köszönhetően, míg a puncsos egyetemeken szép apple gépek virítanak.

    És amúgy le a kalappal, a torrent oldalak népszerűsége leáldozóban, az emberek az ismerősi körömben egyre több legális dolgot vásárolnak. Mondom ezt most már 15 év távlatából leszűrve. Azért annyira nem rossz a helyzet, de ennyi jelenleg a keret. A fogyasztó meg nem az az elit, aki az ország 30%-át ha képviseli, hanem az a 70% aminek a 40%-a mély szegénységben él, és ahol a középréteg is csúszik szépen lefele.

    A fentiek fényében gusztustalan a jogvédők filléresedő, pénzhajhász mentalitása. Csak a profit érdekli, ami szembemegy az EU-s alapértékekkel. Ez nem Amerika, nem lehet társadalmi rétegeket kifosztani, csak hogy ő aranymedencébe fürödjön. És nem, nem irreleváns, mennyi pénze van a szerzőnek. Van a tisztességes haszon és profit, amiről már a bank vegzálásakor is előkerült, mint kérdés. Ha már megtérült a bekerülés és bőven profitált is belőle, akkor már bizony nem nagyon húzhatja a száját a warez miatt, főleg úgy, hogy a gyártási költségektől egészen a warez statisztikákig sok mindent a gyártó vagy tartalom előállító érdekeltségei vagy kapcsolati körein belül ügyesen tud manipulálni.

    [ Szerkesztve ]

    Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

  • hommeros

    őstag

    válasz hommeros #403 üzenetére

    Gondolok itt arra, hogy olvastam, a tartalom előállítók gyakorta meghamisítják, felfele srófolják a kiadás oldali könyvelést, hogy minél veszteségesebb vagy nullszaldós képet mutasson egy - egy produktum elállítása, így csökkentve az esetleges adókat. Így pontos kép nincs is arról, valójában mennyit veszíthet egy tartalom előállító a warezon, ahogy arról sem lehet minden kétséget kizáróan pontos adatokat prezentálni:
    - a letöltők közül mennyien töltik le teljesen a tartalmat, egészében
    - mennyien nézik is meg vagy használják fel a letöltött tartalmat
    - mennyien veszik azt meg az elkövetkező 3 hónapban a már letöltött tartalmat a jobb minőség vagy termék támogatás reményében
    - mennyien fogják a köv. megjelenéseket megvásárolni az illegálisan letöltött tartalmaknak (lásd COD szétria, évről évre egyre többen vették, pedig mennyien warezolták a COD2-őt.)
    - mennyire emeli ez a termék ismertségét, pozícióját a piacon
    - mennyi lehet ez természetes reakció a selejt szűrésére és a szoftvereket érintő fogyasztói piac szabályozatlanságaira és túlkapásaira (eltűntek a demok, sok helyen nincs elállási jog, ha kupac szar a termék)

    És még sorolhatnám a kérdéseket, amik miatt gyakorlatilag szinte megállapíthatatlan a tényleges veszteség. Furcsa mód mindig lobbisták, szerzői jogvédő szervezet és a tartalomgyártók vagy kiadók állnak elő a legélesebb statisztikákkal, a valósában viszont ezek hitelessége megkérdőjelezhető és jóval árnyaltabb a kép a paicon.

    Arról nem is beszélve, hogy nem is biztos, hogy ez rossz a piac gazdaságnak. Az átalakulás mindig veszteségekkel jár és a piac átalakulóban van. Eltűntek a fizikális lemezek viszont a digitális példányokat ugyanannyiért vagy drágábban adják, így bizonyos reprezentációs költségek teljesen eltűntek már szinte az elmúlt 10 évben, ami viszont az árak változatlansága vagy emelkedése miatt is plusz profitot eredményezett nekik. Nem, is beszélve a DLC-ről a játékok esetében vagy a repi ajándékokról, gyűjtőknek szánt irgalmatlan mennyiségű gaggyantóságokról, amit a paraszt megvásárol a piacon egy egy film nyomán. És még lehetne árnyalni tovább ezt a képet is.

    A változás pedig nem ott kezdődik, hogy habzó szájjal tolvajozunk mert ez egy bonyolult probléma mérhetetlen leegyszerűsítése. Hanem ott, hogy a jogalkotóm szakértőket bevonva megvizsgálja a problémát és megteszi a szükséges lépéseket. Aki pedig csak a tolvajozásban és a jog felböfögésében vagy azok szigorításában látja a probléma megoldását, hát annak ez szegénységi bizonyítvány. Hál' istennek a jogalkotó sose fog ilyet meglépni a piacon, a net adó is betette a poharat.

    [ Szerkesztve ]

    Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

  • Chamea2

    tag

    válasz RoundRobin #377 üzenetére

    Ha már így a legalitásnál járunk, az emberek döntő hányada TV sorozatok letöltéséhez használja a letöltési platformokat. Persze, hogy veri a mellét mindenki, mikor egy sorozatot így adnak le és így raknak fel a "jogvédettek" a saját oldalukra, állítólag azért nem kerülhet fel a NAVA-ra.

    Mutatom részletesen a helyzetet:
    RTL Most: Pasik - 2012.11.29 - Feszültség nélkül, NAVA Adásnap: 2012. november 29.: Gyilkosság rendelésre
    RTL Most: Pasik - 2012.12.04 - Technika ördöge, NAVA Adásnap: 2012. december 04.: Egy nehéz nap éjszakája
    Hipnózis, A vírus, a Szerencse fia egyáltalán nincs is fenn, a Veszélytelen állásnál nem egyezik még a vetítés dátuma sem. A hibák állítólag jelezve lettek az RTL honlapján is és az FB-n is, tiltás lett a sorozatos jelzés vége, meg nem csinálják az oldalt, olyan nincs, mert annyira nem foglalkoznak vele, hogy legalább feltegyék 1-89-ig. RTL+-on 1-30-ig megy le, utána újrakezdi. 2012-ben is így ment minden szombaton és vasárnap, ahogy most. Ezek csak 1 felsorolás a millió közül. Amíg így kerülnek fel illetve kapni sem lehet a sorozatokat(sokszor pénz sincs rá)(és még ráadásul feleslegesen le van tiltva a NAVA-ról, tegyük hozzá), mit várnak el a jogvédők? Nyugodtan meg lehet nézni a hétköznap leadott "műsort" is, ami ehhez a csatornához köthető. Azt írja a szerzői jogvédő, hogy fenn van az oldalon, IPTV-n, egyeben. NINCS FENN!!! Flipper legújabb kalandjai kb. 1998 óta nem megtekinthető az 1. sorozat 1. epizódtól, viszont kapni sem lehet, még az 1. sorozatot sem. Szemét megy helyette az előbb említett csatornán leginkább. De legalább a NAVA-n fenn lévő dolgokat nem lehet közszemlére rakni, még azt sem, amit sem eladni nem akarnak a jövőben, sem pedig ismétlése nem várható(pl. az összes betelefonálós játék, korábbi szilveszteri műsorok stb. is szerzői jogi korlátozottak, teljesen feleslegesen). A törvény rossz. ilyen esetben nemhogy közzé kellene tenni, hanem a jogtulajdonos felé kiszámlázni jó magas kártérítést, mert miatta van leterhelve feleslegesen az internet hálózat, mivel nem rendelkezik NORMÁLISAN az őt megillető jogtulajdona felől(magyarul nagy ívben tesz a saját szerzeményére). Ha az RTL-t, a producert, az írót és az operatőrt is gyopárrá büntetnék többek között ilyen felállás kellős közepén, akkor biztos nem az első 30 rész menne le 2 csatornán is, hanem végig menne normálisan 2012 óta és aki meg szeretné nézni, nem fizetne feleslegesen tömegközlekedési költséget és nem terhelné 2 könyvtár fiók internet hálózatát feleslegesen az RTL hülyeségei miatt. Ezt a jogszabályt kellene erre az adóra kivetni, egyből nem lenne gond a NAVA-n való teljes közzététel, a vetítés, a rosszul megcsinált RTL Most oldal és egyéb és a szerzői jogvédők illetve a rendőrség kapacitása sem ilyen marhaságokkal lenne leterhelve, hanem pl. olyanokkal, akik megbecsültek és TÉNYLEG pénzért szeretnék eladni a boltban a dolgaikat(pl. Ákos, Nox és még sorolhatnám).

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz Polllen #394 üzenetére

    "Nem, nem sajnálom senkitől, de akinek van annyi pénze mint nekem vagy több, ahelyett had ne én fizessek."

    ez jó ez nagyon jó.... nézz körül EU-ban (nyugatra term.) az árak u.o.-ok vagy még jobban, miközben a legtöbb áru minőség JOBB (egyszerű példa, hozzass ismerőssel németből CocaCola-t tedd le a magyar mellé majd gortyolj mind2őből.... hát igen a német CUKOR van és nem édesítő kemikáliák) és ezt még sorolhatnám?
    Az angol mért jogosult 1fontért blackberry-re amikor 2 évig 20-30fontot fizet én ha 2 évig 20-30€-t fizetek mért csak 150€-t adják oda u.a. azt a telefont??! Ha a német 3000+ €-t fizet és ő 50€-t fizet egy játékért nekem mért kell ugyanúgy 50€-t fizetni ha csak 400€-t keresek? Austriába pl miért nem kell fizetni vízdijat? nálunk meg már drágább sok fejlett országnál.

    És akkor elvárják, hogy ugyanúgy (de inkább azt hogy még többet) tejeljünk mint nyugat.... amíg ebben nem lesz igazság (és a jogvédői sz@rságokban) addig várhatja bárki, hogy én majd mindenért fizetek mint a jógyerek. Sírtok rítok itt a zenészeken... meg lehet nézni hogy egy CD árából mennyit kap az előadó.... ő baja ha képes rossz szerződést aláírni rossz kiadóval, nem az enyém. Főleg, ha olyan zenét gyárt ami nem hogy nem rádiózható, de még csak nem is koncertezhető...

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • Polllen

    nagyúr

    válasz sirály12 #396 üzenetére

    De ez akkor sem működik mindkét fél hozzájárulása nélkül. Nem csak a kiadónak kell változtatnia.

    Azért pedig biztosan nem fizet egyikünk sem, hogy torrentezni lehessen. Tudom, itt a téma a warez letöltés, de szerintem itthon is a torrent vezet.

    hommeros

    Fontos az amiről beszélsz, de nem olvastad el figyelmesen, amit írtam. Kérlek tedd meg még egyszer.
    Egyrészt nem egyfajta szélsőségnek tartom ezt a tartalom szolgáltató pusztuljon, hanem túl szélsőségesnek.
    Másrészről tudom, hogy mocskosul szegény ország vagyunk, ezért fogalmaztam így:
    "Nem, nem sajnálom senkitől, de akinek van annyi pénze mint nekem vagy több, ahelyett had ne én fizessek."

    Itt a ph-n sajnos van nagyon sok ember, aki látszólag gazdagabb, mint én és mégis kikéri magának, hogy fizessen. Nála ez csak elhatározás kérdése és neki kellene megtennie először, mert megteheti. Csak nem akarja valamilyen önigazolással. (Pl. a nyugaton mennyivel jobban élnek, majd ők fizetnek)
    A baráti körömben is egyébként azt látom, hogy egyre többen fizetnek azért, amit fogyasztanak. És senkiben sem merül fel az a gondolat, hogy nem fizetek érte, mert már úgyis annyi pénze van a tulajnak, mert nem így működik a rendszer, amiben élünk. ( Ez is csak egy kibúvó, amivel lehet a lelkiismeretet nyugtatni.)

    Kapitalizmusban élünk. Ahhoz, amiről te beszélsz teljes szerkezetváltás kell. És ahhoz kell egy általánosan gondolkodni képes tömeg, aki indukálja. Magától nem fog változni. Attól, hogy félrenézünk, nem fog változni. Az, hogy elkezdjük tisztelni a másik munkáját alapja kell, hogy legyen egy új rendszernek. Attól még ugyanúgy le lehet tölteni, de első lépésben legalább a fejekben rendbe van téve, hogy hopp, ezzel valaki dolgozott és ha megtehetem, fizetek érte.

    És bár egyetértek veled a tisztességes profit terén, utópia amit szeretnél. Amíg a pénz a legnagyobb érték kevés ember fogja azt mondani, hogy ennyi elég, a maradékot szétosztom. Ehhez sokkal erősebb társadalmi nyomás kellene és elhivatottság. De ez biztos nem lesz attól, hogy "nekem ez jár".
    A pénz is hatalom. A hatalom meg letétemény kellene, hogy legyen, hogy jobbá tegyük a világot.
    A szegénység nem attól fog megszűnni, hogy a szegények összedobják azt, amijük nincs, hanem úgy, hogy a jobb módúak segítenek nekik.

    Nem akarok politizálni, de azt, hogy ma Magyarország hogyan él a lehetőségeivel, azt csak magunknak köszönhetjük. Nyilván van egy alap, amit örököltünk, de ami most rákerül, az a mi felelősségünk. Minden más önámítás. A szociális háló miért olyan, amilyen? Hol voltunk, amikor megváltoztatták? Nem kell válaszolni, mindenki magában számoljon el. Az ország jelentős része mástól várja a megoldást. :(

    Visszakanyarodva az eredeti témához. A szellemi termékek ugyanúgy valakinek a tulajdona, ő szabja meg, ki és hogyan fér hozzá. Ha ezt nem tartjuk tiszteletben, legalább ne legyünk rá büszkék és ne gyártsunk hozzá ideológiát. Mert attól, hogy a rendszer rossz, amit csinálunk még nem helyes. Nem életmentésről, meg rászorulók segítéséről van szó és ezért szegjük meg a szabályokat. Szórakozásról beszélünk, amiért nem fizetünk, pedig illene. Első lépés, fogadjuk ezt el.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz sirály12 #408 üzenetére

    Így van, a legjobb példa arra, valamit miért nem csinálunk és miért más a hibás. És ez mentség arra, h azt tegyük, amit akarunk.;)
    Pont az ilyen gondolkodást szeretném megváltoztatni. Nem csak warez témában, sajnos ennél komolyabbakban is sokan így gondolkodnak.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • sirály12

    őstag

    válasz Polllen #409 üzenetére

    Amíg a nyugathoz képest ennyire le leszünk maradva mind anyagi mind egyéb szempontokból, ez nem fog változni! Egy olyan országban ahol a népesség nagy hányada létminimumon vagy az alatt él, ott hiába is akarsz változtatni ilyen dolgokon. Értem hogy hogyan kellene ennek mennie, de jelenleg ez magyarban kivitelezhetetlen!

    [Jóhiszemű iskolákat sarcolnak meg a szalagavatókért]
    De mondhatom azt is, hogy amíg a kiadók és jogvédők így állnak a dolgokhoz nem fog változni sok minden.
    Sok iskola a téli fűtést sem tudja fizetni, vagy nem tud enni adni a gyerekeknek, ezek meg lehúzzák még ezeket is! Szegény gyerekeknek még egy normális ballagása se legyen. Gratulálok! Tényleg ezt kell csinálni? Így?

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • Polllen

    nagyúr

    válasz sirály12 #411 üzenetére

    Ezért mondom, hogy mindkét oldalnak változnia kell. Az nem működik, hogy a másiktól várjuk csak.

    Egyébként Magyarország képes lenne utolérni a nyugati életszínvonalat, de meg kell érte keményen dolgozni. Sokszor sajnos a saját kormányunk ellen, mert inkább hátráltatnak, mint előre visznek sokszor.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz #32839680 #416 üzenetére

    Ezért írtam, hogy kemény munka.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    Amúgy warez vs. cégek; én egyre inkább úgy látom, hogy szoftvervonalon hatalmas előnye a nyílt forrásnak, közösségi fejlesztésnek, hogy nincs warez. Egyszerűen nincs miért, még olyan zárt forrású cuccoknál sem, mint egy Firefox, ami azért nem sikertelen, és látszik, hogy fenntartható.

    Zene, film esetén sem lenne hülyeség a közösségi finanszírozás, mert a mainstream zenében pl. egyre kevésbé látok igazi művészeket. Ismerek embereket, akik művésznek mondhatják magukat, de ők nem pénzért alkotnak elsősorban, azon túl, hogy valamiből élniük kell. A mainstream filmek esetében meg a legfontosabb szempont, hogy mekkora bevételt fog hozni... Ez meg látjuk, milyen alkotásokat eredményez.

    @popcorn-beta : Közgazdaságtanban ismeretes egy árgörbe, ami azt mutatja, hogy hol van az a pont, amikor ha emeled a termék árát, annyival csökken a kereslet, hogy már nem több lesz a nyereséged, hanem kevesebb. Tehát adott esetben egy árcsökkentés bevételnövekedést is hozhat.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • azbest

    félisten

    válasz sad_Vamp #406 üzenetére

    ördögi kör ez. Nálunk kisebb a forgalom, ezért is magasabbak az árak és még a fizetések is rosszabbak. Viszont, amíg csórók vagyunk, addig nem is fog nőni a forgalom. Erre megoldásként néhány vezető eladná éhbérért rabszolgának (jaj bocs, azok szállást és ételt kapnak legalább a munkáért, nem úgy mint az itteni melós).

    Egyébként nagyjából emiatt kiszolgáltatottak a szerzők és előadók is. A kiadók úgy szivatják őket, ahogy csak lehet, mert többségük kénytelen bagóért elvállalni bármit. Pár bennfentes meg lefölözi a hasznot a kiadók és jogdíjak, jogvédelmi pénzek kapcsán. Az írókról időnként olvasni, hogy gyakorlatilag azzal zsarolják be rossz szerződésbe őket, hogy levetetik a korábbi könyveiket is a polcokról, ha nem adják olcsón magukat. Mondjuk nekik legalább nem kötelező többszörözési és kiadási védelmi díjakat befizetni, ha maguk adják ki a művüket, mert zenénél kihagyhatatlanok a jogvédők ekkor is.

    Érdekképviselet és igazi szakszervezet kellene minden iparágnak. Ez a titka a német munkavállalóknak is. Legfelgebb akkor borulhat, ha vannak olyan hülyék a betelepülők (pl magyarok), hogy szakszervezeti tagság nélkül és emiatt alacsonyabb bérért vállalják. Nem tudom, hogy ezért vezették-e be az állami minimálbér rendszert a szakszervezeti mellé.

    (#410) popcorn-beta
    tévedés, itt töredék annyiért gyártatnak le mindent, sőt. És igaz, hogy van különbség a minőségben is régiónként. Tehát rosszabb minőséget adnak el ide hasonló vagy drágább áron. A szolgáltatások minősége is silányabb (elég csak az számteches cuccok garancia intézésére gondolni).

    [ Szerkesztve ]

  • hommeros

    őstag

    válasz Polllen #407 üzenetére

    Bocs, ha nem jól értelmeztem az írásod!
    Találkoztam én is ilyen emberrel, de ahány ember annyi féle indok. Bár nem is nagyon feszegetem, hogy ki, miért nem veszi meg, ez nálam a magánügy kérdése.
    Itthon a kapitalizmus nem egyenlő az amcsi kapitalizmussal. Itt hibrid rendszer van, ezt Orbán is megmondta. Bár ezért lehet, rám olvas egy közgazdász. Szerkezet, eszme és rendszerváltás. De már a Tőke című könyv szerzője is megfogalmazta, hogy a pénzt vissza kell osztani, létezik a tisztességes profit. A világ leggazdagabbjai is rengeteg pénzt visszaosztanak, az EU-ban is látható véleményem szerint a szemlélet váltás, jelenleg a fogyasztói jogok kiszélesedése bizonyítja, hogy nem minden a profit. Így ma már erről beszélni kell és nem utópisztikus gondolat a részemről. Erőltetni kell, hogy igenis a fogalom gyökeret ereszthessen az emberek fejében, hogy ne intézzük el a kizsákmányolást egy „ilyen a kapitalizmus” kijelentéssel. Ez az igazi össztársadalmi érdek.

    A politikai részben egyetértek veled! Ne essünk abba a hibába, hogy az embereket hibáztatjuk a politikusok által elkövetett bűnökért. Szerintem ilyen terheket nem lehet az emberekre róni. Nem kell felesleges bűntudatot kelteni. A politikai bűnökért csak az elkövető a felelős. Hogy ki mit tett és mit nem, ezzel nem tudom, hányadán állok, de valahogy nem tudok haragudni arra, aki semmit nem tesz a jelenlegi rezsim ellen: folyamatos a megfélemlítés (facebook megosztásért per), sokak napi 12-16 órát dolgoznak itthon is, lehetőségük sincs arra, hogy bármilyen kinyilatkoztatást tegyen. A fizetéstől függ a középréteg, így nagyon ugrálni nem lehet, hisz a legnagyobb munkáltatóknál azért mindig befigyel a politikai érdek is. Majd a választáson max. behúzza a másikra az ikszet, de most komolyan, már attól fél a többség, hogy ugyanaz a lemez fut majd, csak majd más néven. Akinek lelkiismeret furdalása van, ahogy írtad is, majd elszámol magával. Azt szoktam mondani, mindenki maga építi a saját egzisztenciális börtönét.

    A szellemi terméket érintő kérdésben is igazad van, én csak azt akartam kihozni, hogy ahol is egyes megyék az EU legszegényebb rétegeihez tartozik, ott ne feszegessük ezeket a kérdéseket, amíg nem lesz olyan gazdaság és fogyasztói réteg, ahol tényleg a pofátlansággal azonosítható a letöltés. Persze, akinek telik rá, vegye meg – ez nem kérdés, viszont kizárólag lelkiismereti kérdés, de ez jelenleg a kisebb réteg lenne, tehát egyelőre így kell elfogadni, hogy lehet, hogy ők sem veszik meg. Mivel ok-okozati összefüggés van a gazdaság és a warez között, így ideológia gyártása vagy anélkül is jelen lenne a warez, így ha gyárt is valaki, az semmin nem változtat a jelenlegi helyzeten. A büszkeség az más kérdés, az már a köznépi megítélés alá esik szerintem. A megítélése az én olvasatomban: ma már az introvertált tartalomfogyasztóra asszociálok.

    5 éve még nem ezen a véleményen voltam, akkor még ők jelentették szélesebb rétegnek magát a tartalmat. Annak viszont örülök, hogy a google is módosította a min. árakat playen, 1 dollárra vitte le a régiótól elkülönítve minket, mert ők is észrevették, mennyire csóreszek vagyunk. Ilyen szempontból nem jó az EU-hoz tartozni, hogy egy kalap alá vesznek például Angliával.

    azbest Még az uccsó kommentjébe is hülyeséget beszélt, hogy a tartalom gyártók nem tudnak régióra specifikálni és közünk sincs hozzá. Ha így lenne, nem lenne a steam régió záras és a ruszkik nem fél áron vennék a játékokat. :U

    [ Szerkesztve ]

    Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

  • kymera

    senior tag

    Kim Dotcomot kiadják az Egyesült Államoknak - .... és mégsem :)

    1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

Új hozzászólás Aktív témák