Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alba Game

    tag

    Egyszerű: valaki(k) nem akarták, hogy leszálljon vmi, ami nem NASA vagy nem Amerika. Vagy "itthon" vagy ott. Nem tűnik fel senkinek sem, hogy túl sok az anomália? Túl sok a műszaki hiba? Amikor a Plútó vagy a Szaturnusz vmelyik holdja mellé küldünk, iszonyat bonyolult gravitációs mezőket is számításba vevő, századmásodperc pontosan megkomponált pályán leszálló vagy pályára álló, esetleg a cél-planétát éppen súroló egységeket, amik tökéletesen mülködnek (sőt, még túl is teljesítik az elvárásokat), akkor ide, a "szomszédba" nem vagyunk képesek végre egy tisztességes (nem amerikai) landert küldeni? Na ne már! Persze most jöhetnek a "már alig vártam, hogy vki az UFO -k után kiabáljon" kommentek. De nem feltétlen az idegenekre gondolok. Éppúgy, mint a Hold, a Mars is foglalt. Amcsik, kínaiak, oroszok, idegenek. Pont mindegy. Ne gondolja senki, hogy a NASA vagy a CERN a csúcstechnika, meg a mindenek teteje. Épp elég jel van a világban arra, hogy ezek a dolgok azok, amiket a polgárok láthatnak. A többi a hadseregé, a kormányoké, az ügynökségeké. Miért, nem ez van már a 2. vh. óta? Titkolózás minden téren. Atom energia, harcászat, vegyi vagy biológiai kutatások, génmanipuláció, ect. Sok-sok évvel előttünk jár a VALÓS tudás. Amikor már a hetvenes évek végén volt lopakodó repcsi, mi meg a kilencvenes évek elején tátva hagyott szájjal bámultuk a Sivatagi Vihar -t élőben a CNN -en, hogy mik repkednek ott. "Tégla" formájú repcsik, amiktől egy bármit is magára adó aerodinamikai szakértő hányigert kap, hogy a picsába marad a levegőben (F-117 Nighthawk pölö) olyan festéssel bevonv, ami egy élére fordított rajzlapnak megfelelő radarképet ver vissza. Hagyjuk már azt, hogy az ilyen kis EU vagy ruszki polgári sztorik a mindenek legteteje csúcstechnológia. Fófaxt. Nem kell(ene) ott lennünk, és ez is egy intő jel volt. Ennyi. Mi pedig már csak a bulvár-cukormázt kapjuk a Discovery -n. :-/

  • Alba Game

    tag

    válasz Cifu #51 üzenetére

    Jaaajjj, te atomtudós! Ugyan már, ecseteld légyszíves tudományosan, hogy mi volt a hsz. -emben a Blikkbe való! Pont az ilyen szkeptikus nagyokosokra gondoltam, amikor említettem, hogy várom az "értelmes" hsz. -eket. Nem vagyok sem fizikus, sem asztronómus, sem matematikus. De látom te sem. Csak adod itt elő a műokoskodásodat. Pont hidegen hagy a beképzelt stílusod. Tartsd meg a véleményed. Egyszerűen csak egy laikus, külső szemlélő, egy nem hozzáértő(!) véleményt közöltem. Látom, nem jött át. :D Nem kell a felsőbbrendű pojáca stílusod, te kis túliskolázott... :-/

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák