Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geffry

    aktív tag

    válasz Cifu #57 üzenetére

    Persze, teljesen egyetértek. Szokásomhoz híven lesarkítom a dolgot. Ha nagyon részrehajlóak vagyunk akkor mindenképp igazad van. És bár gyerekesnek tűnhet hogy most mentegetem a saját álláspontom, de ha a megvalósult űrsiklót vesszük figyelembe a hagyományos rakétákkal szemben, akkor egy kis részigazság van a negatív kritikámban, természetesen pontosan azért amit le is írtál és én is megemlítettem. Túlbonyolították.
    Az Apollo programot nem kimondottan technikailag isntenítem, de ebbe most tényleg nagyon off lenne belemenni.

    Továbbá tény, az O gyűrűs dolgot rosszul fogalmaztam, de azzal arra céloztam hogy egy ilyen apró kis részlet is halálos lehetett, ellenben az Apollo 13 balesete, szerintem, de én kissé elfogult vagyok, egy sikeres küldetés lett végül, hiszen a legénység élve visszatért, ami mindenek felett kell hogy álljon. Az Apollo 1 kigyulladása pedig a szoros határidők és figyelmetlenség eredménye volt, akárcsak a Challenger...

    A Hold fikciómról pedig annyit hogy én is valahogy így képzeltem, csak nem fejtettem ki. Tesztelési terület lenne különböző technológiáknak. Többszörös biztonsági és menekülési rendszerek a felszínen és Hold körüli pályán, illetve egyfajta Moonlab a Skylab analógiájára ami az elsődleges menekülési pont lett volna, illetve a bázisépítés frontvonala...
    Tiszta sor hogy 400km magasból "könnyebb" visszahozni a legénységet ha baj van, de lássuk be, a terven felüli visszatérés nehézsége minden emberi küldetés veszélyforrása, így ezt is érdemes gyakorolni, természetesen sokszorosan biztosított módon.
    Szóval átgondoltabb a fiktív ötletem annál hogy bumm, menjünk a Holdra mert meg tudjuk csinálni, épp az volt a gondolat lényege hogy volt rá eddig 40 év hogy ennek legalább egy része megvalósuljon... De sajnos az első kis lépés után megálltunk és visszahúzódtunk az anyukánk szoknyája mögé.

    A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

Új hozzászólás Aktív témák