Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz Fryskitt #146 üzenetére

    És azért azt se fejeltsd el, hogy a Spectre ellen az AMD processzorok sem védettek.. Persze, azt jóval nehezebb is kihasználni.

    Hát, ezek után kérdéses, hogy mikor legy egy crypt0 vírushoz hasonló roham, ami ezt használja ki. :(

    Véleményem szubjektív...

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz Fryskitt #151 üzenetére

    Abból kiindulva, hogy az Intel jelenleg sem ismeri el, hogy ez az Ő hibájuk, így ez egy nagyon jó kérdés..

    Véleményem szubjektív...

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz Fryskitt #157 üzenetére

    Ebből most tudnának egy jót húzni, a kérdés, hogy fognak-e, vagy sem.

    Mert ami szinte biztos, hogy több helyen fognak platformot váltani ez miatt, még akkor is, ha javítják. Engem itt csak a hozzáállás zavar, vagyis, hogy nem tudnak kiállni, hogy "igen, hiba van, dolgozunk a partnerekkel a hiba javításán", nem, hanem azt mondják, hogy "ez nem hiba".

    Hát szép volt...

    Véleményem szubjektív...

  • távcsőves

    senior tag

    válasz Fryskitt #188 üzenetére

    n+1 ik Intel érzelmes fanboy. Hagyd, teljesen felesleges. A végén még kivetíti rád mindazt a negatív értéket amit ő maga képvisel.

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Fryskitt #222 üzenetére

    Ladás példával: itt a Lada marad ugyanolyan, hanem mondjuk az út változik. Síkról emelkedőre. Nem reklamálhatok, hogy az emelkedőre nem ugyanúgy megy fel, mintha sík út lenne.

    Itt a processzor ugyanúgy végzi a feladatát, a Windows kér tőle több háttérmunkát az adataink biztonsága miatt.
    A teljesítménye és fogyasztása, sőt semmilyen paramétere nem változott. Visszatérve a Ladás példára, egyszerűen mostantól az emelkedőn kell járnunk, mert a sík utat ellepték a migranték, az már nem biztonságos.

    Ha felraksz egy víruskeresőt real-time kereséssel és közben videót vágsz, akkor csökken az erőforrásod, mert egy kis részét a folyamatos víruskeresésre kell "költenie" a procinak. Ez esetben az Intel a hibás, mert nem kapom meg a megfelelő teljesítményt.

    Itt is külön kell venni, hogy én a Windows 10-et használom a KB4421345254123 számú biztonsági frissítéssel, vagy net kábel nélkül FreeDos-t, stb.
    A javítás az OS-hez van, nem az Intel procihoz.

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Fryskitt #229 üzenetére

    Itt az igényeid követelnek meg másfajta használatot, ha azt akarod, hogy biztonságos legyen és felteszed a pl. a Microsoft javítását. Ha az igényed, hogy úgy kezelje a memóriát, mint eddig és az egyéb számításokat ugyanannyi idő alatt végezze, akkor nem adsz neki többlet munkát a KB4234234324-el.
    A processzornak mindegy, hogy a pi-t számolja vagy a KB4234234324 alapján (az eddigiekhez képest) többször törölgeti a gyorsítótárat, vagy bármi mást számol.
    Az a te dolgod, hogy milyen feladatot adsz neki, ő csak számol, végzi a feladatát. Az, hogy te ezt a KB4234234324-et is futtatod rajta többek között, hogy a bankszámládról lehetőleg ne tűnjön el a pénzed, vagy FreeDos-ban ügyködsz, vagy bármi, a hardver működését nem befolyásolja.

    Ha a procikban lenne hiba, és elszámolnák magukat, és az Intel csökkentené az órajelet utólag, akkor állna meg az eléd állás.
    Az Intelnek semmit nem kell javítani a procikon, azok úgy működnek, amilyennek eladták. Az sehol nincs előírva, hogy hardveresen védi a memóriába betöltött adatokat.

    A vásárláskor megkaptam azt a cuccot, amiért fizettem. Az, hogy én a gépben beépítve ezt a CPU-t: a Windows 10 OS-t futtatom ezzel az új biztonsági frissítéssel vagy a hátamat vakarom vele, az nem számít abban a kérdésben, hogy a maga a hardver jó vagy hibás. Már így is több 1000 biztonsági rés foltozás van a Windowson és még maradt vagy lesz még több ezer biztonsági hiba a jövőben.
    A OS és szoftver kell a hardverhez, a szoftver hibája, hogy interneten keresztül olvasni tudják a memóriát. Maga a hardver jó, csak most kiderült, hogy nem előnyös egy bizonyos a működésével járó megoldása biztonság szempontjából. De sebesség szempontjából meg igen.

    A szoftverrel most ki lehet hozni belőle több biztonságot, de az több feladat is a procinak.

    Én pl. nem használok vírusirtót, ezért az én gépemhez képest másoknak ugyanilyen processzorral lassabb a boot-olás, lassabban indul el egy program telepítője, lassabban nyílik meg egy fájl egy lemezről. Így ezek alapján akik Windowssal és vírusírtóval használnak ugyanilyen gépet, azoké hibás, mert az övekének kisebb a teljesítménye videóvágásnál, mert közben reszel a non-stop víruskeresés. Ez akkor processzor hiba, mert ők egy biztonsági programra is költenek processzor időt, ami ugyanaz, mint ez a javítás.
    CPU erőforrást költünk egy biztonsági dologra,ami jelen esetben több gyorsítótár ürítés.

    Nem hibából fakadóan kell többször, nem hibából kerülnek bele olyan adatok, amit most már nem szeretnénk, hogy a továbbiakban oda kerüljön, hanem a normális működéséből fakadóan. A normális működés nem hiba.
    Ez a normális működés lett most nem kívánatos, most már nem jó úgy, mint az előző 10 évben, hogy előre betölti és kiolvasható. Más működést akarunk, és sokan ezt nevezték el hibának. Nem úgy működik, ahogy mostantól szeretnénk, hanem ahogy működött mindig is. Az hardver a hibás, "miért működik úgy, ahogy eddig, miért nem úgy működik, ahogy mától biztonságilag előnyösebb lenne". Közben sebességben 10 évig előnye volt a dolognak, addig nem volt hiba. Addig milyen jó volt, hogy gyorsabban betáraz, már előre ott van az adat.

    Még egyszer leírom, hogy nekem a családban minden gépet érint, mindegyikbe intel proci van. G1820, G4600 és i5-2500.
    Viszont az Intelt nem tartom hibásnak, a hardvereket nem tartom hibásnak. Magamat és az Intel céget is a szenvedő félek közé sorolnám.
    A hibás, aki rájött, hogy hogy lehet kicsalni az adatokat Intel procis gépekből.
    Az Intel pedig azért szenvedő fél, mert rajta keresztül érik ezt el, a processzorai működésén keresztül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák