Új hozzászólás Aktív témák

  • Squirrel

    őstag

    válasz Somatom #294 üzenetére

    Ezért nem mertem berendelni. Már a Model x-nél is volt valamelyik new yorki hídnál gond az összsúly miatt, azt végül valami jogszabály apróbetűs részével orvosolták. Miután évente 4x megyünk haza és előbb utóbb el fogják lehetetleníteni a hagyományos autókat lassan az utazós dízelt is cserélni kell sajnos. Objektívan nézve a mai átlagos ev-k hatótávjával egy nyűg hazamenni. Ha beütöm az otthoni címet a model 3 navijába, töltésekkel majd 15 órát ír ki utazásnak az 1200 km-re. És ebben nincs belekalkulálva, hogy mi van, ha beáll az egész (vagy fél) német autópálya (álltunk mi már több, mint 300km-es stauban münchentől majdnem bécsig). Nekem ez az út most 10 óra 2x tankolással. És nagyjából tudok úgy indulni, hogy úgy időzítsem a nagyvárosok elérését, hogy megússzam a dugókat. A nem vártakkal nyilván nem tudok mit kezdeni. Azért nem mindegy, hogy 10 vagy 15 óra egy seggel. Jelenleg ár/hatótávban a cybertruck néz ki a legjobb ajánlatnak, de én is félek az általad említett kategória és súlybesorolástól. Elvileg európai piacra szánnak egy cybertruck light-ot (kisebbet) csak erről semmi objektív adat nincs még. Számomra a legfontosabb kérdés, hogy mennyi lesz a hatótávja

Új hozzászólás Aktív témák