Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz Enton #2 üzenetére

    Amúgy az nem tiszta, hogy ha valaki bejegyezte pl a .newyork kiterjesztést azt onnanstól kezdve már bárki használhatja vagy csak adott regisztrátor élhet a kiterjesztéssel?

    Nagyon valószínűnek tartom hogy egy szervezet miután bejegyzi az adott gTLD-t, utána maga rendelkezhet vele milyen aldomaineket ad ki. Bárki csak úgy nem szerezhet .budapest-es címet, csak ha a szervezet ad neki.

    Amúgy nem értem mit sírnak sokan a phishing miatt, ettől nem lesz rosszabb. Hiába nő ezzel a lehetséges tréfás URL-ek száma, ha eddig is kezelhetetlenül nagy volt. Gyakorlati szempontból végtelen hasonló url-t lehetett eddig is legyártani. Ezt a problémát egész egyszerűen nem itt kell megfogni, mert itt nem is lehet. A böngészőkbe elég jó phishing filterek vannak beépítve, tessék mindig a legfrissebb változatot használni és ésszel böngészni. A tréfás oldalaknak meg törvényileg utánamenni.

    Egyébként ennek az egésznek úgy lenne igazán értelme, ha tisztán a TLD-re behozná a kezdőoldalt. Tehát ha beregisztrálnák a .facebook gTLD-t mondjuk a példa kedvéért és ha beírom csak azt simán hogy facebook, akkor alapból behozza a kezdőoldalt bármiféle kliensoldali mágia (hostfile vagy böngészőbe beépített előre definiált mezők) nélkül. Face.book illetve egyéb hasonló szarságoknak nem látom értelmét. Úgy viszont király lenne és jóval egyszerűbb mind az átlagparasztnak, mind nekem aki jártasabb a témában.
    Ismeretlen oldalakra meg úgyis keresővel talál oda mindenki. Abban nem látok semmi problémát hogy ezen a téren valaki végre megkavarta az állóvizet. A marhaság az utf-8-as url címek bevezetése volt, az sokkal több kárt okoz közel 0 haszon mellett.

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz Rickazoid #38 üzenetére

    Most képzelj el egy szöveget (nem a neten, tehát nincs link), amiben leírja egy vállalkozó, hogy a weboldala címe JózsiKft. Ez így röhejes és sokak számára nem is lenne egyértelmű, hisz ki hall erről a "doménforradalomról"? Mi, meg még az internethasználók azon pártized százaléka, akik olvasnak ilyen témájú híreket.

    Ez így első blikkre valóban furcsának tűnhet és kezdetekben nyilvá sokaknak gondot is okozna, de hosszútávon nem értem mi a probléma vele. Jelenleg is jellemzően ki vannak emelve a linkek a szövegben valahogy (pl. a jellemző kék színű vastag betűtípus aláhúzással). Csak megszokás kérdése hogy hiányzik-e a végéről a .valami.

    Szerintem ez pozitív lépés, a sokak által említett "struktúráltság" az már régóta nem működött, a TLD-k alapján nagyon kevés esetben lehetett csak asszociálni arra hogy milyen oldalak tartozhatnak alá. Csak felesleges +3-4 begépelendő karakter volt jellemzően. A custom TLD-k sokkal inkább mutatnak szemantikus irányba.

Új hozzászólás Aktív témák