Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moonman

    titán

    válasz Kobe #56 üzenetére

    "Az, hogy egymaguk próbálnak egy mindent átfogó platformot csinálni, tarthatatlan"

    "a microsoft meg túl nagyot akar harapni elsőre mindig"

    ööö hm? :) a Microsoftnak már elég régen megvan az átfogó platformja és elég sikeres is vele. most pedig elkezdték összegyúrni a desktop/mobile/live szolgáltatásokat. a Live-ot illetően a harmadik generációnál tartanak, szóval egyik kijelentéseddel sem értek egyet, illetve nem értem őket. a Google OS-től meg a jóisten mentsen meg minket.

  • bambano

    titán

    válasz Kobe #64 üzenetére

    Egyébként nincs semmi új a nap alatt, 83-87 között a sulimban olyan gépen dolgoztam, aminek nem felejtő ramja volt. Este procinak halt, poweroff. Reggel power on, halt ki, ment tovább minden.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • moonman

    titán

    válasz Kobe #64 üzenetére

    én meg azt látom, hogy amihez nyúlnak, abból egy-két generáció után sikertermék lesz, néhány kivétel van csak, pl. a Live Search, ahol imádott Google-ünk földöntúli dominanciával rendelkezik ugyebár.

    a használhatóságnak nem tudom, miért szab határt a kompatibilitás, épp ez teszi lehetővé, hogy egy 10+ éves program a mai rendszereken is elinduljon. épp ez az előre-, vissza- és oldalirányba mutató kompatibilitás teszi nagyszerűvé a Windows platformot. ha ezt elvennénk, visszaesnénk a Mac és a Linux szintjére, ami - rajtuk kívül - senkinek sem tenne jót. én igenis szorgalmazom, hogy a Windows a lehető legtöbb dologgal képes legyen együttműködni, hiszen nem akarom a fél életemet azzal tölteni, hogy én oldjam meg a rendszerek együttműködését a programozók és a hardvergyártók helyett.

  • moonman

    titán

    válasz Kobe #69 üzenetére

    "elslegesen drágítja csak s zovtvert"
    amíg egyszerre lehetett őket kapni, a Vista mindig olcsóbb volt a megfelelő XP kiadásnál. :)

    mi az, hogy te válogatod össze, mi kell és mi nem? majd a mezei user összeválogatja, hogy neki hanyas verziójú comctl.dll kell az adott alkalmazásához? ez ugye vicc?

    a Vista nagy, talán túl nagy, de ez az ára annak, hogy a 15 éves programoktól kezdve a tegnap kijött DX10-es játékokig minden elindul rajta. nyilván ez a jövőben változik majd - szó is volt róla - de a csodákban nem szabad hinni.

  • moonman

    titán

    válasz Kobe #81 üzenetére

    eleve felfogásbeli különbségek vannak itt. számomra a Windows egy platform, méghozzá univerzális platform, felmegy bármilyen gányolt IBM-klón PC-re és brand HP, Dell, stb. sőt Apple masinára is. négy-öt különféle kernel-változatot képes telepíteni igénynek megfelelően (x86, x64, uniprocessor, multiprocessor, stb.), több, mint százezer eszközzel out-of-the-box kompatibilis, nem kell hozzá sem telepítőlemez, sem beállítgató varázsló. ez szerintem nehezen értelmezhető hátránynak. hogy ezért cserébe 10-12 GB-ot foglal? igen, ez az ára. a mai lemezáraknál nem tartom katasztrófának.

    a szelektív telepítési mód több okból tűnt el az idők során: egyrészt a user experience megkívánta, hogy Lajos néni a szomszédból is fel tudja pár kattintással tenni, másrészt egységes szoftverkörnyezet kialakítása volt a cél, ahol egy alkalmazásfejlesztőnek nem kell azon rágódnia, hogy a szükséges dll-ek vajon ott lesznek-e a rendszerben, és ha nem, akkor hogy tegye fel őket rendszergazda jog nélkül, és ha fent van, de korábbi verzió, ami neki nem jó, akkor hogy frissítse úgy, hogy a többi alkalmazás se omoljon össze..... érted. nagyon nem szeretem az autós hasonlatokat, de Ford-ot sem vehetsz úgy, hogy Honda sportülés és Mercedes fakormány legyen benne, vagy ne is legyen benne, te majd beleteszed a sajátod.

    mindennek szöges ellentéte például az Apple módszere, ott egybe van forralva az OS a hardverrel, nincs is drivertelepítgetés, inkompatibilitás (mondjuk dehogynincs), persze, hogy a felhasználónak az jön le, hogy "just works". ha egyetlen PC gyártó lenne a világon, akkor a Windows is fele ekkora lenne és egy pöccre működne vásárlás után. (persze olyan gyártótól kell venni gépet, akinek a honlapján előzőleg megbizonyosodtunk róla, hogy mindenhez van egy évesnél nem régebbi Vistás driver és készis. :) )

Új hozzászólás Aktív témák