Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FTeR

    addikt

    válasz moonman #70 üzenetére

    azt megtom erősíteni, h 2007 nem jeleníti meg a szövegkijelölést (betűháttér) előző generációs doksikból (ezért fel is kellett raknom a 2003 readert). más hibával nem nagyon találkoztam.

    //
    asszem vki itt írta, h még nem nagyon találkozott az új formátummal. ez azért is lehet, mert sokan direkt a régebbi formátumba mentik a doksit, h ne legyen gond másnál az olvasással...

  • VaZso

    senior tag

    válasz moonman #70 üzenetére

    Ezt a még rosszabb dolgot nem igazán értem... ha arra gondolsz, hogy több gyártó nem ad hozzá megfelelő támogatást (hardver egységhez), akkor igazad van... viszont ez nem a rendszer hibája.

    A visszafelé kompatibilitásról azt szándékoztam írni, hogy kell, de nem feltétlenül a leghasznosabb dolog. Az NT4 és W2000 ellen is a legtöbb panasz a visszafelé kompatibilitásból - illetve annak hiányából - eredt, bár annak is megvolt az oka.

    Arra céloztam, hogy hardware szinten majd' húsz év nagyon sok idő, főleg, ha számba vesszük, mióta létezik PC - és milyen sebességgel fejlődik. Nem is Windowssal kapcsolatban, hanem a személyi számítógép - mint olyan - szintjén.

    A FAT-ot is foltozta MS rendesen, végül csak-csak lecserélte...

    Egyébként semmi sem megy "egyik hétfő reggel" gyorsasággal, így pl. a 64-bites rendszerek elterjedése sem megy annyira gyorsan, az is egyféle váltás, csak a felhasználó szempontjából kevésbé tűnik drasztikusnak...

    Word: Én konkrétan találkoztam is több olyan esettel, amikor gondot okozott. pl. oszcilloszkóp egykori leírását csak nehezen tudtam normális módon kinyomtatni (előkotortam a régi Word-ot és a biztonság kedvéért PDF-et is csináltam belőle - régi Word-höz viszont nem ártott régi Win is...). A szöveg megvolt ugyan, de a formázás, képek, ilyesmi teljesen szétesett volt.
    Ez volt legutóbb, most hirtelen más nem jut eszembe, de volt egyéb gond is sajnos.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz moonman #70 üzenetére

    A linux miben rosszabb? Nem futnak rajta a régi linuxos programok? Windowson is az a kérdés, futnak-e a régi windowsos programok, nem az, futnak-e windowson a régi solarisos, linuxos, sco-s, maces progik... Ne csúsztassunk, mert abból flame lesz.

    A kompatibilitásról meg annyit: sokáig nem nagyon lehetett találni egy vállalatnál két gépet, amin ugyanaz a word doc ugyanúgy nézett volna ki, a fontokat össze-vissza telepítette a rendszer, stb. Nagyon sokáig nem volt (nem tudom, most van-e) olyan windows szerver, ami a teljes windowsos termékpaletta számára tudott volna egyszerre fájlszerverként működni.

    Kompatibilitás: linux képes futtatni a windowsos binárisokat. Windows tudja ezt fordítva? Az, hogy a linux-windows kapcsolatokban felmerülhetnek kompatibilitási problémák, annak az oka elsősorban az, hogy az ms nem teszi nyílttá a szükséges specifikációkat. Ergo ms nevében kompatibilitásról beszélni eléggé helytelen.

    Ha kötözködéssel kezdtek, ne csodálkozzatok, ha flame lesz belőle. Mert most (sem) én kezdtem.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák