Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VaZso

    senior tag

    válasz moonman #67 üzenetére

    Ezzel azt mondod, hogy a Mac és Linux nem kompatibilis önmagával? :F
    ...mert ugye nem a Windows-sal kéne annak lennie.

    Egyébként ez a fránya visszafelé kompatibilitás is tud érdekes eredményeket hozni (és itt nem az MS hibáira vagy erényeire gondolok).
    Pl. maga a PC is sokkal jobb lehetne, ha nem kellene bizonyos régi megoldásokhoz ragaszkodni...

    Ja, kompatibilitás: MS Word új verziója vs. régi, vagy pl. egy másik topicban írt valaki régi Outlook mentésről (MS szolgáltatáson keresztül), ami újabb verzió miatt ír hibákat...

    [ Szerkesztve ]

  • VaZso

    senior tag

    válasz moonman #70 üzenetére

    Ezt a még rosszabb dolgot nem igazán értem... ha arra gondolsz, hogy több gyártó nem ad hozzá megfelelő támogatást (hardver egységhez), akkor igazad van... viszont ez nem a rendszer hibája.

    A visszafelé kompatibilitásról azt szándékoztam írni, hogy kell, de nem feltétlenül a leghasznosabb dolog. Az NT4 és W2000 ellen is a legtöbb panasz a visszafelé kompatibilitásból - illetve annak hiányából - eredt, bár annak is megvolt az oka.

    Arra céloztam, hogy hardware szinten majd' húsz év nagyon sok idő, főleg, ha számba vesszük, mióta létezik PC - és milyen sebességgel fejlődik. Nem is Windowssal kapcsolatban, hanem a személyi számítógép - mint olyan - szintjén.

    A FAT-ot is foltozta MS rendesen, végül csak-csak lecserélte...

    Egyébként semmi sem megy "egyik hétfő reggel" gyorsasággal, így pl. a 64-bites rendszerek elterjedése sem megy annyira gyorsan, az is egyféle váltás, csak a felhasználó szempontjából kevésbé tűnik drasztikusnak...

    Word: Én konkrétan találkoztam is több olyan esettel, amikor gondot okozott. pl. oszcilloszkóp egykori leírását csak nehezen tudtam normális módon kinyomtatni (előkotortam a régi Word-ot és a biztonság kedvéért PDF-et is csináltam belőle - régi Word-höz viszont nem ártott régi Win is...). A szöveg megvolt ugyan, de a formázás, képek, ilyesmi teljesen szétesett volt.
    Ez volt legutóbb, most hirtelen más nem jut eszembe, de volt egyéb gond is sajnos.

    [ Szerkesztve ]

  • VaZso

    senior tag

    válasz moonman #80 üzenetére

    "a FAT-nak lejárt az ideje, tele volt olyan fizikai korlátokkal, amik életképtelenné tették,"
    Hasonló korlátokra gondolok hardware esetén is, ott is létezik ilyen, de végülis ez most teljesen mindegy...

    Word: Az említett leírás, ha jól rémlik, bőven a '97 előtti verzióval készült.
    Egyébként érdekes kérdés ez a biztonság/nem nyitom meg dolog... (jó-e vagy sem, illetve milyen körülmények között...)

    Formátum: .docx és .odt is alapvetően zip.
    OpenOffice megnyitja a .docx-et, MS Office nem kezel .odt-t... miért? :U

    [ Szerkesztve ]

  • VaZso

    senior tag

    válasz moonman #92 üzenetére

    ...akkor visszzaszívom, pluginnel kezeli.

    HP Evo: Ezt monjuk erősen furcsa látni, de így van... Egyébként ezeknél a gépknél is megoldható a dolog, USB floppyt minden további nélkül kezel a BIOS, így feltehető róla az újabb verzió. Szépnek mindenesetre nem nevezhető megoldás, a mai világban... :(

    dabadab: OK, igazad van, a külső burok viszont az... :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák