Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pilóta

    nagyúr

    válasz Zirowe #17 üzenetére

    De milyen törvényt? Olyan törvény tuti nincs, hogy kötelező vagy engedni bárkinek, hogy feltöltsön bármit a te oldaladra. Szóval szvsz simán megmondhatja a facebook, hogy no exif. Mint ahogy azt is megadhatná, hogy csak 600 dpi-s CMYK tiff formátumot fogad, vagy hogy csak gif-et.

    Eleve agyrém, hogy a facebookot b@szogatja valaki, mert más valaki letöltötte az ő képét és felhasználta, amit saját szabad akaratából nyilvánosságra hozott. Mi köze van ehhez a facebooknak, azon túl, hogy felületet biztosít? Ha volna exif, meddig tartana leszedni róla és beletenni egy másikat (hint: kb. 5 másodperc). Ha tényleg történt szerzői jog sértés, akkor a sértőt kellett volna elítélni...

    Aki él és nem boldog, az téved!

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Zirowe #20 üzenetére

    "Eleve agyrém, hogy a facebookot b@szogatja valaki, mert más valaki letöltötte az ő képét és felhasználta, amit saját szabad akaratából nyilvánosságra hozott. Mi köze van ehhez a facebooknak, azon túl, hogy felületet biztosít? "

    Itt van a lenyeg amit nem ert se a kedves forumtars , se en. Nem erzed az ellentmondast abban, hogy szemelyes jogok-adatvedelen kontra FACEBOOK ? Tenyleg nem ? Szerintem nyugodtan baszodjon meg a forma, maskor talan elgondolkozik, nemhogy meg fizetnek is neki atyaeg... Hihetetlen, hogy minden egyes nap bebizonyosodik, hogy az ostoba, eletkeptelen embereknek all a vilag.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Zirowe #22 üzenetére

    Igen valoban szerzoi jog, elirtam, de a lenyeget tekintve meg mindig elbeszelunk egymas mellett. Ha en csinalok egy platformot es beleirom az aszfbe, hogy az osszes kepet 400x617 re meretezem, atkonvertalom neked bmp-be es utana az exifnel az osszes mezot azzal toltom ki, hogy "kuki" akkor az en nezetem szerint ha neked ez nem tetszik, akkor fogod azt nem toltod fel. En ezt a reszet nem ertem, hogy az EN szolgaltatasom az miert is nem ugy mukodik, ahogy azt en akarom ? Ugyan az mint a google droid, azon is sirva rohogok amikor jonnek a perek hogy visszaeles a piaci folennyel hogy a sajat keresojet allitja alapertelmezettre. Oszinten, ezt hogy lehet komolyan venni ? Konyorgom, a sajat szoftvere a droid , johogy a google kereso az alapertelmezett. Ez a facebookos baszkodas szamomra pont ugyan ugy nevetseges, mint a fenti pelda.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Zirowe #29 üzenetére

    Az ok, hogy az ászf felett ott a törvény, a törvény felett alkotmánybíróság, viszont mint felhasználó nem az fog először az eszembe jutni, hogy vajon az ászf mely pontja sért törvényt? Sokkal inkább azt vizsgálom, hogy az ászf mely pontja nem tetszik. Aztán ha nem tetszik, akkor vagy nyasgem és nem használom, vagy megnézhetem, hogy van-e olyan törvényi szabályozás amivel ellentétes és felnyomom őket, vagy c azt mondom, hogy ez van és lenyelem a békát.
    Informatikus vagyok, érdekel a biztonság és az adatvédelem, de nem ez a szakterületem, nem fogom összehasonlítani az ászfet a hatályos törvényekkel, hátha lehet perlekedni, mert nem éri meg számomra a fáradtságot. Hát még akkor egy nálam laikusabbakat. Ezért tudták elhitetni, hogy az ászf a szentírás, mert bár elméletileg nem az, gyakorlatilag viszont az lesz.

  • sdir

    újonc

    válasz Zirowe #20 üzenetére

    amikor "elkezdődött" a facebook, akkor az volt a legnagyobb felháborodásom "vele" kapcsolatban, hogy mi a francért kell nekem "többszázoldallal egyenértékű tudásanyagon" átrágnom magam ahhoz, hogy kellőképpen korlátozóra állítsak be mindent. nem szeretem ugyanis az olyan "szolgáltatást", ahol alaphelyzetben mindenki láthat mindent, amit csinálok, és nekem kell egy csomót dolgozni azért, hogy a mindenkilátmindent helyzetet az igényeimnek megfelelően visszanyesegessem.

    a meggondolatlan, bamba felhasználók a facebookon kábé öt nagyságrenddel vannak többen, mint azok, akiknek a fa$$$bookhasználata során nagyon fontos, hogy megmaradjanak a képbe rejtett adatok. törvény ide, törvény oda, a fa$$$book ebben az esetben a tájékozatlan többség érdekében és hasznára döntött így, azért, hogy ne tegyenek közzé magukról olyan adatot, aminek a közzétételével egyáltalán nincsenek is tisztában. azt se tudják, hogy ott van.

    nevetséges dolog arra gondolni, hogy a fa$$$book, a $$$$le, a m$ és ha$onló társaik képesek lennének pár tized ezreléknyi helymegtakarítás kedvéért olyan sokat lacafacázni.

    nem tartom szimpatikusnak, hogy azok a(z arányában kevésszámú) fotósok akik (egyébként teljesen érthetően) minden lehetőséget megragadnak annak érdekében, hogy a szellemi munkájuk gyümölcsét galád módon más ne arathassa le, eközben rajta vannak olyasminek a kierőszakolásán is, ami másoknak igencsak tömegesen okozhat nemvárt csúnya kellemetlenségeket az akaratlanul közzétett, számukra teljesen rejtett adatokkal.

  • VIC20

    őstag

    válasz Zirowe #29 üzenetére

    Így van. :K

    Kis pontosítással: nem csak hogy nem érvényesíthetőek, hanem érvénytelenek. (A jogban ez ugye nem lényegtelen különbség.)

Új hozzászólás Aktív témák