Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stifi

    senior tag

    válasz arnyekxxx #478 üzenetére

    félreérted a lényeget, ami az, hogy szabadon választhat a user, hogy kifizet ennyi pénzt havonta/évente a zenéért, vagy kikényszerítik olyanoktól is válogatás nélkül, akik életükben 1 filet sem töltöttek le...

    szerintem senkit nem zavar, hogy az előadók az alkotásukért pénzt szeretnének - az viszont már ciki, hogy ezt minden potenciális HDD felhasználó lehúzásával érik el, tekintet nélkül arra, hogy milyen célból vásárolja az ember.. nyilvánvalóan összefosta magát az artisjus, hogy nem nőtt a bevétele 2011-ben, márpedig egy jól működő vállalkozástól elvárt az éves növekedés, és ez nem is más, mint egy vállalkozás ahol az elsődleges cél még véletlenül sem a jogvédelem, hanem a PÉNZ, amiért mindent meg is tesznek..

    meg sem fordul a fejükben egy igazságos rendszer kialakítása (viszont azok ellehetetlenítése rutinfeladat).. ott kezdődik ugye a dolog, hogy mi van olyankor ha én letöltök valami zenét olyan előadótól, aki nincs hozzájuk beregisztrálva, de matricás HDD-n tárolom.. megkárosítom az előadót, és olyan ember zsebébe csúsztatok pénzt, akit a büdös életben nem hallgatok..

    ellenben azbest kolléga által vázolt felállásban olyan szolgáltatásra fizetnék elő, ami érdekel, és oda kerülne a pénzem, ahova én befizetem - nyilván a virágzó torrent idejében nem könnyű az ilyesmi, és mivel olyan országban élünk, ahol egy ilyen tetű artisjus gyakorlatilag hatósági jogkörrel rendelkezik, és a semmiből jöttek elő, a 20% jattért pedig egy céljuk van, mindenkin átgázolni és növelni a bevételt, semmi más nem számít.. szóval mivel ez az út könnyebb, nyilván ezt járják..

    Nincs időm kedvesnek lenni!

  • azbest

    félisten

    válasz arnyekxxx #478 üzenetére

    nálatok az artisjusnál minden fordított logikával működik :U máshol háromszázezer ember kap minőségi legális szolgáltatást azért a pénzért, amit ti itt a bizonytalan állapot fenntartásával a semmiért kaszáltok. Ja hopp, ha ez a pénz azokhoz folyna be, akiknek a zene készítésében és terjesztésében szerepük van, akkor nem ti kapnátok, hát persze hogy nem tetszik.

  • stevve

    nagyúr

    válasz arnyekxxx #478 üzenetére

    Nem erről van szó, de ha a kamerámmal felveszek egy videót, amit HDD-re teszek, majd kiírom DVD-re, akkor 3x fizetek, holott ehhez a szervezetnek semmi köze.

    Ez az egész a kollektív felelősségre épül és eleve feltételezi a rendszer a bűn elkövetését. Feltételezésekre lehet a jog szerint bármit is alapozni? Nem - csak itthon ezt valahogy mégis elfelejtik (lobbi).

    Szóval azért, mert kevés DVD-t veszünk, mindenképp kellett a pénz és maradtak a HDD-k. Ezt bármilyen statisztika mögé rejteni már csak magyarázkodás. "ez a jellemző egy átlag magyarra?" Igen. :(((

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák