Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • agemate

    addikt

    válasz HummeRC #37 üzenetére

    A csúcsgépre vonatkozó hozzászólásokra megadtad a választ.

    Kiegészítés és válasz a többi hozzászólásra:

    Attól, hogy 1600 vagy 2000MHz-es ramokat tolok a gépbe, nem lesz több fps-em, legalábbis nem annyival, mint amennyivel drágábbak ezek a ramok. Azért esett a Crosair ramokra a választásom, mert jól mutatnak és nem sokkal drágábbak a csupasz Kingston/Kingmaxoknál. 8GB igaz, egyelőre abszolút felesleges, de a keret lehetővé teszi és később biztosan több ramot fognak igényelni a gémek, ez így van, amióta gépen játszunk.

    SSD minek játékgépbe? Mekkora SSD kéne egy játékgépbe? Mert hogy nem 40-60-80GB-os, az biztos. Hat játék van fent nálam és máris 62GB-ot foglal. Ráadásul ezeknek a fele régi játék, az újak, pl az AvP 20GB-ot foglal. Egy 128 vagy 256GB-os SSD pedig megfizethetetlen. Persze csúcsgépbe mehetne végülis, de én itt 350k-s keretet adtam meg, abba meg nem fért be.
    SSD-től gyorsabb nem lesz semmi, néhol 5-6%-al magasabb lehet a min.fps és gyorsabban töltődik a pálya. Ez még a leggazdagabbaknak sem ér meg 50-80-120k-t.

    i7 nem kell játékhoz, csak a GTA IV gyorsul tőle, más nem. Egy erős négy magos processzor szinte bármelyik mai vga-hoz elég, legyen az C2Q, Phenom II, i5-760 vagy i5-2400-2500k.

    Az 5570-el elvetettem a sulykot, ebben igazatok van, nem néztem utána eléggé a teljesítményének.

    1333MHz a Sandy, a Clarkdale és a Deneb magos procik memóriavezérlője, minek szenvedjek akkor magasabb órajelű ramokkal? Valóban, szintetikus tesztekben több pontot kapunk, de Crysis 2-ben nem lesz több fps-ünk az 1600-as ramoktól, de még a 2000-esktől is csak 1-2fpssel lesz több. Ezt teszteltük, ha lesz egy kis időm, készítek egy rövid bejegyzést erről is.

    Fontos azt is kiemelnem, hogy ezek játékos gépek! Ehhez mérten értékeljétek őket!

    Köszönöm a kommenteket, ahogy többen is írták, a cikk vitaindító és ennek örülök. Ha mindenki egyetértene és csak :R szmjálikat kapnék, annak kevésbé örülnék.
    Ha valaki egy kicsit sem konyít a hardverekhez és játékgépet akar venni, véletlen rátalál a cikkemre, akkor a kommenteket is olvasni fogja, így tágabb képe lesz az egészről és jobb döntést fog hozni!

    Láttam olyan hozzászólásokat is, hogy régi gépük ugyanolyan jó játékra, mint az új. Ezt elhiszem és el is fogadom, de könyörgöm, ha új gépet veszel, miért vennél régi alkatrészeket, amikor az új alig drágább, kevesebbet fogyaszt és modernebb?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák