Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Killer81

    csendes tag

    Némi tapasztalatmegosztás...
    Nekem az első komolyabb egerem egy Logitech G5 volt még az első szériából, amelynek 500 volt a frissítése és egy későbbi firmware és driver frissítéssel 1000-re nőtt. Kombináltam először egy Steelpad QcK XL-el de nem volt a legjobb kombó, majd kapott egy Steelpad 5L-t.
    Így már tökéletesen működött. A glide megadta magát rajta fél év alatt és 14 hónaposan megtört a kábel az egérnél de a Hyperglide potom 3000Ft-ért 2 készlet szuper póttalpat adott hozzá, ami jobb lett mint az eredeti. A kábelt szétszedéssel és bentebb tolással javítottam ki.
    Aztán vége lett a gamer időknek és eladtam mindent 2 év után.
    A visszatérésem egy első verziós G9 volt (nem G9x) egy új 5L-el.
    Totális kudarc a G5 höz képest. A G9 egyszerűen kis DPI-n gyors mozgást nem visel el.
    Ugrál mint egy TESCO-s.
    Szőrén elcseréltem egy vadi új G5-re. Jelenleg is ezt nyövöm. Hibátlan...
    Az újabb G9x-ről nem tudok nyilatkozni.
    De annyi biztos. Az online FPSA játékok világában 1000Hz-es frissítés és USB kontakt kötelező...

  • Killer81

    csendes tag

    És még valami. A G9 sorozat nagyon nagy dobása a MACRO. Ennek egy átlagos FPS játékos esetében a legnagyobb szerepe az egy gombos sorozat tüzelés. Nagy vonalakban annyi a lényeg, hogy az egér software-ben van egy macro rögzítő. Elindítjuk a felvételt és mondjuk lövünk 10-et. Aztán megállítjuk a felvétel. A lövések közt felvett szünetet milisecundum-ban rögzíti a program. Átírjuk mindegyiket úgy, hogy a játékhoz és a kedvenc fegyverünkhöz mérten a legegyenletesebben és legrövidebben várakozzon 2 lövés között és elmentjük egy egér gombra. Ha ezt a gombot megnyomjuk vissza játsza a felvételt bármikor és tökéletesen mindig ugyanúgy. Tehát egy gombbal lő magától 10-et, amilyen gyorsan csak lehet a játék motorjához képest. Olyan majdnem mint egy klikkelő csak nem tesz lehetővé irreálisan gyors lövés. Kis csalásnak tartja, ki egérgomb kímélő praktikának.
    A G9-es ezüstös színű burkolatának 1 hónap alatt "hámlani" kezd a festése. :)
    A vezetéken lévő tetszetős "nilonszőrzet", ha nem körültekintően használjuk, az asztal szélétől kibolyhosodik mint kitty cica és elszakad. Ilyenkor van, aki kis ollóval levágja az egészet mérgében. :DD
    A G5 legújabb 6.0 meghajtó drivere pedig bugos. A beállított DPI értékeket megtartja ugyan de mondjuk ha csak 400 DPI-t adok meg és többet nem, akkor az nem egyezik meg avval az érzékenységgel mintha 400-600-800 DPI-t állítok be és 400-ra kapcsolok. Ezen kívül ha játékból TAB-olok windows tálcára majd visszatérek a játékba a DPI érték az egér kijelzőn nem változik, effektíve meg elmászik. Ilyenkor + gomb majd - gomb és megint jó.
    Valamint volt egy 3 hónapos periódus, amikor valamilyen okból a G5 support eltűnt a Logitech oldaláról.
    Remélem mondtam hasznosat is.

  • Killer81

    csendes tag

    válasz Lacazr93 #95 üzenetére

    És milyen igazad van. Nem tudok olyan Logitech-est, aki a felsőbb kategóriát választotta és átcsábult volna, viszont sok olyat ismerek aki a populáris "divatcég" gamer gyártótól áttért a professzionális márkához. És így nem bántottam meg a "konkurenciát". Volt egyszer x750-es A4Tech-em is. Jó jó és megéri az árát, de aki komolyan játszik és már volt egy "fullos" egere az szenvedni fog. Mindig azt érzi majd, hogy valami nem teljesen oké.
    De aki nem szán rá túl nagy összeget annak csak ajánlani tudom.

  • Killer81

    csendes tag

    válasz nyunyu #99 üzenetére

    Nem értek veled egyet. Kb. 5 évet bogaráásztam a COD1 és COD2 világában LAN és Online körökben. 500 és 1000Hz között komoly különbség jelentkezik két jó riflés között a reakcióidő találatprecizitás terén. És ez nem placebo. Egy buta de igen hatékony tesztet használj ha van rá lehetőséged. Windows Paint-ot tedd tejes felbontásra és teljes képernyőre nyisd szét. Kezdj el egy végtelen kört rajzolni a kör közepén és nyorsítsd amennyire mg ésszel lehetséges. Próbáld ki 500 és 1000Hz-en.
    Azt fogod tapasztalni, hogy 500Hz-en a sebesség növekedésével az ívek kezenek szakaszos vonalakká válni, mert 2 frissítés között, akkora elmozdulás keletkezik, ami már egy vonal 2 végpontját jelöli ki. 1000Hz-en ez jelentősen csökken, sőt eltűnik.
    De ez csak egy látható dolog. Van egy fontosabb is. Persze az egér és a pad viszonyát is jellemzi.
    Én kis sens-en és kis egér DPI-n játszom. 400dpi-n, mert viszonylag vaskos karom már képtelen tartósan precíz mozgásokra és a riflézéshez ez elengedhetetlen.
    Ez ugye nagy pontosságot eredményez, de nagyokat is kell húzni a padon.
    Az A3-as méretű padomat egy 180 fokos fordulatnál adott esetben 3x bejárom. :)
    Akár 1 másodperc alatt 40 centit is mozog az egér egy adott szituációban ide-oda a padon.
    Egyáltalán nem mindegy, hogy ezalatt 250x, 500x vagy 1000x szinkronizálja az egér az elmozdulás irányát és mértékét a számítógéppel.
    Hangsúlyozom, kis érzékenységen nagy jelentőséggel bír mert nagy az egérpadon mozgás mértéke, nagy szenzen viszont már nincs túl nagy jelentősége.
    Egyébként ez a új egér egyre több DPI dolog is kb. majdnem olyan dolog mint a sok megapixeles fényképező és a nagy memóriájú VGA. Rossz szenzorú fényképezőket és eladnak 8 megapixeles köntösben és viszonylag gyenge VGA-kat is árulnak 1Gb memóriával. Mert a sok ork, azt hiszi, hogy a több az jobb, ami adott esetben birodalmi nagy baromság.

Új hozzászólás Aktív témák