Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz lúzer #595 üzenetére

    Jó, igen, ezt értjük. De épp arról beszéltem, hogy ezen lépjünk már túl... mert ez van. OK, nem... de ez lesz, már szerintem, és nem csak MO-n. Ez az új paradigma, ezt tanítják. A sehova sem tartozó tömegembernek, aki nagy cégeknek dolgozik, nincs közösségi erkölcse. Vagy, mondjuk lehet arra is építeni, hogy megfelelő propagandával mégis csak lesz. Végül is az ember jól "programozható" sokmindenre, ha gyerekkorától nyomják belé akkor pláne... tehát akkor szerinted az a megoldás, hogy médiában mindenhol nyomnak ilyen propaganda izéket, hogy aki lop az XY áruházlánctól, az undorító? Hááát... talán. Nem tudom működne-e, mert nincs mire épülnie, ha nincs meg az "egy csapatba tartozunk" érzet mögötte (pl. nemzet, ami lassan már nem PC fogalom). Saját eredeti kérdésemre válaszolva, szerintem amúgy az egésznek annyi lesz a megoldása, hogy szigorodni fog a törvény illetve főleg azok betartathatósága fog nőni (keményebb, precízebb megfigyelés), és onnantól kezdve nem lesz versenyképes a warez, hiszen nem éri meg AutoCAD-et illegálisan használni, ha 75% hogy elkapnak érte (meg nemkülönben a megosztót is elkapják). Csak, szerettem volna kevésbé "agresszív" alternatívákat hallani. Miféle model lenne versenyképes a warez-al, ha nem valami utópisztikusnak mondott "rendőr államra" építünk? Ez lenne itt az érdekes, szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák