Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Inhouse #6398 üzenetére

    Sajnos nekem is ilyen az egyik vinyóm a NAS-ban. Egy 4TB-os WD RED, nem is túl idős, asszem 2 éves sincs.
    Alapvetően jól működik, de sajnos vannak rajta gyenge szektorok, és ha ide kerül valami, akkor ugyanaz van, mint nálad. A LED pirosra vált, a HDD műveletek kegyetlenül lelassulnak, és van, hogy dobja a hálózatki kapcsolatot a NAS.
    Pedig a HHD-re nem mond hibát a NAS.
    Azt, hogy vannak-e a gyenge szektorok, azt úgy tudod megnézni, hogy feltelepíted az egyik SMART figyelőt. Sajnos nincs előttem az eszköz, de emlékeim szerint a webes felületéről is lehet telepíteni, "rendes" csomagból.
    Ebben, a smart infóban lehet látni a pending, illetve a reallocated sector count-t. Ha ide van már írva valami, akkor ott baj van.
    Én azt vettem észre (egyáltalán nem reprezentatív felmérés), hogy a HDD-k általában fiatal korukban szoktak tönkremenni. Ha az első 1-2 évet kibírják, akkor átlagos felhasználással tizenévig jók lesznek.
    Van egy másik HDD-m is a NAS-ban, és azzal soha, semmilyen probléma nincs, pedig az 1-2 évvel régebbi.

Új hozzászólás Aktív témák