Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Brumi #50 üzenetére

    Az, hogy 2-3 alkalommal sem kaptad meg a beígért juttatásokat, csak annyit jelent, hogy nem tudsz munkaszerződést írni.

    Szerk: egyébként sap-pal manapság nem olyan nehéz állást kapni.

    [Szerkesztve]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • joghurt

    addikt

    válasz Brumi #61 üzenetére

    Persze lehet így is csinálni. De a munkavállalást lehet bizalomra is építeni: a dolgozó sokkal többet nyújt, ha értelmét látja. Ha alapvetően tiszteletben tartják a 8 órás munkaidejét, az időnként becsusszanó túlórát pedig tisztességesen kifizetik/kiadják szabinak. Nagyon sok szakmában igenis ott lehet hagyni a céget, ha valakit nem kezelnek emberként.

    A tej élet, erő, egészség.

  • bambano

    titán

    válasz Brumi #61 üzenetére

    Székely ismerősöm mondása: holtat földdel, élőt papírral kell befedni.

    Ha a munkavállaló lelkes és első cége átveri, az ok. Azután átveri a második cége is, ami már kérdés, hogy nem tanult-e az előző hibából. Majd átveri a harmadik is. Ekkor a munkavállaló már nem lelkes hanem naív. A munkaadó elemi érdeke, hogy minél kevesebbért jusson hozzá a munkaerődhöz, közgazdaságilag tekintve a dolgot elég nonszensz, hogy úgy érzed, neki kötelessége rontani a saját pénzügyi eredményét. Ezen javíthat, ha a szavahihetőség fontos neki, akkor van valamennyi esélyed ellene.

    Ezt a problémát úgy szokták a nagyok megoldani, hogy mindig csereberélik az embereket. Amit az egyik megígér, a másik nem feltétlenül tartja meg. Ha nincs róla dokument, mehecc a sóhivatalba.

    Ha azt hiszed, hogy a munkaadónak az a feladata, hogy óvja a munkavállaló lelkivilágát, akkor tényleg naív vagy. A megoldás pedig az, hogy leiratod a szóbeli egyezséget. Akkor látni fogják, hogy veled nem lehet kekeckedni, akkor se fognak kekeckedni, amikor a kirúgást kell tervezni. Ez meg nem feltételdiktálás, a feltételekben szóban megegyeztetek, a te problémád az, hogy később ezeket nem teljesítik. A felvételi elbeszélgetés és a kilépési beszélgetés is arról szól, hogy a munkaadó kitapogatja, meddig lehet elmenni nálad. ennyi.

    Ha cinikus akarnék lenni, azt mondanám, hogyha neked 3 állásváltoztatáson nevetned kell, tedd azt.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Brumi #93 üzenetére

    Én elolvastam ismét az összes hsz-edet ebben a fórumban, nem találok benne olyan sort, amiből nekem tudnom kellett volna, hogy te pénzügyes vagy. Azt írtad, kontrollinggal foglalkoztál, ebből számomra nem következik, hogy te föltétlenül pénzügyes vagy.

    Lehet, hogy nem pontosan fogalmaztam a pénzügyi eredmény kifejezésben, de minden kiadás nem marad a cég kasszájában. Az csak szőrszálhasogatás, hogy konkrétan milyen értelmetlen 3-4-5 betűs rövidítést talált ki rá az aktuális közgázatyaúristen, aki előtt éppen le kell borulni. De legyen igazad, használjuk a pénzügyi eredmény kifejezést a pénzügyi tevékenységek eredményére.

    A munkáltatónak az üzleti érdeke a kiadások csökkentése. Az, hogy pénzügyes létedre nem jöttél rá magadtól, hogy bizonylatnak kell hinni (jelen esetben munkaszerződés), az megint a te problémád. Semmi extrára nem gondoltam, semmi különlegeset nem kell csinálni, semmi jóslást nem kell tenni évekre előre. Ha megállapodtál valamiről szóban, azt le kell írni, bele kell írni a munkaszerződésbe. Ez nem jóslás, jósolni akkor jósolsz, amikor elkezded a vitát a feltételekről. A jóslásnak vége is szakad abban a pillanatban, hogy megegyeztetek, amiről én beszélek, az adminisztráció. Bizonylatgyártás.

    2. arról most ne nyissunk vitát, mi olcsóbb a munkaadónak. Én is átutalom neked az éves béremet, ha bebizonyítod, hogy a magyar munkaadók többsége tisztában van azzal, mekkora hibákat követnek el személyügyi politikában. Amíg a magyar hr-esek jelentős része más szakmákból (tipikusan tanári) ejtőernyőzött át a hr-be és a hr számukra annyit tesz, hogy toborzás, a hr kontrolling kifejezés meg egyenértékű számukra valami iszonyat informatikus szakmai halandzsával (magyarul fingjuk nincs róla), addig te ne reménykedj abban, hogy a kirúgásodkor/elbocsájtásod engedélyezésekor bárkiben is felmerül, hogy anyagilag jól jártak-e vagy rosszul. Hozzáteszem: SAJNOS. Arra meg nyugodtan mérget vehetsz, hogy én pontosan tudom, mibe kerül egy ember pótlása.

    Ez a ''hozzám kötődő értékteremtés'' olyan szépen hangzott, olyan jól pozicionált, kiforrott markegint duma...

    Amikor olyan személyeskedésbe fordul egy vita, hogy én mit nem tudok, én mit nem ismerek, vagy valaki más mit nem tud, akkor mindig be szoktam fejezni. Az anyádcsata nem nekem való.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • dr faustus

    senior tag

    válasz Brumi #100 üzenetére

    Továbbra is állítom, hogy nem fog senki sem dokumentumba foglalni olyat, mint az év végi prémium, vagy fizuemelés, minthogy az előléptetést sem garantálják.

    Ezt nem szokás munkaszerződésbe beleírni, ez max. humánpolitikai célként lehet leírva, ha létezik ilyen egyáltalán az adott cégnél. Magyarországon nem szokás ez sem, de azért van rá példa.

    Warning: Explicit Content

  • bambano

    titán

    válasz Brumi #100 üzenetére

    Továbbra is állítom, hogy minden cég, ahol eddig dolgoztam, dokumentumba foglalta a prémiumot, fizuemelést, stb. Az előléptetést csak abban a speciális esetben szokás szerződésbe foglalni, ha tanulmányi szerződést kötnek veled és abban az a megállapodás, hogy a magasabb képzettség megszerzése után előléptetnek (bírósági határozat van róla a jogtárban, hogy az ilyen előléptetés elmaradása alapos indok a rendkívüli felmondásra) vagy valakit vezetőnek szánnak, de be kell járnia a ''szamárlétrát''.

    Azt nem vitattam soha, hogy a vállalatok elbocsátásaikor sokszor követnek el hibát, amit nyugodtan érthetsz úgy, ahogy te fogalmaztál. Azt viszont vitattam és most is vitatom, hogy az átlag magyar vállalat ennek tudatában van.

    Szerencsére nem vagyok hr szakember.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák