Új hozzászólás Aktív témák

  • Brumi

    senior tag

    Sziasztok!

    Ez egy érdekes téme, mivel én is az álláskeresés közepén vagyok, igaz ma kaptam választ, hogy felvettek valahova.
    Én is hallotttam sok történetet arról, hogy mennyire ostobák a mai pályázók, de azért szerintem a cégeket sem kell félteni olyan nagyon. Én jelenleg a harmadik cégnél húzom 4 év alatt és most váltok a negyedikre, mert hiába tettem le baromi sokat az asztalra, az állásinterjúkon ígérteknek a 10-edét sem tartotta be a cég. Amíg az volt az érdeke, hogy átmenjek, addig beígért fűt-fát, aztán semmi nem lett belőle.
    Amíg friss vagy a cégnél, azzal etetnek, hogy teljesíteni kell és akkor lesz nagy jutalom. Aztán nagyon sokat teljesítesz, a jutalom elmarad, viszont megkapod, hogy sok évig kell így teljesíteni, hogy bármit is kapjál. A jelenlegi cégemnél is ebből lett elegem.
    Kontrollerként egyedül vittem a cég teljes riportálását SAP-ban az összes fontos modult beleértve, majd kaptam még egy céget, de ugyanazt a pénzt kapom. A külföldi anyacég embereivel is én tartom a napi kapcsolatot, soha nem is volt probléma, és ezt sem díjazták. Nyílván nem minimálbérért dolgoztam, megélek egy viszonylag jó szinten, és elmondhatom, hogy nagyjából mindenem megvan és egy bizonyos szintig bármit megvehetek ami kell.
    Érdekes, hogy a tapasztalatommal 1 hónap alatt találtam jobban fizető állást, miközben sokan panaszkodnak hogy nincs semmi a piacon.
    Szerintem a következő dolgok kellenek ahhoz, hogy valaki szép karriert fusson be:
    - nagyon sok tanulás az iskolán kívül azon a területen ami érdekel,
    - hajlandóság az áldozatokra a kezdeti időkben (alacsony fizetés, sok munka) a tapasztalat megszerzése érdekében
    - nagy mázli, hogy nulla tapasztalattal kapj állást
    - hajlandóság arra, hogy viszonylag sűrűn válts munkahelyet, ha nem vagy elégedett a meglévővel. Ez azért fontos, mert ha egy helyen beskatulyáznak, nincs túl sok lehetőség a minőségi ugrásra a fizetésben
    - türelem és kitartás
    - jó taktika ha állásinterjún vagy, és legyél képes nemet mondani.
    A cégeket sem kell sajnálni olyan nagyon, mert sokszor pofátlanul olcsón akarnak magasan kvalifikált munkaerőhöz jutni. Volt hogy már a telefonban lemondtam egy ajánlatot, mert nevetséges volt a kínált összeg. Ügyesen kell lavírozni, sokat kell tapasztalni és kész.

    http://www.flickr.com/photos/brumi/

Új hozzászólás Aktív témák