Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    válasz joghurt #67 üzenetére

    Általában egy ilyne programnyelv melklett kb ott van még, hogy legyen ilyne olyan vizsgája + umlben is profi legyen + angol tárgyalási szint +ez +az.. Oké Biztos van aki mindezt tudja, de szerintem többségében nem:(

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Superman

    nagyúr

    válasz joghurt #67 üzenetére

    Teljesen igazad van, de van egy másik megvilágítása is a dolognak, ti. a referenciák, illetve a képzettség ellenőrzésének. Mire gondolok...Igazad van abban, hogy a munkaadó felelőssége, kötelessége, hogy ellenőrizze az önéletrajzban leírt projektek/adatok valódiságát.
    Csakhogy, amikor odamész egy ''szuper-elit'' munkahelyre, tömérdek referenciával, két diplomával, Microsoft minősítéssel, három nyelv folyékony használatával, akkor megdöbbensz néha, hogy milyen kérdésekre kell válaszolni. Ott ül veled szemben egy olyan ember, aki alkalmasint sokkal kevesebbet tud, mint te, de elkezd okoskodni az interjú során, megpróbál megszégyeníteni, mondván ''itt én vagyok a csúcs''. Elhangzott beszélgetésrészlet egy régebbi interjúmból:

    -Na kérem (pöffeszkedve), mondja csak meg mit ért az osztály és az obejektum fogalma alatt???
    -Az osztályok egy típus, az objektumok pedig az osztály példányai, amint azt a Visual Basic.NET új rendszere is prezentálja....egy pillanat (Sup meghökken)...miféle kérdés ez?
    -Hát vizsgakérdés...mi van, nem tudja?
    -Maga akar vizsgáztatni engem?????

    És így tovább. Amivel azt akarom mondani, hogy ez egy olyan egzakt tudomány, amelynek esetén öt perc alatt kiderül, ha valaki nem ért hozzá. S mi történik, ha a munkavállaló delikvens minden kérdésre tud válaszolni, mert remek elméleti szakember, aki tanította a dolgot, de a gyakorlatban nulla? Egyszóval nincs 100%-os kiválasztási rendszer és nem hiszem, hogy a felvételi interjúkon kellene vizsgáztatni az embereket.

Új hozzászólás Aktív témák