Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csongi

    veterán

    Nem ertem. En lakhelyem szerint valaszthatok ket szolgaltato kozul( vezetekes net) bekotik az egyiket, es meg tudom merni mennyi lenne a masik? :D
    Mobilnetre meg jo lehet, de az az auto sosem fog kijutni Pestrol, vagy ha eler ide, addigra a szolgaltatas is megvaltozik. De legalabb jo sok penzt lehet kolteni erre is. Azt leirhattak volna mennyi ment el erre a elkepesztoen fontos dologra. Ehez eleg lett volna egy app, es az elofizetok altal mert adatotak lehetett volna hasznalni. Szerintem par honap alatt realis kepet kaptak volna a lefedettseg minosegerol.

    [ Szerkesztve ]

  • csongi

    veterán

    Megneztem a tersegemet, semmi adat nincs. :). A meroautok menetrendjebe egy evre elore nincs benne.:)
    Ez az igazi projektek egyike, soha veget nem er, es folyamatosan lehet onteni bele a penzt. Megint 5 ember zsirosra keresi magat. :W
    Ertelmesen elkolteni ezt a penzt nem leheten,ami valoban a koz erdekeit szolgalja?

  • csongi

    veterán

    válasz bambano #80 üzenetére

    Korábban már írtam. Ez egy egyszerű mobil alkalmazás. Töredéke idő alatt pitiáner összegből pontosabb felmérést lehetne készíteni. (Rendelkezésére áll az embernek a matematika mint eszköz) Az mérősdi autózás meg elég vicces. Nesze neked semmi fogd meg jól. Tucatjára vannak ilyen netes mérők. Létezik hitelesített eszköz, ami elfogadott mérési eredményeket produkál és törvényileg is elfogadott? Pl mint egy villany óra? Ha van ilyen és a mérési eredményektől függően a szolgáltatótól ki tudják kényszeríteni a minőség javítását az állami apparátus, akkor lesz értelme, és talán nem esik rosszul az adómból elvett pénz elköltése, főleg úgy, hogy vidéki lakosként majd évek múlva kerül talán sor az itteni jelenleg hót felesleges mérésekre.
    És mivel köz érdek, talán azt is elmondhatnák mennyi összegből sikerült ezt megvalósítani, és mekkora összegbe kerül az üzemeltetése. De hát itthon a demokratikus jogállamban nem kell, mert jogukban áll nemzetbiztonsági okokra hivatkozva ezt az információt megtagadni.
    Szóval legalább az emberek 3/4-nek hozzon érdemleges javulást ha már költenek rá, és ne a 1/4 nek legyen jobb a 3/4 pénzéből.

  • csongi

    veterán

    válasz bambano #93 üzenetére

    "Azért nem készpénz
    Fontos, hogy a szelessav.net sem feltétlenül tekinthető reprezentatív, országos szélessáv-tesztnek, még akkor sem, ha az adatok egy részét maga az NMHH biztosítja az országot járó mérőkocsijai révén. Így például az NMHH oldalán üzemelő szélessáv-mérő modult (mellyel az ügyfelek megmérhetik az internetkapcsolatuk sebességét) a speedtest.net -et is fenntartó OOKLA üzemelteti, ennek a szolgáltatásnak a méréseit, illetve metodikáját pedig szakmai berkekben korábban számos kritika érte már.
    Szintén lényeges szempont, hogy a szelessav.net a mobilnetes lefedettségi adatok ellenőrzésére, illetve mérésére egyáltalán nem, illetve csak részben alkalmas, márpedig a szolgáltatók elsősorban ezt a hálózati paramétert hangoztatják előszeretettel a reklámjaik során."
    Van infod arrol mennyibe kerult? Hany kocsi is lett uzembe allitva?
    Linkelhedned, nem talaltam semmit.
    Akkor mire is lesz jo gyakorlatban ez a meresi eredmeny az elofizeto oldalarol? Milyen segitseget tamogatast kap az ugyfel a szolgaltatoval szembeni panaszos ugyintezesben?
    Ok kihelyezik a dobozt, lesz egy estleges hatosagi vizsgalat, de az csak ugy nem inditanak. Gondolom, indoklas stb kerelmek....
    Mennyi ido lesz mire eldontik jogos vagy nem jogos?
    Ok a maximumot nem tudja a szolgaltato, de a szerzodesben leirt minimumot igen, akkor mit is lehet tenni, ha van mert eredmeny? Hatosagi mert eredmeny lesz rola, a max nincs meg de garantalt minimum meg van. Szuper ugy lezarva. Alairt 2 evet felbonthatja de fizetni kell. Vagy a hatosag mentesiti a szerzodesbontas plusz koltsegei alol? Itt valaszthatok ket net szolgaltato kozul. Az egyik siralmas a masik katasztrofa. De a siralmas fele is jobb a katasztrofalis maximumnal. Mire lesz jo nekem ez a meres? Lesz tobb lehetosegem szolgaltato valasztasban? Ettol lesz tobb befekteto aki halozatot epitene fejlesztene? Szoval nem ertem mekkora haszna lehet ennek. Talan latni kellene mibe is kerul, es milyen elonyokkel jar. Egyenlore a hianyos fel informaciok alapjan, ez is mint a tobbi beruhazas tul sokba kerulhet. Feltetelezes igaz , de az alapja meg van az elmult idoszakokban tortentek alapjan.

Új hozzászólás Aktív témák