Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feruendios

    aktív tag

    válasz dragon1993 #5 üzenetére

    Osztom, nincs ma hatékony Webfejlesztés Frameworkok nélkül.

    Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

  • gabor.79

    aktív tag

    válasz dragon1993 #5 üzenetére

    Ha nincs keretrendszer, akkor te mindent százszor megírsz? Saját kódot te nem szoktál dokumentálni?

    "A weblap betöltésénél a legtöbb időt nem az oldal generálása hanem a css jsek képek betöltése viszi el, ilyenkor jobb ha egy fájlba összerakjuk a sok css/js fájlt és a képeket optimalizáljuk."

    Tényleg? Akkor ezt a HTTP2 készítőinek magyarázd el, mert van benne egy funkció, ami pont ezt valósítja meg. De ha ennyire egyszerű és triviális lenne a dolog, mint ahogy írod, akkor miért tették bele?

    "Nézted mostanában a Laravel doksit, az ott lévő dolgokat mennyiért csinálnád meg?"

    Néztem - pontosan melyik funkcióira gondolsz?

    Egyébként nem tudom, miért kevered ide a Laravelt, a gyors oldalbetöltés - a tartalomgeneráláson felül - frontend probléma. Én a mostanában népszerű Angular, React és társaikra gondoltam, amikor megírtam a fentieket, de a csökkenő népszerűségű jQueryvel is nagy és lassú oldalakat készítettek a kollegák, köszönhetően az ezer pluginnek.

    Kiváló példa a problémára az Elittárs nevű társkereső. Az átlag oldalbetöltése négy és hat másodperc, ebből a http forgalom öt egész kilobájt egy profil oldalnál, a többi képek, ezek össz betöltési ideje pártized másodperc, a többi az oldal renderelése, amit kliensoldalon végeznek, hisz Angularban valósították meg.

    Hasonló a Facebook, ami a saját fejlesztésű React-et használja, bárhova kattintasz, több másodperces renderelési idők vannak, az adatforgalom itt is minimális - és mit látsz cserében? Egy poszt pár logikai elemből áll (szerző, dátum, publikusság, szöveg, kép, érzelmek, hozzászólások), de érdemes megnézni a HTML kódját, több tízszer annyi HTML elemből áll össze, mint amennyi szükséges lenne, és ez részben a hozzá nem értésük, részben a keretrendszer működése miatt van így. És utána csodálkoznak, hogy lassú.

  • Egon

    nagyúr

    válasz dragon1993 #5 üzenetére

    Na ja.
    Tegyük hozzá azt is, hogy biztonsági szempontból pont a saját gányolásokban szokott a legtöbb lyuk lenni (ez nem (csak) az én véleményem: ismert hazai, sérülékenységvizsgálattal foglalkozó cég szakemberei mondták).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák