Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zigur

    senior tag

    válasz ng0ofy #49 üzenetére

    Az x86 teljesen elavult, nem véletlen hogy vért izzadt az Intel hogy valahogy olyan SOC-ot csináljon ami a jelenlegi középmezőnyben van fogyasztásban, persze amint az ARM alapúak is lépnek egyel feljebb gyártástechnológiában, az Intel nem tud hova lépni.
    Az x86 utasításkészlet egy kaotikus, összevissza foldozott akármi, ami önmagában még nem lenne vészes, de egy bonyolult dekódolót kíván. Az utasítás dekódolást nem lehet lekapcsolni, ha megy a proci, annak is menie kell.
    Az ARM utasításkészlete egyszerűen dekódolható, lényegében csak egy mátrixban kell keresni, ezért a dekódoló résznek minimális a fogyasztása.

    Megjegyzésként, rengeteg jó program van már iPad-ra (andriodot nem ismerem annyire, de ott is van már elég szerintem). Én személy szerint egyáltalán nem érdeklődöm a W8-as tablet után - minek, ha mindazt meg tudom csinálni már most is.

  • eziskamu

    addikt

    válasz ng0ofy #49 üzenetére

    Sajnos már a kezdetek kezdetén volt jobb mint az x86, csak ugye olcsó volt. Eleve az x86-ot ahhoz hogy még most is használható legyen, toldozni foldozni kellett. Különben pl még most se tudna 1 megánál többet címezni (közvetlenül), nem tudna mindenféle programvédelmet, a multitask is rohadtul nyögvenyelősen menne.
    Már 1970-es évek végén voltak belül 32 bites procik. Addig a 80-as évek közepére lett 32 bites procija, az intelnek. És nem csak a regiszterek hossza a lényeg, hanem más képességekben is fejlettebbek voltak a többiek már akkor.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák