Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Dark Archon #41 üzenetére

    Ahhoz képest még mindig gyakori a ping és az ipconfic win alatti elővétele is, grafikus felület helyett. Na meg egy skypeot nem csak sudo apt get lehet beszerezni, netről letölteni pont olyan nehéz, mint win alatt.

  • dabadab

    titán

    válasz Dark Archon #41 üzenetére

    "Tényleg nincs lemaradva a Linux, igaz, hogy parancssorokat a DOS óta nem kell pötyögni Windows-ban."

    Linuxban sem kell. (Viszont azert az a hozzaallas, hogy a parancssor ugy altalaban valami rossz es kerulendo dolog, az minimum rohelyes.)

    "igazi előre lépés volt az is néhány éve, hogy a PPPoE konfig menüből elérhető volt"

    En PPoE-t utoljara talan tizenket eve konfiguraltam, de mar akkor is ez volt.

    DRM is theft

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz Dark Archon #41 üzenetére

    Valószínűleg nem nagyon láttál Linuxot, ami nem gond, de akkor minek szólalsz meg olyan témában, amihez 0 a hozzáértésed? Esetleg miért nem olvasol? Ott a Software Center, esetleg csak simán eltöltöd, felteszed. A parancssor opció.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • kispx

    addikt

    válasz Dark Archon #41 üzenetére

    > "hogy parancssorokat a DOS óta nem kell pötyögni Windows-ban"
    Kár, hogy a Window pár éve alapértelmezetten belerakta a "grafikus felülető" powershellt
    Kár, hogy nekem az aktiválás miatt a parancssorozomnom kellett a supporttal való telefonálás közben.

    > "Csúcsnak számító, igazi előre lépés volt az is néhány éve, hogy a PPPoE konfig menüből elérhető volt"
    Jó pár éve kezdtem el a Linuxxal ismerkedni és már akkor is úgy volt. Szóval az a néhány év elér rég volt.

    > "szar driverek"
    Informatikusai alapműveltség: A drivereket ki csinálja? A gyártők vagy a kernel fejlesztők.

    > "szar böngésző"
    Ez is a kernelfejlesztők csinálják?
    Nem a Linux hibája, hogy XY telerakja Flashes reklámokkal az oldalt és az megeszi a gépet. Ez Win alatt is megeszi a gépet.

    > "tetves cégek szebbnél szebb tartalmat próbálnak a böngészőbe"
    Jah, csak szerintem a "szebbnél szebb" bloatware reklámok nem tartalmak. Nem azért megy a user a weboldalra, hogy reklámokat nézegessen, hanem a tartalmát nézze.

    > "meg a francért nem 16 szín van még mindig, még gyorsabb lenne a Linux, a kerék is jó lenne még négyszögletesnek..."
    A driverek még mindig a gyártók sara. Viszont a "négyszögletes kerék" sokszor a többi kerék előtt járt technológiailag.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Dark Archon #41 üzenetére

    "Csúcsnak számító, igazi előre lépés volt az is néhány éve, hogy a PPPoE konfig menüből elérhető volt. Egy internetre épülő OS-nál."

    De ebben legalább működik. Windows 7 alatt meg boot után 10-ből 4 alkalommal elfelejtett csatlakozni a netre, hiába volt beállítva, hogy automatikusan csatlakozzon.

    Na meg volt, hogy gondolt egyet és elment a net, de a connected státusz megmaradt. Hiába ütögettem a disconnect-et, hiába próbáltam parancssorból megszakítani azt a rohadt kapcsolatot, ki kellett jelentkezni majd újra be, hogy megjavuljon. Szerencsére ez nagyon ritka volt (egy év alatt kb 2x találkoztam vele), de durva.

    "a francért nem 16 szín van még mindig, még gyorsabb lenne a Linux, a kerék is jó lenne még négyszögletesnek..."

    Szerintem kevered a két céget. 16 színnel a Windows Metro UI-ja lenne tökéletes. Mondhatni, pazarlás ez a sok szín, főleg, hogy olyan hardverigényekkel rendelkezik, mint egy Windows 7. :DDD

    "BTW, Windowson olyan még nem fordult velem elő például, hogy kaptam egy pendrive-ot, bedugtam és meg se nyikkant."

    (#50) sing1ep1ayer: Akkor nem dugtál még be Windows XP-s gépre exFAT-tel formázott pendrive-ot. :D

    "Az egy dolog, hogy némely disztrón így felmegy, sőt, volt róla szó hogy Ubin simán kattintgatással is, de sajna nem mindenhol ennyire egyszerű a dolog."

    De aki Debian-t használ az általában már nem az átlaguser kategória.

    (#56) Dark Archon: "Thunderbird-ből mellékletek megnyitása is kakukk volt (Linux meg a filetársítás...)"

    Ja. Mennyivel jobb Windows-on, ahol törölgetheted a registry-ből a nem oda való elemeket, míg a Linux alatt automatikus minden. Windows alatt azért registry-t kellett buherálnom, hogy a JavaScript-et úgy tudjam a Wordpad-hez vagy a Notepad-hez társítani, hogy az alapértelmezett fájlikonja ne változzon meg.

    Ha a fájlkiterjesztés megváltozik, vagy társítom adott programhoz, amivel újabb szemetet hozok létre a registryben, vagy több kattintással tudom csak megnyitni.

    (#62) quailstorm: Ellenben a videokodekes dolgot nem értem. Linuxon megnyitom VLC-vel és laggol(telós videó, egy időben Win is csinálta). Mondhatni szokványos volt. Inkább KMplayer. Windowson K-lite mega fel, és gond elfelejt...

    VLC szar (Windowson is), használj SMPlayert. Nálam VDPAU-val 3% CPU mellett röccenésmentesen játssza a 1080p-s HD videókat is. Windows-on is röccenésmentesen vitte a Potplayer, de ott azért volt 10-15%-os CPU usage.

    "Olyan szintű fájlkezelőt, mint a TotalCommander, meg még mindig nem találtam linuxra, márpedig anélkül el vagyok veszve."

    Krusader.

    (#76) sing1ep1ayer: "de semeddig nem tart egy segédprogramot vadászni ilyen célra, ha akarod mondok konkrét alkalmazásokat is."

    Ja, csak Linuxon ott a komplett official repository, Windowson meg guglizhatsz főként shareware segédprogramokat, amik teleszemetelik a rendszert és nem is tudod maradéktalanul eltávolítani őket. Linuxon sudo apt-get purge és ennyi, ha már nem kell.

    "Windows esetén olyan sincs, hogy a különböző függőségek bekavarnak."

    Á, dehogy. Mert nincs DLL hell, nincs missing xy OCX fájl, meg nincs 16 különböző Visual C++ Redistributable...

    "Nézze már meg legyen szíves, mi történik, ha az alapból kapott Transmission torrentklienst el akarja távolítani! Csak úgy kíváncsiságból."

    Valószínűleg be van drótozva, mint KDE alatt az Akonadi, Nepomuk meg a Strigi, amiket csak letiltani lehet. Ezek valóban hülyeségek, de Windows-ban ne lenne ilyen? Ott talán eltávolíthatod a Windows Explorer-t? Vagy az IE-t teljesen? A Trident meg a többi core eleme megmarad, mert másképp még súgó sem lenne.

Új hozzászólás Aktív témák