Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Penge_4 #39 üzenetére

    Tényleg nincs lemaradva a Linux, igaz, hogy parancssorokat a DOS óta nem kell pötyögni Windows-ban. Csúcsnak számító, igazi előre lépés volt az is néhány éve, hogy a PPPoE konfig menüből elérhető volt. Egy internetre épülő OS-nál. A lényeg, hogy semmi sem a Linux hibája, szar driverek, szar böngésző, tetves cégek szebbnél szebb tartalmat próbálnak a böngészőbe tenni, hülye új hardvereket is csinálnak, meg a francért nem 16 szín van még mindig, még gyorsabb lenne a Linux, a kerék is jó lenne még négyszögletesnek...

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Penge_4 #39 üzenetére

    Látom van itt minden...
    Igen, lehet így is skype-ot telepíteni. Nekem mindig ment, elsőre, gond nélkül. Unokatesómnak 5percenként megszakad, random lefagy, lefagyasztja a gépet, notifikáció popupnál lefagy de hang van, aztán meg az se. Szal kb lehetetlen használni már évek óra, Ubuntu 11.04-13.04-ig... Mindig csak a problémákat hallom tőle... Inkább felhív telóval mert az megy.
    Okát nem tudom, skype honlapjáról se mindig jó a csomag. Laptop meg egy Core2duo gép csak 9600GT-vel. Ez sem lehetett gát.

    Azt meg nem lehet rámondani hogy hülye, ami csak létezik N900-ra azt már láttam nála telepítve, windowst meg csak most használ hogy laptopot cserélt. Otthoni gép elavult, a 9600GT szintén. Szal családi gép lett belőle neki meg most van egy i7-es szörnyetegje. Természetesen a kedves UEFI miatt elég szarul meg a linux, hosszadalmas tákolás után be lehet kínlódni a HWgyorsított felületet, de elég furcsa jelenségeket tud produkálni. Marad a Win8. Mivel új a gép, más esélytelen. (azt hiszem a jelenlegi gépem megtartom, mert olyan csodálatos hogy XP óta minden hibátlanul fut...)

    Unokatesómmal mindig ellentétben vagyunk. Ő nyomja a linuxot, Arch meg Ubuntu ezerrel. Én meg a windowst. Namost, mondtam hogy laptopot cserélt. Megfogadta a tanácsomat, rakott fel vírusirtót, legális a rendszer, nincs fenn szemét, szóval kb az én szisztémám szerint van alapozva. Ja meg van rajta TC és nincs UAC. De hiába, mert már az első üres indítás rosszabb volt mint a másik gépén a Win7 cracked ultafos edition. Az én 3 éves XP-m szintjét hozza az a lapos, ami a PC-mnél 20-szor erősebb... (SLI GTX650m meg 16GB RAM). Az ikonokat is egyenként tölti, 5 perc mire kattingathatsz az egérrel. Ultrafail. Nálam legalább meg lehet magyarázni hogy az a 200 app, meg a 60 autostartoló baromság, és 3GB telefondriver okozza. De utána legalább olyan gyors mint a 7-es vagy a vista...
    Ehhez képest a gépein bármilyen linuxot láttam, mint a villám, késedelem nélkül és azonnal reagált. Pedig volt ott ubuntu prerelease is bőven...

    Nálam meg az van hogy a windows repül, számomra egyszerű, áttekinthető és tiszta. Azonnal reagál és azt csinálja amit akarok. A linux meg kitépi a kezemből az irányítást, összeszarja magát úgy hogy nem használom, lebénul, meg tetű lassú. Egyszer kérdeztem unokatesómat mit lehetne csinálni ubuntuval hogy nem hozza fel popup ablaknak az újonnan megnyitott appokat, mert rohadt idegesítő hogy írok és pofánnyom minden hülyeséggel. Ezt még az XP is tudja. Duplakatt ikonra, tálcán dolgozós app, nyit háttérben. Nem ubuntu 12.10 az nem. Akkor derült ki hogy egy google chrome-ot kerek 30mp-ig nyit. Ugyanazon HDD-n lévő vista se repült (kb 30MB/s max átvitel) de azért sokkal jobb volt. Most hogy egy 170MB/s-es HDD-n van, se éri el a Win7-8 szintet reszponzibilitásban.

    Én driver gondokkal ugye nem küszködök. nVidia x-swat azt cső. Ellenben a videokodekes dolgot nem értem. Linuxon megnyitom VLC-vel és laggol(telós videó, egy időben Win is csinálta). Mondhatni szokványos volt. Inkább KMplayer. Windowson K-lite mega fel, és gond elfelejt...

    Olyan szintű fájlkezelőt, mint a TotalCommander, meg még mindig nem találtam linuxra, márpedig anélkül el vagyok veszve.
    Több dolog nem zavar azon kívül hogy még egy cinnamon telepítés sem sikerül.

    Szóval ennyit a Windows linux háborúról. Látszólag ok nélkül tud minden baromságot művelni a két rendszer, és akkor még az esetleges drivergondokról nem is beszéltünk.
    Telómon is az van, hogy jön a frissítés, MINDENKINEK FELMEGY, nálam meg összeszarja a telefon magát, még jó hogy a watchdog kikapcsolásával meg gyors terminálba lépéssel downgradelni bírtam a csomagokat. Érdekes módon másodjára nekem se volt gond.
    Személyesen annyit tudok mondani hogy a linux nem gyorsabb, sőt lassabb, és pláne nem stabil vagy kényelmes. Legalábbis 10 év Windows only után a leírt problémákkal ez jön le. És én is tudom hogy nem igaz.

    Amit még észrevettem hogy a windowst az szidja aki nem tudja használni. Nekem már gyors és kényelmes, az eltérő GUI és makró dolgok meg berögzültek külön. Ritka hogy windowson elkezdjem tekerni a görgőt a chromium tabjai közt...
    Ami igazán zavar windowsban az a console(linuxban terminál) gánysága. A copy paste funkciók nincsenek megfelelően implementálva, és az alap parancskészlet szegényes. Ez azért lassít.

    nem Pengének szól az egész, csak a skype részre reagáltam!

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Penge_4 #84 üzenetére

    (#50)-re adott válaszodra
    1.) Tényleg nem. Egybként ebben az egyben gyatra a Windows, sokkal kevesebb fájlrendszert kezel. De otthonra nincs is rá igazán szükség.

    2.) Kösz! :D :R

    (#76)-ra adott válaszodra:
    Én Windows alatt sem telepítek semmit, csak olyan rendszerbe mélyen beavatkozó dolgokat, amiket muszáj, mint például a vírusírtó, a tűzfal, vagy mondjuk egy DirectX. Szinte mInden másra portable és többnyire open source alkalmazásokat használok, így emiatt Linux alatt is jól érzem magam, hiszen gyakorlatilag ugyanabban a környezetben tudok dolgozni, ott is elérhetőek a kedvenc programjaim.
    Többi, amit írsz rendben, sajnos Windowson rengeteg a szemét, ami nem eltávolítható. Persze a többséget ez sem zavarja igazán így a terabájtos lemezek világában, igazából mindegy az átlagnak, hogy a rendszere 10, vagy 40 gigán terül el.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Penge_4 #84 üzenetére

    Kősz.
    Nem tudom hogy nem bukkantam még rá erre a fájlkezelőre. Gnome commander repül a picsába :DDD

    A VLC-t mindig is tudtam hogy szar, pedig népszerű és haverok is tukmálják rám... MPC-HC-s vagyok windowson. Linuxon meg ugye általában mindegy, tehát jó volt a VLC a mostani gépemmel, de nem mindig. Olyankor Mplayer natúran, vagy KMplayer.
    De ránézek az SMPlayerre, igényesnek tűnik.
    (VLC-t akkor utasítottam vissza, mikor nem ment vele az 1080p Athlon XP-n...)

    A többire.

    exFAT támogatás már van XP alatt, ebből is látszik hogy jó rég használtad. Shareware appok nagy részében ki lehet venni a pipát, bár az nem share, hanem adware amit én használok, de szerencsére tényleg kipucolható már az installerben. Pl DVDvideosoft. Aki meg nem veszi a fáradtságot annak nem tudok mit mondani. Az felrakja az ask toolbart is a javaval...

    Warezban meg nincs szemét :DDD

    Függőségekhez meg annyit hogyha tudom, meggátolom a telepítést, mert felesleges baromság. Felrakom az OS telepítés után frissen az összes általam ismert függőséget, így a dx-et és a Visual C++-okat is.
    Viszont azért van minden játékba belecsomagolva, hogy nehogy véletlen ne induljon. Csak nem tudom miért nem olyan intelligens hogy ne downgradelje az SP1-es verziót... a Steames játék.
    Egyébként arra gondolt hogy ha uninstallálod a qbittorrentet pl, nem viszi magával a függőségeit, elbaszva vele a többi libtorrent rasterbar klienst is.

    Ha már itt vagyunk, lenne még baromságom. Ha én linux kernelt, vagy androidot akarok otthon fordítani, akkor annak a fájljai EXT4 partíción kell hogy legyenek? Mert alig maradt 500GB szabadom, és az NTFS...

    És köszi hogy segítettél, ritka hogy ilyen flame topicban hasznos infót kapjak.

    (#86) sing1ep1ayer: 40giga? Szép álmokat. Az kevés még az XP-nek is. 60-at adtam neki 3 éve és 5 szabad... CCleaner meg dolgozott és játék sincs már rajta. Csak a frissítések meg pár app.
    80-100 kell már...
    Win8 is install után már 40-et elvitt.

    [ Szerkesztve ]

  • pushalias

    addikt

    válasz Penge_4 #84 üzenetére

    "Linuxon sudo apt-get purge és ennyi, ha már nem kell."

    Kivéve, amikor nem. :(

    Egyébként nem mondom, szórakoztató nézni a fanboy-háborút. ;] Más is írta, ebben a vitában nincs egyik félenk sem igaza, és jól is van így.

    Honor 9 / HP 8470P

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Penge_4 #178 üzenetére

    Pause nagyon hamar átmegy stop-ba, nem úgy mint utorrentnél, nekem így a jobb.
    Last active engem sose érdekelt, nem én tartom fenn az ncoret, átláthatatlan mennyiségű torrent nincs ráengedve az ADSL-re.
    Placeholdert még nem tapasztaltam eddig, az elég érdekes bug, azóta nem javították véletlen?

    Mindenesetre jobban tetszik, mert még egyelőre tiszta, nem ad és malware. Webes felülete meg van.

    Deluge úgyszint ilyen hibákkal rendelkezik?

  • Bici

    félisten

    válasz Penge_4 #178 üzenetére

    Ktorrent-tet próbáltátok már?
    Én már egy ideje ki akarom próbláni, de még nem jutottam odaáig. :B

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Penge_4 #178 üzenetére

    Azért a hardvertámogatási példádon látszik, hogy ha Windowsban az adott esetet macerásabb is megoldani, mégsem lehetetlen. Sőt, igazából még csak nem is nehéz, maximum kényelmetlen. Ellenben például az én 2 VGA-val szerelt laposomat normálisan, az oprendszerből választható kártyákkal működésre bírni szinte lehetetlenség. De komolyan fizetek érte, ha valaki megcsinálja.

    A disztró ajánlást köszönöm! Ki fogom próbálni.

  • Bici

    félisten

    válasz Penge_4 #182 üzenetére

    Mi az oka, hogy nem támogatoptt vagy tiltott?
    Tud valamit, amit nem szeretnek a trackerek, vagy egyszerűen nem hazsnálják elegen?

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • pushalias

    addikt

    válasz Penge_4 #178 üzenetére

    "Elvileg bármelyik Linux disztróra felrakhatod a sudo-t, pacman vagy a többi helyett, ahogy ablakkezelőből is szabad választásod van."

    Ha már az a nagy fene szabadság, akkor forrásból tényleg azt pakolok fel, amit akarok, nem korlátoz, hogy a világ túlsó felén valaki mit tartott fontosnak befordítani és mit nem.

    Most komolyan ... ezt te elmondanád egy XP-ről váltani szándékozó embernek? Ragozzuk itt totál feleslegesen az off topikot ... :U

    Honor 9 / HP 8470P

  • pushalias

    addikt

    válasz Penge_4 #178 üzenetére

    "De a Metro UI-ra váltás már nem. Ugyanannyi lett volna azt a szart megszoknom (ami ráadásul nem csak egyszerűen más elven működik, hanem szarabb, butább és visszalépés)"

    Igen, jellemzően ezt szokták mondani azok, akik csak odáig jutnak, hogy fújszar, és általában egy óráig sem próbálják ki, nemhogy mondjuk egy hétig tesztelnék, hogy legalább minimális valódi tapasztalatuk legyen arról, mire is jó az a "szarabb, butább és visszalépés" amiről irdatlanul szélesvásznú arccal kimondják a szakértői véleményt. Aztán amikor az ilyen arcok konzumidiotizmusról írnak, meg hogy a szokásaikhoz görcsösen ragaszkodó buta júzerek ki sem próbálják a Linuxot, én mindig kajánul röhögök, mert hát alapvetően szemét vagyok. :)

    Honor 9 / HP 8470P

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Penge_4 #206 üzenetére

    Állj, álllj, állj, állj, állj!

    A Windows verziót majd én kiválasztom, ugyanúgy, ahogy te is tetszőleges Linux disztrót választhatsz. Itt az a lényeg, hogy egy tökéletesen használható gépet prezentálj Windows vagy Linux alapon.

    Nem értek a Win8-hoz, még sosem próbáltam, mert az olvasottak alapján visszalépés lehet sok tekintetben a 7-hez képest.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Penge_4 #206 üzenetére

    Ugyan miért kötöd ki neki azt, hogy Win8-at tegyen fel rá? A Win7 (és egyelőre még az XP) is szupportált
    Ő sem mondta azt meg, hogy milyen Linux kerüljön a gépére. Egy disztrót keres ami megfelelően működik.

    Mindig ez van, ha a Windowsal van valami baj, akkor az megfogható, hogy "bezzeg az XPm nem működik"
    "a windows 7-em beszart", "szar a windows 8 ablakkezelése" etc.

    de ha valaki egy konkrét Linux problémával jön elő, akkor ilyen válaszokat kapni:
    1, Miért az ipi apacs indián Linuxot használod, nekem színváltós linuxon minden tökéletes, próbáld ki azt,
    2, RTFM
    3, Minden a [KDE| Gnome | mittudoménmilyen ablakkezelő] hibája, próbáld ki a [Gnome-t | mittudoménmilyen ablakkezelőt| KDE-t ]
    4, A következő verzióban majd megjavul

    J.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Penge_4 #217 üzenetére

    Amit linkeltél egy LGA 775-ös lap, 2007-es max 2008-as évjárat lehet (de ki tudja, lehet 2006-os)

    Örülj, hogy még működik, mert support az már biztossan nincs rá, nem beszélve a granciáról.

    Egyáltalán hogyan akarod elvárni, hogy egy ilyen öreg csotrogányt támogasson a gyártója egy 2012-ben megjelent operációs rendszer mellett??? 5-6 évvel a gyártása után

    Feltételezem az XP és a Vista sőtt még a 7 is jól mentek rajta szvsz így is többet kaptál mint amiért fizettél, szavad sem lehet azzal kapcsolatban, hogy nem minden integrált alkatrésznek van rajta w8 drivere.

    J.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Penge_4 #178 üzenetére

    Passz, a kézi KDE frissítés túlmutat rajtam, meg nem tudom, hogy egyáltalán megoldható-e.

    Alternatív megoldás volt a testing repó használata, akkor jött kde 4.6, de a testing maga meg nem stabil dolog, meghalt vele a Debianom.

    A KTorrent miért tiltott? Hol tiltott?

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • bambano

    titán

    válasz Penge_4 #329 üzenetére

    "És akkor mi történik, ha pár felhasználói programot, amire jelzi, hogy jött frissítés úgy frissítek, hogy éppen fut és előtte nem lépek ki belőle?": semmi. unixnál (így linuxnál is) semmi problémát nem okoz, ha letörölsz egy fájlt és utána még használni akarod. simán működik, hogy megnyitsz egy új fájlt, letörlöd, majd írod-olvasod.

    emiatt ha frissíted, az történik, hogy a futó program miatt megmarad az előző verzió is, az upgrade miatt meglesz az új verzió is, majd amikor kilépsz a programból, letörli a régit. az sem gond, ha a két verziónak ugyanaz a neve.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák