Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sanya

    nagyúr

    válasz dabadab #24 üzenetére

    igazad van. egy nvidia driver telepítése tényleg csak katt-katt, ok-ok-.next-next, s ennyi. nvidia optimus is tökéletesen működik linux alatt, a multitouch meg egyenesen csodás.

    kernel upgrade után pedig nem pakolja vissza az asztalt 640*480-ra, s tűnik el minden. A több hangszóró kezelése megoldott, egyszerűen felismeri a bluetooth-os egeremet.

    állandóan felugrál valami, ami kéri a kulcstartómat, de sosem írja ki, hogy mi is kéri, akkor meg minek egyáltalán olyan?

    unity felületen bogarászni kell, mire kilistáztatom a telepített programokat, mert nem elég trendi, újítani kell (ms w8 kezdőlap os okádék, nemhogy ez)

    szóval a linux le van maradva, mint a borravaló.

    [ Szerkesztve ]

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz dabadab #45 üzenetére

    Linuxban sem kell. (Viszont azert az a hozzaallas, hogy a parancssor ugy altalaban valami rossz es kerulendo dolog, az minimum rohelyes.)

    Lehet kicsit hülyén hangzik, de engem a Linuxban pont a terminál fogott meg.
    Windowson unom már a sok idióta telepítési procedúrát, Linuxon kiadom a parancsot, és megy, és nincs visszapof@zás. ;]
    Egyébként ha a gépet nem játékra használnám, tuti áttértem volna Linuxra, egyedül a játékok tartanak vissza. Lehet csodát művelni OpenGL-ben, de ha nem ez az általános... :O

    PS4

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz dabadab #24 üzenetére

    Ez nem minden disztrón ilyen egyszerű. Ubuntun valóban felmegy az általad említett (és Windowshoz hasonló) primitív kattintgatással.

    @ (#28) TOuRpista
    Nem vitatom, igaz amit írsz. Ettől még sok az elmaradás. Érdekes módon arra nem válaszol senki, amit konkrétan felhoztam. Hogy mi van a szegényes energiagazdálkodási beállításokkal, mi van a dual VGA-s laptopokkal... satöbbi.

    "a windowson való videókodek erdő után pedig valóságos felüdülés a linuxokon tapasztalható "minden videóformátumot kapásból lejátszik" élmény"

    Ez csak a hülyéknél probléma, már elnézést. Az okosabbja felrak egy VLC-t Windowson, az mindent visz, Aki még okosabb, nem is telepíti, hanem a portable verziót választja.

    @ (#34) Penge_4
    "Szerintem baromira nincs lemaradva, sőt! Inkább a hardvergyártói köcsögségek miatt van néha szívás a Catalyst-tal és az Nvidia driverekkel is. De mindent felismer"

    Kétségtelen, hogy mindez javarészt a hardvergyártók hibája, de azért nem minden tekintetben. Mi van azzal, hogy a Linuxon bekapcsold az SSD-re a TRIM-et? Erről a hardvergyártók tehetnek, hogy mókolni kell hozzá? Miért nincs Linux alá egy SSD Health progi? A hardvergyártók hibája?
    BTW, Windowson olyan még nem fordult velem elő például, hogy kaptam egy pendrive-ot, bedugtam és meg se nyikkant. A Debian nem is látja, egyszerűen nincs mit felmountolni. Windows alatt vígan "fütyül" ugyanaz az eszköz. A hardvergyártó hibája? Illetve ezek után biztos, hogy a Linux mindent felismer?

    @ (#36) Bici
    Készítenél róla egy screenshotot? A profilok egyébként nem nagy dolog, de azért arra ne hivatkozzunk, hogy parancssorból azt is be lehet állítani. Windowson is be lehet állítani bármit a registryből.

    @ (#39) Penge_4
    sudo apt-get install skype - nagyon vicces. :C Csináld már meg ugyanezt légyszíves egy 64 bites Wheezy-n! Az egy dolog, hogy némely disztrón így felmegy, sőt, volt róla szó hogy Ubin simán kattintgatással is, de sajna nem mindenhol ennyire egyszerű a dolog.

    Lehet a Linuxot szeretni, használni is lehet (a Mint és az Ubuntu például kifejezetten felhasználóbarát), de azt állítani hogy jobb lenne otthoni desktop rendszernek, mint a Windows, vagy hogy nincs tőle lemaradva egyszerűen hazugság, már ne is haragudjatok.

    [ Szerkesztve ]

  • Sanya

    nagyúr

    válasz dabadab #30 üzenetére

    a multitouch meg egyenesen csodás.

    laptopon. beállíthatalan, hogy 1 ujjas bökés, 2 ujjas bökés, görgetés hogy legyen.

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz dabadab #73 üzenetére

    Alapból ezek valóban nincsenek benne (hogy mennyi hasznuk van, arról most ne beszéljünk), de semeddig nem tart egy segédprogramot vadászni ilyen célra, ha akarod mondok konkrét alkalmazásokat is.
    Egyébként Linuxra nem egyesével kell az alkalmazásokat összevadászni? Persze, van rá előre telepítve néhány, például alapból Office is, de ettől még nem tart előrébb, mint a Windows. Windows esetén olyan sincs, hogy a különböző függőségek bekavarnak. Használ például valaki Ubuntut Unityvel? Nézze már meg legyen szíves, mi történik, ha az alapból kapott Transmission torrentklienst el akarja távolítani! :F Csak úgy kíváncsiságból.

    Mellesleg eddig nem írtam, de nekem a 7 gombos egeremen is csak 3 megy Linux alatt. Persze lehet hogy a többit is működésre lehet bírni, csak nem egyszerűen. Nem kell hozzá spéci funkció, de legalább generic buttonként használni tudjam.

    @ (#77) F34R
    Nem állt szándékomban nyavalyogni, mint mondtam élvezettel és többé-kevésbé (inkább többé) elégedetten használom a Linuxot is, manapság már napi szinten a Windows helyett. Fikázni sem akartam, csak felbosszantottak. Az ablakosra kizárólag játszani megyek (ez nagyon ritka, vagy néha fényképüzletezni).
    Rengeteg disztrót kipróbáltam már és mindegyikben volt olyan, ami kifejezetten tetszett. Egyszerűen csak azt nem merném állítani, hogy legalább ugyanott tart, mint a Windows. Ennyi. Persze aki profi szinten lehet hogy fordul a kocka. Egy H****'s BootCD-t (nem akarom kiírni) meglátva például a pofám leszakad, mit volt képes összehozni a tag; gyakorlatilag portable, CD-ről bármely gépen futtatható Linuxként.

    [ Szerkesztve ]

  • Studiossrác

    aktív tag

    válasz dabadab #144 üzenetére

    "Ja, akkor az megy Linuxon is."

    Kétlem. Mikor a játékokkal gondban van maga az operációs rendszer, a különböző programok telepítése pedig gondot okoz a usereknek. Esetleg vesz 1 jó kis egeret (bluetooth), amit nem ismer fel egyből a linux. Ezeket mind tudja orvosolni windows alatt. Le lehet most írni, hogy ettől még nincs lemaradva a linux, csupán user errorról beszélünk.

    A kutyát nem érdekli, hogy mi az oka, ettől még nem megfelelő neki a linux és igenis le van maradva (egér, játékok). Ha veszek 1 mobiltelefont és tönkremegy benne valami, nem érdekel, hogy az adott alkatrészt a telefon gyártója is rendelte. Linux esetén miért érdekelne bárkit is, hogy miért nem tud rajta játszani? Nem megy minden játéka és kész. Magyarul le van maradva a linux.

    Kopi31415: tehát a user alkalmazkodjon. Dobja ki a megvett, évek óta szeretett játékait és pörgesse azokat a játékokat amik mennek linux alatt. Nem tartom túlzottan logikusnak az érvelésedet.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #166 üzenetére

    Kb 1,5 -2 éveegy frissen installált SUSE-ra valami szaros sip telefont kellett telepítenem, szó szerint a fél oprendszert frissítenem kellett a vacak függőségek miatt, úgy hogy a volt legalább egy tucat library, amit kézzel kellett megkeresnem, összevadásznom. Fél napom ráment mire működött (illetve akarom mondani, mire elindult az a csoda FOSS sip kliens, azt nem mondtam, hogy igazából működött is).

    Egy frissen feltelepített Windowsra akármilyen internetről letöltött appot egyből fel tudsz rakni (nagyon kevés kivételtől eltekintve), az működni fog nem igazán vannak függőségi gondok.
    (max .NET-et kell frissíteni, de az ugye kb egy komponens /és azt is a gyártó szállítja/ és nem a fél oprendszer)

    J.

  • pushalias

    addikt

    válasz dabadab #175 üzenetére

    Egy nyomorult Sambát nem tudsz sterilen eltávolítani. Persze ez az átlag usernek érdektelen, de azért bosszantó.

    Honor 9 / HP 8470P

  • pushalias

    addikt

    válasz dabadab #177 üzenetére

    Aha. :D

    Nyilván úgy, hogy nem segít nem, hogy a purge sem, de még a lógva maradt csomagok kézzel leszedegetése sem megy, mert valami szemét smb lib mindig ottmarad kiirthatatlanul. MySQL, Apache dettó. Nem emberhalál, de elég zavaró tud lenni.

    [ Szerkesztve ]

    Honor 9 / HP 8470P

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #175 üzenetére

    Nézd, le kellett tesztelnem 4 db Softphone-t, fogtam egy szimpatikus disztrót, ami az openSUSE volt, mert nálunk a Linuxos szervertermékek nagy részét egyelőre SUSE-ra fejlesztik. És igen nagy szopás volt a "kézi csomagkezelés" főleg addig ameddig a céges proxy nem volt hajlandó átengedni a Yastot bármilyen beállítással próbálkoztam (najó a végére megoldottam).

    A végére meg tudtam volna fogni a szép szögletes monitoromat és a sarkával agyon tudtam volna b**zni azokat a Linuxos ürgéket akik ezt a jelenlegi dependency rendszerre vonatkozó döntést hozták. Minden eggyes missing vagy öreg libraryért egy csapást a fejére amíg mozog. Garantálom akkor nem a read the fucking manual szöveggel jött volna amikor lesújtok rá :DDD

    Én csak négy egy nyomorult telefont akartam a frissen felrakott Linuxra installálni, nem a fél oprendszert lecserélni, az eleinte nem kooperatív céges proxin keresztül....

    Bazz leszedek egy ki tudja hány éves Windows képfájlt a MS oldaláról felrakom és azonnal tudom installálni a szoftvert rá. És működik.

    Es ha azokban a konyvtarakban, amiket hasznal, mondjuk biztonsagi res van, akkor az ugy is fog maradni, kiveve, ha kezzel vegigmesz a rendszeren levo osszes DLL-en es valahogy megprobalod kideriteni, hogy az milyen verzioju, van-e valami problemaja, elokerited valahonnan az ujabb verziojat, stb, stb.

    Először működjön a rendszer aztán majd ráérek aggódni a biztonsági problémákon... :U

    Mellesleg a gyári, Winhez tartozó dll-ek, a Win updaten keresztül frissülnek, a szoftver gyártója pedig remélhetőleg updateli a saját cuccát, a saját könyvtárát, ha biztonsági rés van benne. Ebben a kontextusban én semmilyen előnyt nem látok a Linux megközelítésében.

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • F34R

    nagyúr

    válasz dabadab #262 üzenetére

    en video review-re gondoltam, teljesen jo az egysegesitett 'laptop' de ha pontositani szeretnenk akkor miert nem lehet notebook , netbook stb-t hasznalni, foleg hogy valaki a 11"-ra is azt mondja mint a 17"-re :D

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #255 üzenetére

    Mint írtam, SIP softphone-ra volt szükség, nem "garage class" PBX-re, lehetőleg olyanra amelyik a mi öt kilences rendelkezésre állású alközpontunkkal eggyüttműködik. :U

    J.

Új hozzászólás Aktív témák