Új hozzászólás Aktív témák

  • index31

    tag

    válasz Remus389 #33 üzenetére

    " A jelenlegi quantum-dotok még nem tartanak ott élettartamban, mint egy idei Lg féle woled panel. 5 év lemaradásban vannak az oled technológiához képest, ezt a Nanosys közölte "

    Pont az ellenkezőjét olvasom és vélem felfedezni mindenhol.

    " Mindezek mellett QD képernyők az élettartam tekintetében is pozitív változást hoznak, miután a QD-LED-ek magját nem szerves anyag alkotja, így az OLED eszközöknél használt organikus elektrolumineszcens részecskéknél jóval időtállóbbak, például a magas páratartalom is sokkal kevésbé károsítja azokat. "

    [link]

    A Samsung is ezzel promotálja a SUHD Kvantum termékét :

    " Hosszú élettartam

    Mi történik akkor, ha a tévé színei megfakulnak három év után? Az SUHD TV-nél ettől nem kell tartanod! Élvezd a lenyűgöző színvilágot még nagyon-nagyon sokáig. "

    [link]

    " Az OLED-ek hátrányai :

    Rövid élettartam

    Kezdetben a legnagyobb probléma a szerves anyagok rövid élettartalma volt. Különösen a kék OLED-ek élettartalmával volt gond, mely nagyságrendre 14.000 óra volt (ennyi idő alatt csökkent fényerejük az eredeti felére), ami napi nyolc órás használat mellett öt évet jelent.

    Ezzel szemben az LCD és LED technológiák 25.000-40.000 órát ígérnek. Azonban jelentős törekvések vannak az élettartam növelésére a fény kicsatolásának javításával, mellyel azonos fényerő kisebb meghajtóáram mellett érhető el. 2007-ben már sikerült olyan kísérleti OLED-eket kifejleszteni, melyek 400cd/m2 fényerőt 198.000 órán át (zöld szín) illetve 62.000 órán át (kék szín) képesek leadni.

    Problémák a színegyensúllyal :

    Épp az előző pontból következik, hogy ha az egyik színkomponenst kibocsátó OLED gyorsabban veszít a fényéből, mint a többi, akkor a szín is megváltozik hosszú távon. Ezt korrigálni lehet elektronikusan, de bonyolult vezérlőáramkörök beépítését követeli meg. "

    [link]

Új hozzászólás Aktív témák