Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz kelzsoca #6 üzenetére

    Kérdés mit szólnak ehhez az "egyelőre elég a szénné húzott E2000/E5000, később majd veszek bele egy quadot" felhasználók. :DDD

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • .mf

    veterán

    válasz kelzsoca #18 üzenetére

    "Ha nem egy alsó kategóriás processzort vettél volna, még jó ideig ellennél vele most is, így nem kéne váltáson gondolkozni"

    Hahahahaha
    Ez jó vicc volt, jót röhögtem. Ha meg komolyan mondtad, akkor rajtad röhögök jót. Attól, hogy már akad néhány játék, ami kihasználja a több magot, attól még a többség inkább skálázódik órajelekkel, mint a kettőnél több maggal; továbbá az rts-ektől eltekintve a proci-limit elsősorban a max fps-t határozza meg, ami szerintem mindegy, hogy 150 vagy csak 120, ha hasonló az átlag és a minimum (amiknél a GPU (és RAM mennyisége) a meghatározóbb). Az 5200-nál megvoltak a magas órajelek alacsony áron; egy quad nem csak többször annyiba került, de az egyszálas programokhoz szükséges magasabb órajelekhez még tuninghűtőt is számolj hozzá, ami még 7-10k. Szerintem egyáltalán nem járt rosszul, aki E5200-at vett.

    ---

    Vaniliásrönk: bár E2xxx tulaj vagyok, engem nem érint a hír. Ahogy eddig is, nem csak procit fogok cserélni, hanem komplett platformot, a régi gép pedig vagy öröklődik valamelyik családtaghoz, vagy más feladatot lát majd el.
    Az Intel árak meg csak abban erősítenek, hogy AMD-hez térjek vissza. Már csak a natív SATA-6Gbps és USB3-mal felszerelt lapokra várok, remélem jövő év elején már megjelennek.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • nkmedve

    őstag

    válasz kelzsoca #18 üzenetére

    Akkor szamomra ez volt az egyetlen lehetoseg. Az akkori Phenomok nagyon gyengek voltak, de cserebe zabaltak az aramot. Intel oldalon pedig mar a legegyszerubb E8000-es Core 2-k (amik mellesleg alig voltak gyorsabbak) ketszeres aron voltak kaphatoak. Quadrol akkor eszem agaban se volt gondolkozni, mert a proci tobbe kerult volna, mint amennyiert az egesz gepet vettem.

    (#17) Oliverda: Kosz az infokat! Akkor mikor ugy lesz penzem beujitok valami AM3-as lapba (AM2+ mostmar szerintem nem eri meg a DDR2 emelkedo ara miatt) plusz valami 3-4 magos csodába, s remelem nem kell teljes platformot csereljek, amikor jon a Bulldozer.

Új hozzászólás Aktív témák