Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz noPublicFG #38 üzenetére

    Ezen a precizitás mítoszon én is csak mosolyogni tudok. Valójában inkább rugalmatlanság. Ha valamit beütemeztek, attól eltérni nem lehet. Akkor sem, ha amiatt több hetet csúszik határidős feladat. Konkrétan precizitás kapcsán pedig a lehető legminimálisabb munkával elérhető gányolást láttam. Bár ez programozás / szolgáltatásnyújtás terület volt. De valódi német kollégákkal is.

    A keletieket meg lehet azért szeretik, mert azok úgy szocializálódtak, hogy el kell végezni minden áron a munkát (munkavédelem / felszerelés hiánya / ingyen túlóra kéretlenül) és bizonyítási kényszer betegségük van. A munkaidőre tekintet nélkül maguktól túlóráznak sokszor a keletiek, míg a német kollégák érkeznek utoljára, távoznak elsőre. Több projektnél is volt úgy, hogy amikor a magyar csapat szerződése lejárt, akkor teljesen meg voltak döbbenve a németek, hogy utolsó napig is rendesen dolgoztunk, miközben tudtuk, hogy nem lesz holnap.

    Amiben nagy különbséget láttam, hogy amikor nem sikerült tartani határidőt vagy nem jött össze valami, akkor nem azt keresték, hogy melyik egyénre lehet rákenni a táplálkozási lánc alján, hanem a vezetők felvállalták, hogy szervezési, rendszer szintű probléma.

    [ Szerkesztve ]

  • hallador

    addikt

    válasz noPublicFG #38 üzenetére

    Nyilván így fogja megérni.Amúgy ahogy hallom nem csak lengyelekkel, hanem főleg olyan emberekkel, akik annak az átlagkeresetnek az alsóbb végén vannak. De ez valahol természetes is. Amikor pl, a Győri Audi gyárat bővítették, akkor is Szlovákiából, Csehországból, de még Romániából is hoztak vállalkozókat, mert Magyarországon nem volt elegendő munkaerő.
    Ez szerintem valahol természetes is.

    #39 azbest

    Ezen a precizitás mítoszon én is csak mosolyogni tudok. Valójában inkább rugalmatlanság. Ha valamit beütemeztek, attól eltérni nem lehet. Akkor sem, ha amiatt több hetet csúszik határidős feladat. Konkrétan precizitás kapcsán pedig a lehető legminimálisabb munkával elérhető gányolást láttam. Bár ez programozás / szolgáltatásnyújtás terület volt. De valódi német kollégákkal is.

    Ennek mondjuk az ellentmond, hogy pl egy Audi-ban valóban megvan az a rugalmatlanság, amit írsz, de ezért fog működni.
    Mondok egy példát:
    Ha van egy környezet, akkor ott minden hónapban meg fogja nézni egy német cég a havi jelentést, és végig is olvassa azt. Az az rá kell nézned, ha akarod, ha nem és javítod is, mert a te érdeked is.
    Na most ma az egyik legnagyobb magyar tulajdonú cégében (de sok ilyenben dolgoztam, ez csak egy példa) az osztályvezető, aki valakinek haverja, mert megoldjuk mutyiban. "Hozzunk egy szabályt" Ok megvan. írjunk rá egy eljárásrendet. megvan. Na utána le van szarva. Ezt nem fogja megengedni egy német cég. Mert erre figyelnek, Tehát rend van.
    Ameddig ennél a pl: hívjunk banknak mindenki zabálja az erőforrást miközben a rendszert 1/3 hardver is elvinné, de tudod, a főnök haverja... Hogyne érteném!
    Szóval a kettő mentalitás között van egy marginális különbség. Mert hát van egy bevált rendszer. Persze persze nem lehet ráhúzni mindenre, de valljuk be a keleti blokkban az a jellemző, amit leírtam, nem az ami egy Audi-ban.
    Ez nem pénz, nem emberhiány, hanem egyszerűen ez jól van így, hát nincs.

    A keletieket meg lehet azért szeretik, mert azok úgy szocializálódtak, hogy el kell végezni minden áron a munkát (munkavédelem / felszerelés hiánya / ingyen túlóra kéretlenül) és bizonyítási kényszer betegségük van.

    El kell, csak hogy? Mert a minőség ellenőrzés hiánya az inkább egy szint felett sokkal nagyobb hátrány, mint előny. Pont a kelet európai találékonyságra mondja a főnököm, hogy na ne gányoljál már. És igen mert ha valamiben van eljárásrend, és be is tartják, akkor az hatékony, ameddig, ha van egy agyonszabályozott rendszerem (Lásd pl: a magyar közigazgatás, magyar tulajdonú akár giga cégek is) de senki nem tartja be, akkor semmit nem fog érni amit írsz, és hát valóban inkább több az olyan hely ahol semmit nem ér mint ahol ér.

    A munkaidőre tekintet nélkül maguktól túlóráznak sokszor a keletiek, míg a német kollégák érkeznek utoljára, távoznak elsőre. Több projektnél is volt úgy, hogy amikor a magyar csapat szerződése lejárt, akkor teljesen meg voltak döbbenve a németek, hogy utolsó napig is rendesen dolgoztunk, miközben tudtuk, hogy nem lesz holnap.

    Ennek az egy picit ellentmond, hogy pl egy Audi-ban te nem fogsz túlórázni, mert bejön a főnök, hogy húzzál haza, mert ez a szabály.
    Ja hogy magyar vállalkozó, aki a lehúzásra van kihegyezve téged dolgoztat, majd lenyúlja a pénzt, ennek mi köze van bármihez? Mert igen, abban igazad van, hogy ilyen van én is dolgoztam így, csak azok jellemzően nem bejelentős, borítékos ügyeskedő szarházik voltak (bocs nem becsületes vállalkozók, akik a szegény magyar embernek munkát adnak, és hősök).
    Ehhez képest itt kettő alkalommal tudtam megtenni, hogy 6 óráig voltam benn 5 óra helyett, Hétvégén megkértek, hogy akkor vagy 5-kor hazahúzok, vagy nem kell itt dolgozni. Szóval ja ja amit írsz ilyen van, de nem nagy német cégeknél, de erre nagyon odafigyelnek, mert itt jön a 10 000 eurós bünti, ha észreveszik.
    Én is voltam olyan helyzetben, hogy 350 órát 5 éven keresztül dolgoztam havonta. De ha ezt itt megtenném már nem lenne munkahelyem. Szóval persze persze, de ezekhez az esetekhez általában nem a német munkaadónak lesz köze, hanem az alvállalkozóhoz.

    A németek meg voltak döbbenve, hát hogyne hiszen ott szerződés van. Az az neked kutya kötelességed dolgozni, mert hát ugye ha nem dolgozol, akkor jön a kötbér. Aztán azért aközött is van különbség, amit Te is leírtál, hogy vállalják a felelősséget, megfelelő pozícióban megfelelő emberek vannak, nem mint Magyarországon, ahol józsika az osztályvezető, amúgy szociológia, diplomája van, lusta mint a bivaly, de még nem is okos jó lesz ez a csávó egy giga cég informatikai osztályvezetőnek, nem mellesleg a boss jó haverja is. Hát hogyne lenne jó, támogatja az EU a projektet.
    Meg amúgy is visszafizet az alvállalkozó, ez mindenkinek tisztán jó, csak a melósnak, meg az EU-nak nem, de amúgy mi mindent is jobban tudunk, igaz ez nem látszik semmin, de hát ez már ilyen marad.
    Szerencsére én ezekhez nem értek, azért is jöttem el, itt csak azt kell csinálnom amit ismerek. Ez elég is.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák