Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz noPublicFG #38 üzenetére

    Ezen a precizitás mítoszon én is csak mosolyogni tudok. Valójában inkább rugalmatlanság. Ha valamit beütemeztek, attól eltérni nem lehet. Akkor sem, ha amiatt több hetet csúszik határidős feladat. Konkrétan precizitás kapcsán pedig a lehető legminimálisabb munkával elérhető gányolást láttam. Bár ez programozás / szolgáltatásnyújtás terület volt. De valódi német kollégákkal is.

    A keletieket meg lehet azért szeretik, mert azok úgy szocializálódtak, hogy el kell végezni minden áron a munkát (munkavédelem / felszerelés hiánya / ingyen túlóra kéretlenül) és bizonyítási kényszer betegségük van. A munkaidőre tekintet nélkül maguktól túlóráznak sokszor a keletiek, míg a német kollégák érkeznek utoljára, távoznak elsőre. Több projektnél is volt úgy, hogy amikor a magyar csapat szerződése lejárt, akkor teljesen meg voltak döbbenve a németek, hogy utolsó napig is rendesen dolgoztunk, miközben tudtuk, hogy nem lesz holnap.

    Amiben nagy különbséget láttam, hogy amikor nem sikerült tartani határidőt vagy nem jött össze valami, akkor nem azt keresték, hogy melyik egyénre lehet rákenni a táplálkozási lánc alján, hanem a vezetők felvállalták, hogy szervezési, rendszer szintű probléma.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák