Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lordtoulus

    csendes tag

    Ezen a lopás dolgon most hirtelen el gondolkodtam, és kérdések hada támadt amikre valaki művelt meg mondja nekem, az okosságot.

    Ha teszem, le töltök egy "Windows"-t akkor mekkora kárt okozok a gyártónak(avagy a szellemi termék tulajdonosának)
    vagy most kicsit zavarban vagyok, hisz a szoftverek nem fákon nőnek még az ingyenesek sem, akkor most meg lophatók egy programozót ha használom a kódsorait?

    és ha használom 40 napig, és ha 4 évig?
    és mi van azokkal akik megosztják, ők valami sorozat bűnözök?
    és mi van azokkal akik még nem is használják hanem valami más OS-t használnak ?
    és mi van azokkal akik csak lazán le nyúlják a le írt algoritmusokat és bele(már mint ami felhasználható a programhoz) rakják egy saját szoftverükbe
    (biztos tudja valaki hisz büszkén írják olyan sokan hogy a jogosulatlan használat az lopás,de engem a kár értéke érdekelne.)

    Mert ha a REKLÁMOZOTT multitól ellopok egy valamilyen édességet, az rendben, pontosan le írható mekkora a károsodás.

    A jogosulatlan használat is érdekes, pl kolléga szótlanul (mert nem szól, nem azért mert néma) elveszi szerszámom(ami a személyes tulajdonomban van) és használja és szépen vissza rakja a helyére, de nem tudom meg, akkor most az lopás avagy sem.

  • lordtoulus

    csendes tag

    válasz fordfairlane #181 üzenetére

    Értem, akkor ez a állítás hogy "lopott windows" elég sántikáló. Persze lehet mindenki le-el-meg-nyúlta a boltban lévő "csomagot" és így lopott windows-t használ.

    -az viszont még érdekelne hogy mennyi kárt okoz egy olyan ember aki jogosulatlanul használja "windows"-t
    -no meg az is aki még csak nem is használja (pl így valami mást "reklámoz")
    (persze a kérdés nem neked szól, csak nem akartam neki úgy megszólalást nyitni)

    Természetesen nem akarok senki sem buzdítani az "marha rablásra", félre ne értsen senki sem, de szerintem a dolgokat a nevükön kell nevezni.

    [ Szerkesztve ]

  • lordtoulus

    csendes tag

    látom kérdésem érdektelen, de engem ez tényszerűen érdekelne vagy ha nem lehet számban kifejezni.. akkor egy kis relációs jellel lehetne rang sorolni a "szabálysértőket"

    Az AUTÓ-tolvaj Windows-t felhasználó mekkora kárt okoz az ember barát és mindig becsületes Microsoftnak?
    -a , ha "user" 4 évig használja tolvaj módra a windows-t
    -b , ha "user" 40 napig használja tolvaj módra windows-t
    -c , ha "user" lenyúlja valamelyik bevásárlóközpontból, és "eredetiként" használja
    -d , ha "user" nem veszi meg, még le sem nyúlja polcról sőt mi több még lesem hajlandó tölteni a internetről, egy teljesen mást OS-t használ.

  • lordtoulus

    csendes tag

    válasz brd #319 üzenetére

    Nos tételezzük fel, hogy a személy egy 16 éves lány aki, egy szakmunkásképzőben tanul mint bőrdíszműves.

    Tegyük fel, hogy a számítógépét, aljasul zenehallgatásra és a tanulásra használja és főleg ismerkedésre a szakmabeliekkel. (mert miért ne beszélgethetne egy végzős amerikai-orosz vagy vietnámi lánnyal pl hogy: náluk mi az a bőrdíszműves)

    Továbbá azt is hogy derék módon 10 éves kora óta tanulja az oskolában hogy kell kezelni a számítógépet . Ám kacsintósan, a gyermek A Windows XP home-t kezdi megtanulni, egészen a ballagásig és utána a következő iskolában is azzal tanul tovább.
    Ezek után vesznek neki a szülei egy valamelyik multinacionális cégnél egy komplett konfigurációt, amihez nem jár az "ingyenes" O.S. sem.

    Ekkor követi el a a felsorolt bűnök egyikét.

    -természetesen ha az általános "iskolában" tanítják(az az jelenti hogy tanítják) azt hogy kell használni valamely "ingyenes" OS-t és annak "programjait" akkor...

    A jogszabályokról már kaptam felvilágosítást, de az köszönöm segítő készséged.
    Az erkölcsi "vonzata" a legutóbbi Olimpia óta nem érdekel.

    Csak az anyagi "kár" érdekelne, hogy melyik okozza(okozhatná) a legnagyobb kárt az MS-nek.

    [ Szerkesztve ]

  • lordtoulus

    csendes tag

    válasz fordfairlane #367 üzenetére

    fordfairlane:
    ..nem akarok vitatkozni...de nem csak 100K(+könnyen meg kereshető 20K) ért vesznek számítógépet,van aki örül hogy "használtan" hozzá juthat egy olcsóbb PII-PIII-as hoz. (igen az majdnem hogy olcsóbb mint egy "Windwos"... )

    jó tudom akinek nem tellik rá az ne vegyen ilyen LUXUS cikket mint a számítógép... de akkor miért kell tanulni az általános iskolában 20-40K OPERÁCIÓS rendszeren a szövegszerkesztést ?!
    (persze ez a kérdés nem csak neked szól, más is válaszolhat...)

    (331) Luzer:
    Igen, szerintem is bár, a barátnők szüleinek nem téma megvenni egy Windows-t.

    (332) BRD:
    Akkor már kezdem azt gondolni hogy minden Linux és nem Windows használó valami "démoni" eretnek kiket majd égetnek a szektások...

    [ Szerkesztve ]

  • lordtoulus

    csendes tag

    válasz sztikac #390 üzenetére

    szóval, talán vagy igen vagy nem?
    -ha nem azon tanulnának akkor biztos hogy nem a legelterjedtebb OS lenne,mert a többség csak fél füllel hallotta, ezt ismeri, ezzel tanulta stb,stb,stb.
    -ha kikerül az iskolából, nem biztos hogy számítógépen fog dolgozni de annál biztosabb hogy otthon pl, levelet (email,szakmai önéletrajz,hirdetés) egy ingyenes szövegszerkesztőn is megtud oldani.
    -az meg nem olyan valószínű hogy MS Office lesz ott a munka eszköz.

    (392) fateless:
    először valahogy azt tanulja meg hogy kel bekapcsolni, azt a izét ,aztán hogy mit kell csinálni hogy el induljon az a Office(amit feltételeztem hogy az ingyenes fajta).
    ezt meg tanulhatja egy "nem" windows-on is.

    Otthon ,tanfolyamon tanulhatja ha akarja a windows használatát ha megvettette, de így ha ugyan azt akarja tanulni meg kell vásároltatni a szüleivel. Mivel az iskolában ebből fog felelni. (és állítólagosan minden munka helyén ezt fogják tőle elvárni hogy tudja-e használni a Windows-t)

    A másik fele,ami jó dolog olvasni nem hiába hívják valahol őket különlegeseknek. De pont erre akartam is utalni ha nem azon tanulnának az emberek "először" ami olyan sok pénzbe kerül egy családnak, akkor kevesebb lenne a "lopot" windows.

  • lordtoulus

    csendes tag

    válasz zed01 #396 üzenetére

    Olvasson vissza mert az nem igaz állítás hogy lopás a nem eredeti Windows használata.
    (az viszont igaz: "aki hazudik az lop is" , mert van rá példa is)

Új hozzászólás Aktív témák