Új hozzászólás Aktív témák

  • Urby66

    aktív tag

    válasz Géjza #52 üzenetére

    Érdekes látni az eredményeket. Én úgy emlékszem nekem az F1 ultra beállítások mellett futott a teszt alatt. (az volt kiválasztva alapból.)
    Itt elég jól kijön, hogy a E5-1650v2 processzor (ami a i7 3770-hez hasonlóan szintén Ivy alapú) képes kihajtani a 1080-at is.

    Az eredményeid egyébként kicsit körtét az almával hasonlítunk esete. Amíg a i7 3770 már Ivy Bridge alapú 22 nm-en készült processzor, addig a i5 2500 még az eggyel előző, Sandy Bridge-re épült 32 nm csíkszélességgel. Szóval a magok számán kívül itt még lehetnek architekturális különbségek, amik a korszerűbb i7 felé billentik a mérleg nyelvét.

    Soderes:
    Az eredményeim csak azt mutatják, hogy bizonyos esetekben a maximálisan elérhető FPS több, ha csak fizikai magokat használunk. A jelenség akkor figyelhető meg, ha már nem processzor limites az adott játék. Magas processzor kihasználtság esetén szerintem mindig előnyös ha van HT a fizikai magok mellett.
    És ne felejtsd el, hogy ez csak az FPS. Egy gépet másra is használsz, pl tömörítesz esetleg videót szerkesztesz vele. Ott szerintem egyértelműen a HT bekapcsolása javasolt a magok számától függetlenül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák